Derbit täie raha eest

Maikuu viimasel nädalal pääsesime lõpuks treenima ja mängima Raeküla staadioni murule, maiuspalaks reedene Pärnu derbi.

Võiks öelda, et protokolli märgitud 121 pealtvaatajat said mängu täie raha eest, aga kuna sissepääs oli tasuta, siis … läks isegi paremini! Esindusmeeskond asus mängu 2:0 juhtima – 16. minutil oli täpne Henri Sireli, kes tegi skoori juba kolmandat mängu järjest, 34. minutil kasvatas edu Richard Kiviselg.

Õnnetuseks läks nii, nagu noortel meeskondadel võib vahel juhtuda ja juba 36. minutiks oli tablool 2:2 viigiseis. Väravaid rohkem ei näha ei saanudki, aga mängus, kus jagati välja seitse kollast kaarti, välkus 72. minutil ka punane – Taavet Allikas saadeti riietusruumi ja viimased 20 minutit pidime läbi ajama vähemuses.

Esindusmeeskonna peatreener Martin Kuldmägi: “Kui Liivimaa kõige rahulikum noormees Taavet Allikas võtab oma elu esimese punase kaardi Pärnu derbis, siis tuleb tsiteerida klassikuid, derbi on derbi. Justkui nagu oleks tavaline liigamäng, aga samas ei ole ka. Esinesime suure osa mängust üsna hästi ning suutsime terve kohtumise vältel tekitada mitmeid väga häid väravavõimalusi, aga meie realiseerimine paraku ei olnud piisavalt heal tasemel. Kergelt mõru maik jäi tulemusest suhu küll, aga pea püsti ja lähme edasi.”

Noortest alistas U15 I võistkond kodus FCI Levadia II 7:0 – Ken Eric Neutal lõi neist väravatest koguni viis -, U13 aga vandus võõrsil alla FC Florale 0:2. Algasid ka väikeste ehk U9 mängupäevad, kus tulemused pole veel kõige olulisemad, aga meie kolm võistkonda väärt kogemusi Sillamäe Kalevi, Vapruse, FC Kuressaare, Pärnu JK, Vändra Vapruse ja JK SEPPS-i võistkondadega madistades.

Uuel nädalal mängib esindusmeeskond võõrsil Rummu Dünamoga – sõita tuleb Paldiskisse -, sel nädalal puhanud duubel aga jätkab kodumängude seeriat FC Reaali võõrustamisega pühapäeval, 2. juunil kell 17.00 (Mai kunstmurul!).

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, FYSIOwell stuudio, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.