’05 poisid Tallinnas Reval Cupil

Treener Martini juhendatavad 2005. aastal sündinud noormängijad osalesid 5.-6. detsembril Tallinnas toimunud rahvusvahelisel turniiril Reval Cup. Kuigi lõppkoht tabelis jäi üsna tagasihoidlikuks, näitasid meie poisid kiiret kohanemisvõimet ning südikat mängu.

Tugeva tasemega kahepäevane turniir kätkes endas viit mängu (2×20 min) erinevate tippvõistkondade vastu Männiku halli kunstmurul. Võrreldes suviste meistrivõistluste mängudega oli väljakul kaks olulist muudatust: mängiti 8 vs 8 (suvel 7 vs 7) ning suluseisu reegliga. Sellised tingimused nõudsid mängijatelt kiiret õppimisvõimet ning suutlikkust tulla uue olukorraga kärmelt toime. Lisaks tuleb arvestada, et mängiti kunstmurul, mis tähendab, et väljaku mõõtmed olid märksa suuremad, kui sisetingimustes harjunud oleme. Ei ole sugugi lihtne tulla saalist suurele väljakule mängima, eriti, kui arvestada tõsiasja, et teised võistkonnad saavad ka talvel stabiilselt välitingimustes ning suurel platsil treenida. Meie poisid aga risti ette ei löönud ning pakkusid kõikidele vastastele kõva lahingu. Mängud olid võrdsed ning tihti sai just õnn (meie jaoks siis ebaõnn) selleks määravaks teguriks, mis otsustas kohtumise saatuse. Omasime igas mängus mitut suurepärast võimalust kallutada seis enda kasuks, kuid, nagu jalgpallis ikka, läheb pall mõni kord ühele poole posti, teine kord jällegi teisele poole posti.

Treener Martini kommentaar: “Poistele tuleb au anda, sest uusi tingimusi ning väljaku mõõtmeid arvestades ei hüljanud nad meie mängufilosoofiat ka Eesti eliitvõistkondade vastu mängides. Oli näha, kuidas poisid tõesti pingutasid ning üritasid domineerida igat kohtumist, vallates palli ning tekitades häid väravamomente. Tõsi, ruumi ning distantsi hindamine oli kohati problemaatiline, kuid sellises eas on see täiesti normaalne. Lapsed said suures sisehallis mängides korraliku kogemuse võrra rikkamaks ning see mõjub ainult positiivselt nende arenguprotsessile.”

JK Poseidoni eest mängisid: Hanno, Hannes (Pärnu JK Poseidon ’06 võistkonnast), Tanel, Richard, Andreas, Klen, Rasmus, Herbert, Markus, Joonatan, Kaspar, Mardus (Pärnu JK Vaprusest).

Meie mängud:

  • Pärnu JK Poseidon VS JK Tabasalu 0:2
  • Pärnu JK Poseidon VS Nõmme FC Kalju 1:3 (Hanno)
  • Pärnu JK Poseidon VS Saku Sporting 0:2
  • Pärnu JK Poseidon VS FC Flora 1:4 (Kaspar)
  • Pärnu JK Poseidon VS Tartu FC Helios 3:0 (Herbert, Klen, Hanno)

Arhiiv

Kategooriad