Välismaalt naasime kogemuse võrra rikkamana

Kas jalgpalliaasta saab üldse lugeda kordaläinuks, kui oma võimeid välismaal ei testi? 2023. aasta lähetustehooaja avas meie 2010 võistkond, kes käis Liepajas toimunud Dobrecova Cupil.

Taaskord laitmatu korraldusega turniiri alagrupimängudes andis tunda, et teistsuguse lõhnaga muru ja uued vastased lõid U14 I poistel jalad veidi alt – alla jäädi kohalikele nii Jelgava, Marupe kui ka Riia Jalgpallikooli võistkondadest.

Mäng-mängult aga esitused paranesid ning kohamängudes saadi jagu lätlaste Ogrest, jäädi alla leedulaste Gintrale ning lõpuks alistati lätlaste Auda. Tasuks 11. koht 16 meeskonna seas – kui Läti võistkondade skaalal on paigutuda ehk keeruline, siis teise Eesti võistkonnana osalenud Pärnu Vaprus lõpetas turniiri 14. positsioonil.

Võidurõõmu tõi Eesti meistrivõistlustel sel nädalal kahjuks vaid U12 võistkond, kes kohalikus derbis alt ei vedanud. Pärnu JK alistati seisuga 5:2.

Kaotuseid tunnistasid aga U14 II võistkond, kes tugevalt WJK Santosele 0:10 alla vandus; U16, kes Tallinna Kalevilt hooaja suurima “paki” seisuga 0:5 vastu võttis; ja esindusmeeskond, kes Pärnu Tervisega küll tublisti madistas, kuid lõpuks 3:6 kaotas. Meie väravad lõid sel korral Marti Mägi, Joonas Einfeldt ja esinduses esimest korda võrgu sahisema saanud Henri Pärn.

Esindusmeeskonna kapten Marti Mägi: “Raske mäng mõnevõrra õhukese koosseisuga. Vastane surus oma mängu peale ja kahjuks reageerisime sellele liiga hilja. Väravaid oskame lüüa küll, aga meeskondlikult kaitstes peame kõvasti juurde panema. Järgmine mäng tuleb teha vastavad korrektuurid.”

Uuel nädalal on võimalik esindusmeeskonnal korrektuurid teha teie abiga – pühapäeval, 18. juunil kell 15.00 võõrustame Raeküla staadionil kaugelt külla sõitvat Tabasalu U21 võistkonda. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad