Edukas kodune Väikelinna Cup selleks korraks peetud

Kilingi-Nõmme spordihoone hõivasid kaheks nädalavahetuseks pisikesed pallivõlurid. Nimelt toimus 6., 7., 13. ja 14. veebruaril traditsiooniline Väikelinna Cup. Turniirist võtsid osa meeskonnad üle terve Eesti, pakkudes tuliseid lahinguid, meeleolukaid emotsioone ja tõeliseid iluväravaid – kõike, mida ühel korralikul turniiril nägema peaks.

Avapäev kuulus kõige pisematele jalkapoistele ja -tüdrukutele, sest just siis toimus 2008. aastal sündinud laste turniir. Kohale tulid võistkonnad Pärnust, Tartust, Valgast, Raplamaalt, Tallinnast ning loomulikult olid esindatud JK Poseidoni noortetiimid. Selles vanuses turniiritabelit ei peetud ning tulemustele ei rõhutud, pakkumaks lastele eelkõige puhast mängurõõmu. Loomulikult ei teinud lapsed sellisest süsteemist aga väljagi, mistõttu olid mängud tulised, kaasahaaravad ning vägagi pingelised – kõik tahavad ju võita! Sel moel said ka JK Poseidoni lapsed tugevaid ja õpetlikke mänge, et oma arengus jälle üks samm edasi astuda. Turniiri käigus maitseti mitmes mängus ka võidurõõmu. Meie noormängijad võitlesid vapralt, õppisid uusi trikke ning nii mõnigi neist sai oma elu esimese vutiturniiri kogemuse. Kordaläinud päev igal juhul!

Seejärel oli kord 2006.-2007. aastal sündinud poiste käes. Ka selles vanuseklassis ei peetud tabelit ega selgitatud välja turniiri võitjameeskonda. Jällegi oli kohal ohtralt külalisvõistkondi Tallinnast, Pärnust, Vändrast, Läänemaalt ning muidugi ei puudunud Poseidoni lapsed. Mängud kujunesid tasavägisteks ja kaasahaaravateks, sest pisikesed pallurid pakkusid kohati vägagi vaatemängulist jalgpalli. Kaasatulnud lapsevanemad toetasid oma võsukesi valjuhäälselt ning sel moel valitses saalis tõelise suurturniiri õhkkond. Poseidoni võistkonnad tegid järjekordselt tubli päeva, lüües ohtralt väravaid, valmistades vastastele kõva peavalu ning näidates oma treeneritele, et neist on tasapisi juba tõsised vutimehed sirgumas.

13. veebruaril peeti aga 2005. aastal sündinud poiste turniir ning sel päeval jagati juba karikaid ja võitjamedaleid, lisaks autasustati ka parimat mängijat ja väravavahti. Kohale tulid mitmed võistkonnad Tartust (Santos ja Tammeka) ja Pärnust ning neile pakkusid konkurentsi Poseidoni tiimid. Kuigi meeskondi oli ehk natuke vähem kui varasematel päevadel, ei olnud pingelised mängud ega emotsioonid kuhugi kadunud. Tõeliselt põnevaks kujunes aga just päeva lõpp, mil hakati välja selgitama esikolmikut. Esmalt pakkusid tõelise vutithrilleri Santos ning Pärnu JK. Sellest äärmiselt pingeliselt kulgenud lahingust väljus napilt võitjana Santos, mis tähendas, et päeva viimases mängus kohtusid Santose ja JK Poseidoni esindused. Mõlemad võistkonnad olid seni võitnud neli eelmist mängu ning nende meeskondade omavaheline kohtumine tõotas tõelist põnevuslahingut. Nii ka läks: Santos asus juhtima, misjärel panid meie poisid peale meeletu surve. Esialgu ei toonud surve aga erilist edu, sest Santose väravavaht ning kaitseliin tegutsesid ennastsalgavalt. Mõni minut enne kohtumise lõppu tulistas aga meie keskvälja dirigent Kaspar Kaskla otse karistuslöögist lausa sellise kuuli, mis vaat et väravavõrgu ribadeks tegi! 1:1 viigiseisul mäng ka lõppeski ning kuna Poseidoni lapsed olid varasemates kohtumistes resultatiivsemad olnud, tõstsidki just meie noormängijad pea kohale võitjakarika.

Esikolmik: JK Poseidon I, Santos, Pärnu JK. Turniiri parimaks mängijaks valiti Kaspar Kaskla Poseidoni esindusmeeskonnast, väravavahiks aga Santose väravavaht.

14. veebruaril ning ühtlasi turniiri viimasel päeval võtsid omavahel mõõtu 2004. aastal sündninud vutipoisid ja -tüdrukud. Esindatud olid Tartu JK Tammeka, Läänemaa JK, Suure-Jaani United, Pärnu JK I ja II ning muidugi Poseidoni noortetiimid.  Päev tõotas tulla põnev ning pingeline: nii ka läks. Igal võistkonnal oli kuus mängu ja Nils Grüni juhitud JK Poseidoni võistkonnad olid väga tublid. Esimene võistkond võitis kõik kuus mängu ja sai pea kohale tõsta võidukarika! Seejuures lasti endale lüüa vaid üks värav ning sellegi lõi Poseidoni teise võistkonna mängija Kristjan Kiviselg. Poodiumile jõudsid veel Suure-Jaani United ja Pärnu JK I võistkond. Viimane seejuures tegi tugeva tagasituleku pärast raskusi esimeses kolmes mängu, kust koguti vaid kaks punkti. Väga oluliseks osutuski turniiri kõige esimene mäng, kus kohtusid Poseidon I ja PJK I. Mängu alguses domineeris selgelt PJK, kes tabas kahel korral ka posti, aga pall ei läinud sisse. Mida mäng edasi, seda rohkem võimalusi tekkis ka Poseidonil, kuni Rasmus Koikson Poseidoni 1:0 juhtima viis ja nii mäng lõppeski. See mäng andis fooni kogu järgnenud turniirile.

Esikolmik: JK Poseidon I, Suure-Jaani United, Pärnu JK/Raeküla kool I. Turniiri parimaks mängijaks valiti Oliver Rätsep JK Poseidon I võistkonnast ning parim väravavaht PJK/Raeküla kooli väravavaht Oskar Pulst.

Turniirid võttis kokku meie noortetöö juht Joonas Einfeldt: “Turniirid õnnestusid suurepäraselt. Esiteks oleme väga rahul sellega, et Väikelinna Cupil osales võistkondi üle Eesti, mis andis turniiridele väga palju värvi. Lisaks andis see Poseidoni mängijatele häid kogemusi, kui saadi mängida erinevate huvitavate vastastega. Tõeline boonus tuli teisel nädalavahetusel, kui suutsime mõlemad võidud ka koju jätta. Tänud kõigile klubidele, kes külla tulid, kõigile lapsevanematele ja pealtvaatajatele toetuse eest, kõigile mängijatele hea esituse eest, treeneritele hea töö eest ja ettevõttele Kodu Kuubis Poseidoni toetamise eest.“

JK Poseidon soovib omalt poolt siiralt tänada kõiki kohaletulnud võistkondi, neid toetanud lapsevanemaid, Kilingi-Nõmme spordihoone töötajaid ja kõiki teisi abilisi ning toetajaid. Eriline tänu kuulub aga loomulikult lastele, ilma kelleta selline vahva üritus poleks ealeski toimunud! Aitäh kõigile ja kohtumiseni juba järgmistel turniiridel!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad