Miks Poseidon?

Me usume, et iseenda standardite tõstmises peitub edu võti. Niisiis püüame alati olla täna paremad kui eile ja homme paremad kui täna. See on meie põhiline võistlus ning meie olemuslik põhjus.

Kõige tähtsam jalgpalliklubi tegevuse juures on anda noorele trenni tulevale poisile või tüdrukule oskused olemaks edukas inimene. Seetõttu õpetame noortele lisaks jalgpallimängule ka mitmeid teisi distsipliine – tutvustame teisi spordialasid, käime koos kultuuriüritustel ja korraldame ise põnevaid õhtuid -, püüame juurutada mõtlemist “õppimine ja eneseharimine on lahe!” ning anname poseidonlastele laialdase võrgustiku kogu eluks, mis tagab meie klubi inimeste võimalikult murevaba elu. On selge, et kõigist ei tule profisportlasi ega peagi tulema. Sellegipoolest oleme väga noore klubina – meie sünd oli 2013. aastal! – suutnud juba esimesed linnukesed lasta noortekoondiste marjamaale ning ilmselt pole kaugel päevgi, mil esimene meie oma kasvandik mängib Eesti täiskasvanute jalgpallikoondises.

Meie tegemistest ja ajaloost

Klubi juured ulatuvad 2011. aastasse, mil klubi praegune esindusmeeskonna manager Silver Lulla otsustas sõpradega luua meeskonna JK Nirvaana, kellega esialgu Rahvaliigas mängida. 2013. aasta kevadel otsustasid Joonas Einfeldt ja Martin Kuldmägi teha sammu edasi ning luua ametlikult Pärnu JK Poseidon, kellega Pärnumaa jalgpalli arendamine tõsisemalt ette võtta. Esialgselt alustati Surju vallas, Sauga vallas ja Tahkuranna vallas. Sama aasta lõpus sai JK Nirvaanast Pärnu JK Poseidoni osa ning 2014. aastat alustati IV liigas juba ühiselt.

2014. aasta alguses laieneti Sindi linna. 2014. aastal osales klubil Eesti Noorte Meistrivõistlustel kaks võistkonda (2002 ja 2004 sündinud) ja esindusmeeskond saavutas IV liigas kolmanda koha. Sellest sai platvorm tulevikuks ja 2015. aastal suutis esindusmeeskond IV liiga oma tsooni võita ja tõusta III liigasse. Klubi laienes Häädemeeste valda ja Kilingi-Nõmme valda, paraku lõpetati tegevus Sauga vallas. Noorte meistrivõistlustel osales juba viis võistkonda, kes saavutasid juba esimesed suuremad võidud. Aastal 2016 alustas esindusmeeskond mängimist III liigas, kus esimesel hooajal saavutati 6. koht. Selle hooaja mälestusväärseim hetk oli kindlasti võit liigarivaal Vapruse üle.

Noorte meistrivõistlustel osales rekordilised 10 võistkonda. 2016 sügisel laieneti Are valda. 2017. aastal moodustati ENMV-ks 7 noorte võistkonda, muutes võistkonnad suuremaks ja konkurentsivõimelisemaks. Esindusmeeskond sai talveperioodil tugevaid täiendusi ja asuti taga ajama III liiga võitu.

 

Poseidoni nimelugu

Klubi nimetus Poseidon tuleneb vanakreeka mütoloogiast. Nimelt oli Poseidon ammuste kreeklaste jaoks üks kaheteistkümnest peajumalast, täpsemalt merejumal. Poseidonit kujutati tihti kui jumalust, kes sõitis oma kuldsete merihobustega üle vetesügavuste. Lisaks kandis ta võimast kolmharki, mis suutis mere hetkega möllama panna. Sellest muistsest ajast ning võõrast maast ei jää ka pisike Pärnu ilmtingimata väga kaugele. On ju Pärnu tuntud merelinn, olles sajandite jooksul olnud meremeestele tähtsaks sihtpunktiks või armsaks kodusadamaks. Võib loota ja uskuda, et vetevalitseja Poseidon tuleb oma väe ja kavalusega ka pärnakatele appi.

 

Tark mäng, tark klubi!
Pärnu JK Poseidon

logoo