Duubel alustab Eesti Meistrivõistlustel

JK Poseidon on tervikliku klubipüramiidi väljaarendamisel astumas järjekordset sammu. Nimelt alustab kevadel Eesti Meistrivõistlustel IV liiga Lõuna tsoonis mängimist Pärnu JK Poseidoni II võistkond. Peamiselt endistest esindusmeeskonna mängijatest ning mitmest noormängijast koosnevat duubelvõistkonda hakkab juhendama seni noortetööle keskendunud Nils Grün.

Kui seni on klubi duubelvõistkond tegutsenud üsnagi organiseerimata viisil, treenides ebaregulaarselt ning mängides Rahvaliigat, siis nüüdseks on siht selge: noorte paremaks arendamiseks ning stabiilsema mänguaja pakkumiseks vanematele mängijatele on vaja hästitoimivat duublit, mille üheks peamiseks tööväljundiks peab olema esindusmeeskonnale kvaliteetsete mängumeeste kasvatamine. Sarnaselt esindusvõistkonnaga on kahtlemata ka duubli üheks eesmärgiks mängida võimalikult kõrgel liigatasemel.

Tänavu alustavad duublis esimesed 2000. ja 2001. aastal sündinud mängumehed, kes on varasemalt mänginud Poseidoni eest erinevaid noorteliigasid. Mõne aasta pärast ootab esindusmeeskond omale lisa just neilt noortelt. Järgnevatel aastatel peaks klubi noortetööst sirgunud mängijate osakaal nii duublis kui ka esinduses märkimisväärselt suurenema. Noortele pakuvad aga tuge mitmed vanemad mängijad, kes varasemalt esindusvõistkonnas pallinud ning kelle üheks ülesandeks on aidata luua võimalikult hea keskkond, tagamaks sujuv üleminek noorteliigadest esindusmeeskonnani.

Klubi mänedžer Silver Lulla: “Otsus tuua duubelmeeskond samuti liigasüsteemi ei olnud rutakas ega ootamatu otsus. Planeerisime antud käiku ette rohkem kui aasta ning täna oleme seisus, kus oleme igati valmis mängima kahe täiskasvanute võistkonnaga meistrivõistlustel. Kahe võistkonna olemasolu võimaldab esindusvõistkonnal rohkem keskenduda sportlikule tulemusele ning võimaldab peatreeneril mängitada vaid kõige paremaid ja küpsemaid mängumehi igas kohtumises. Nüüd ei ole aga tarvis esindusmeeskonnas kõigile mänguaega pakkuda, vaid seda saame teha duubelvõistkonnas. Amatöörklubi mängijate number üks motivaatoriks on mänguaeg ning seda on meil tänavu palju enam võimalik pakkuda ilma, et klubi esindusvõistkonna sportlik tulemus vähegi kannataks!”

Duubelvõistkonna mängiv peatreener Nils Grün: “Treenerina on põnev saada uusi väljakutseid. Varasemalt olen treeninud ja juhendanud ainult noortevõistkondi. Sel aastal tegi klubi ettepaneku hakata vedama JK Poseidoni duubelvõistkonda. Vastust oli raske anda, kuna hõivatus on küllaltki suur. Samas, tundus väljakutse põnev ja see sai ka lõpuks otsustavaks, et selle nimel pingutada.

Eesmärk võistkonnal on kindlasti esineda võimalikult hästi. Läheme võistlustele alati võimalikult hea koosseisuga, samas tahame anda võimaluse ka noortele, kellele see peaks olema tulevikus üks vahesamm esindusse jõudmiseks. Täna on meil päris mitu potentsiaalikat noort, kes on lähedal sellele, et selles võistkonnas mängida. Samas, kolme-nelja aasta pärast hakkab tulema noori juba nii palju peale, et sellist võistkonda oli täna hädasti vaja. Ja ka esinduses oli täna nii palju mängijaid, et seda sammu sai täna ette võtta. Võistkonna põhirõhk lasuks täna veel vanematel mängijatel, kes varasemalt mänginud esinduses. Noorte mängijate ülesanne on vanematelt mängijatelt saada kogemusi ja olla tulevikus ise kandvateks mängijateks, et siis ühel hetkel liikuda juba esindusse, kui selleks ollakse valmis. See tõstab kindlasti sisemist konkurentsi ja võistkonna taset.

Kuna esinduse võistkond soovib domineerida mänge palliga, siis sellise eesmärgiga läheb mängima ka duubel. Võistkonna eesmärk on mängida palliga sedasi, et ka kõrgema tempoga ja surve alla jäädes jääks võistkond mänguolukorras võitjaks ja suudaks dikteerida nii mängu, kui mängu tempot. Selleks peab tehniline ja füüsiline pagas võistkonnas saama sellise taseme, et oleks võimalik mänge domineerida. Kui vastane võidab palli, siis katsume selle targalt tagasi võita, et siis oma eesmärke ellu viia. Ja põhieesmärk lõpp-kokkuvõttes on värava löömine. Kui väravat ei löö, siis mänge ei võideta. Kui näen, et kellegil on mingis elemendis puudusi, siis katsun anda vahetut personaalset tagasisidet. Sedasi on võimalik viia ka lihtsamalt ellu võistkonna taktikalisi ülesandeid, kui mängija tuleb oma ülesannetega toime.

Eesolevalt hooajalt ootan võistkonnalt enesekindlat ja huvitavat jalgpalli.”

 

Jõudu ja jaksu duublile!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad