Eduseisu hoidmine on kunst omaette

Juba vanarahva tarkus ütleb, et jalgpallimängu ei saa võita, kui väravat ei löö. Väravaid tuleb kahtlemata osata lüüa, aga samavõrd oluline on eduseisu kaitsmine.

Alustame positiivsest: esindusmeeskond alustas hooaega võiduga! Kodumäng Flora IV vastu oli vaevu alata jõudnud, kui Artur Šalda (Fermid.ee) teenis ja realiseeris penalti. Vastane tõi 19. minutil küll tabloole viigiseisu, ent kulus vaid viis minutit, et Joonas Einfeldt lõppseisu vormistaks – 2:1 meile!

Kaasmängijate poolt meeskonna kapteniks valitud Marti Mägi: “Hooaja avamäng oli rabe, võit tuli minimaalselt. Hea meel on selle üle, et kõik mehed tahtsid kõvasti ennast tõestada ja võitlesid viimase vileni. Kolm punkti tabelis on tõsiasi ja ootan huviga, mida hooaeg toob.”

Eelmisel nädalal Tartu Tammeka alistanud U17 võistkond läks võõrsil Tartu Kalevi vastu samuti 1:0 juhtima, kuid punane kaart avapoolajal jättis meie poisid vähemusse ja tartlased kasutasid võimaluse tänulikult ära. Esimene poolaeg 1:1, veel 80. minutil 1:3, ent lõpuks 1:6 kaotus.

Põhimõttelises mängus linnarivaali Pärnu JK-ga läks 1:0 ette ka meie 2008 ehk U15 võistkond, aga kaks (!) omaväravat kallutasid skoori lõpuks vastaste poolele ja merejumalatel tuli tunnistada 1:2 allajäämist. Valusad, kripeldavad kaotused on oluline osa õppeprotsessist.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.