Aasta esimene turniirivõit!

2021. aasta viimasel suuremal võistluspäeval olid nädalavahetusel korraga tules neli Poseidoni võistkonda, Pärnu-Jaagupist toodi koju kuldse läikega medalid.

Et kevadised võistlused jäid koroonapiirangute tõttu suuresti ära ja suvel-sügisel lisandus küll hõbedaid-pronkse kommertsturniiridelt, küll oma liigatsooni esikoht (U14) ja liigavõit (U16), ent mitte turniirivõitu, ähvardas aasta lõppeda kuldse karikata. Õnneks mitte!

Esikoha tõi Pärnu-Jaagupi U11 turniirilt ära treener Martin Kuldmägi juhendatud 2010 võistkond, kes alistas alagrupis järjest kohaliku võistkonna (2:1), FC Elva (2:1) ja Pärnu Vapruse Valge (5:0), kuid kaotas siis Vapruse Kollasele 0:1.

Teine koht alagrupis viis nad poolfinaalis vastamisi treener Janar Larini Poseidoni 2012 võistkonnaga, kes end aasta vanemate seas proovile panid ja alagrupi võitsid. Poolfinaalis osutusid vanemad klubikaaslased aga paremaks ja pronksimängus jäid noored merejumalad alla ka Vapruse Mustale.

Kuldmägi ja 2010 võistkond said aga finaalis revanšivõimaluse ning kasutasid selle hiilgavalt ära – 2:1 võit Vapruse Kollase üle tõi Poseidonile hooaja esimese esikohakarika!

Treener Martin Kuldmägi: “Meie 2010 võistkonnas mängib päris palju neid, kelle sünniaasta on 2011 ehk need mängijad peavad iganädalaselt panema end proovile endast aasta vanemate vastastega. Jaagupi turniiril said nad mängida aga eakaaslastega ning tulemuseks esikoht – mängijad väärivad kiitust ja tunnustust!”

Pärnu-Jaagupis osales samal turniiril ka 2010 II võistkond treener Martin Kaskla juhendamisel, kes jäi alagrupis kolmandaks ja võttis seejärel maksimumi ehk 5. koha. Niisiis läks Poseidoni võistkondadele turniirilt kirja 1., 4. ja 5. koht.

* * *

See ei ole aga kõik, sest treener Joonas Einfeldt ja 2008 poisid käisid samal päeval Viljandi sisehalliga tutvust sobitamas. Viljandi Tuleviku, FC Tallinna ja Nõmme Kaljuga mehitatud alagrupist läksid merejumalad teisena edasi, kusjuures endale ei lubatud lüüa ühtegi väravat: võõrustajad alistati 1:0, pealinnapoiste vastu läksid aga tabelisse 0:0 viigid.

Edasine juhtus olema juba pärnakate maadejagamine: kui poolfinaalis oli Vaprus parem, siis pronksimängus alistas Poseidon omakorda Pärnu JK ja sai kaela pronksikarva autasud.

Treener Joonas Einfeldt: “Väga korralik võistluspäev, kus parima mängu tegime alagrupis hilisema turniiri võitja FC Tallinna vastu. Seis jäi 0:0 ja mängupiltki oli väga 50-50. Periodiseerimise osas oleme tegelenud kaitsetegevusega ja on rõõm, et viiest mängust neljas suutsime enda seljataguse puhtana hoida. Kolmas koht oli igati teenitud tulemus!”

Võistlusaastale selle nädalavahetusega aga joont lõplikult alla tõmmata ei saa – treener Martin Kuldmägi läheb 2010 poistega nädalavahetusel veel Tallinnasse Reval Cupile. Järgmisest nädalast hakkame ühtlasi üheskoos treeneritega vutiaastale tagasi vaatama!

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad