Aitäh, aitäh, aitäh

21. mail 2023 tähistasime suurejooneliselt Poseidoni kümnendat sünnipäeva. Oleme sõnatud. Aitäh kõigile, et tulite, et olite, et olete ja et jääte!

Väike tagasivaade tähtsasse päeva: juba ammu enne, kui sünnipäev kell 12 ametliku “avavile” sai, täitusid Hops ja tops batuudid paksult väikeste merejumalatega (ja mõne ambitsioonikama vanemaga). Toidutiim tänavatoiduauto ees lookles pikk-pikk saba. Absoluutselt iga staadionil leidunud jalgpallivärava ees oli keegi, kes tahtis just selle konkreetse võrgu sahisema panna.

Siis algas pidu; Hops ja tops pehme jäätise esimene laar leidis kiiresti omaniku, täpsuslöökide sektoris leidus terava jalaga ässasid igas vanuses, ja nii mõnigi sattus leiunurgas just selle toote peale, mida hing kõige enam ihaldas.

Pooletunnises sõumängus legendide ja lastevanemate vahel sai kiiresti selgeks, et kui ühel võistkonnal oli ehk jalgpallialane pagas veidi rohkem lihvitud, siis teine, aastajagu Rahvaliiga trennis rassinud punt jooksis nad kolmekordselt üle. Legendid juhtisid 2:0 ja 3:1, aga lõpuvileks näitas tabloo igati ausat 3:3 viiki.

Ja krooniks – kui mängu vaheajal jagatud kringel muidugi välja arvata – alistas esindusmeeskond külalised Hiiumaalt/Läänemaalt 2:0. Igati sümboolne, et 7. ja 69. minutil lõi meie väravad Richard Kiviselg, 2005. aastal sündinud kutt, kelle süda alati sinises rütmis tuksunud.

Kiviselg: “Hooaja esimene mäng kodusel ja kõigile tuntud Raeküla murul. Teadsime, et lahingul ei tohi olla muud tulemust kui ainult meie võit. Selle teadmisega me vastastele allahindlust ei teinud ning kirjutasimegi päeva lõpuks tabelisse kolm punkti juurde. Rõõm oli näha kõiki, kes pühapäeval mängu vaatama ja klubi juubelit tähistama tulid.”

Poseidoni esindusmeeskonna treener, klubi tegevjuht Martin Kuldmägi: “Meie soov oli pakkuda külalistele ja Poseidoni kogukonnale tagasi seda, mida nemad pakuvad meile igapäevaselt – positiivset emotsiooni ja head tuju. Loodan, et saime sellega väärikalt hakkama.”

Sünnipäeva lõpetas Rahvaliigale omase vägeva madinaga meie vahva Harrastajate võistkond, kui Sindis alistati hooaja esimeses kodumängus AQ Lasertool seisuga 11:9 (!) – mängu käigus leiti end 0:2, 2:3, 3:4, 4:5, 5:6 ja 7:9 kaotusseisudest, kuid lõpuks õnnestus kolm punkti koju jätta.

Aga ka noored olid nädalavahetusel aktiivsed. U14 I alistas võõrsil Tartu WJK Santose 2:0, U14 II jäi aga põnevas lahingus 3:5 alla Pärnu Vaprusele. U12 võistkond alistas võõrsil Raplamaa 4:2 ja oma esimesel säärasel mängupäeval olid pidurdamatud U9 ehk 2015 sündinud merejumalad, kes alistasid Lõuna-Läänemaa, Pärnu Vapruse ja kaks FC Kuressaare võistkonda koondskooriga 30:5 (nelja mängu peale).

Uuel nädalal keerleb meistrivõistluste karussell hooga edasi – näeme väljakute ääres!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad