Ei saa me läbi saarlasteta

Suvesoe kestab siiani, aga minipuhkus asendus juuli lõpus taas jalgpallilahingutega. Võõrustasime esmalt Premium liiga meeskonda FC Kuressaaret ja käisime siis ise Saaremaal palli taga ajamas.

Esindusmeeskonna jaoks jätkus hooaeg Eesti karikavõistluste 1/32-finaaliga ja loosi tahtel saime üle aastate taas mõõtu võtta absoluutse tipuga, kui võõrustasime Raeküla staadionil FC Kuressaaret. Esimest korda klubi ajaloos korraldasime telemängu – otseülekannet näitas Soccernet.ee – ja teist korda kogunes staadionile kolmekohaline arv publikut, protokolli kirjutati numbriks 114.

Mäng ise kujunes oodatult keeruliseks, sest Kuressaare oli kohale tulnud sisuliselt täies rivistuses. Avapoolaja järel juhtisid aga külalised vaid 1:0 ja kuigi teise poolaja alguses löödi veel kaks väravat, siis tasemevahet arvestades olnuks ka 0:3 kaotus üle ootuste viisakas. Viimasel kümnel minutil toimus meie poolt siiski lagunemine, lõppskooriks 0:9.

Esindusmeeskonna juhendaja Ivar Lepik: “Tõestasime endale, et tahtejõuga on jalgpallis võimalik nii mõndagi ära teha. Olen väga rahul distsiplineeritusega, mida näitasime esimesel poolajal; nüüd tuleb sama suhtumine ja häälestatus üle kanda ka liigamängudele. Aga väga oluline on ka kogemus, mille poisid said.”

Järgmisel hommikul sõitis suurem osa klubi noormängijatest omakorda Kuressaarde, et osa võtta Saaremaa Cupist.

U14 pidas hunniku vägevaid lahinguid ja läbis kuuese alagrupi kaotuseta (võidud Tartu Santose ja Kuressaare üle, viigid kahe Flora võistkonna ja Saku Sportinguga). Finaalis tuli uuesti kohtuda Sportinguga ja seal jäime seekord alla, kuid kokkuvõttes tähendas see hõbemedalite kaela saamist.

Saaremaa turniiri soojenduseks mängis U14 ühe kohtumise ka meistrivõistlustel, kui koduplatsil alistati Tarvastu ja Tõrva ÜM lausa 13:0. Kübaratriki vormistasid Ken Vassilenko ja Magnus Hartwich, oma liigas jätkatakse selge liidrina.

U12 vanuses olime Saaremaal väljas kahe võistkonnaga, kohtadeks lõpparvestuses neljas ja kaheksas. U10 sai samuti madistada kahel rindel, kohtadeks neljas ja seitsmes. Poisid said igal juhul vägeva kogemuse võrra rikkamaks ja teavad nüüd, mida selliselt turniirilt oodata.

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, Fermid.ee, 7element, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad