Esindus | Punkte jagatakse treeningutel

Aastapäevad tagasi naasis Martin Kuldmägi esindusmeeskonna tüürile. Hooaeg pakkus emotsioone seinast-seina, kuid oli ühtviisi nii õpetlik kui ka rõõmustav.

* * *

Esindusmeeskonnal oli väga pikk aasta. Milliste märksõnadega seda meenutad?
Esiteks huvitav. Seda oleksin vastanud juba märtsis-aprillis, sest tulin ju täiesti teise maailmasse, kus ma polnud kolm-neli aastat olnud. See oli tuttav maailm ja enam-vähem teadsin, mis ees ootab, aga nende mängijatega sellises koosluses ma varem töötanud ei olnud.

Lisaks olin ju aastaid tegelenud 8+1 jalgpalliga, seetõttu oli 10+1 huvitav. Mängu mõttes, man-management’i mõttes, riietusruumi mõttes, motiveerituse mõttes. Väga huvitav väljakutse treenerina.

Võib ka öelda, et vähemalt esialgu edukas – kevadel läks kõik isegi üle ootuste hästi.
Jään selle juurde, et oli igatepidi edukas. Kevad oli väga edukas, sügis veidi vähem, aga kokkuvõttes olime edukad. Eesmärgid, mõõdetavad, kontrollitavad, said täidetud. Seda ütlesin ka mängijatele korduvalt, et mulle meeldis, kuidas nad said endale ise eesmärgid seada. See polnud minu, juhatuse või mõne esindaja poolt ette seatud, vaid mängijate endi sõnastatud. Võibolla nipa-napa, kuskil natuke silma kinni pigistades, aga need said täidetud.

Sügis läks veel ootamatult pikaks, lõpetasime üleminekumängudega, nägime ära II liiga taseme. Täna ei ole veel teada, kas mängime 2023. aastal II või III liigas. Kas oleme II liigaks valmis?
Peame olema. Mis siin salata, meie poolt huvi on II liigasse minna. Tahaks muidugi minna sportlikel alustel, liigavõiduga või üleminekumängudel edukas olles, aga kui pakutakse muudmoodi, siis väärib see kindlasti kaalumist.

Kas oleme valmis? Seda võib uuesti küsida aasta pärast.

Mainisid, et sellise mängijate kollektiiviga sellises koosluses polnud sa varem tööd teinud. Oli mängijaid, kes sind positiivselt üllatasid?
Kindlasti. Juba kasvõi see, et kui vaatame esindusmeeskonna eelmiste aastate tulemusi, nii platsil kui ka selle kõrval – mis tulemused on tulnud, kui palju klubi- või kontoripool sinna on panustanud -, siis tulemused olid null ja ka kontoripool oli null. Mul ei saanud olla mängijatele suuri ootuseid ja see keskkond ei olnud kindlasti tulemiseks kerge ei mulle ega mängijatele.

Jään selle juurde, et oli okei, hea aasta, aga hea aasta panevad kokku head mängijad. Nimeliselt kedagi välja ei tookski, vaid tervikuna kõik, kes platsil käisid, kandsid kaela. Nende peale sai vajadusel loota.

On sul mängijatele uueks hooajaks sõnum edastada?
Kuidas seda nüüd eetrikõlbulikult öelda? Tahaksin, et mängijad paneksid 1+1 kokku selle koha pealt, et kui treeningutel toimetasime enam-vähem nii, nagu tahtsime, siis oli punktisaak üks; kui langetasime latti selle järgi, kui palju meie kõige laisemad mängijad trennis viitsisid käia – see kõlab halvasti, keegi ei taha seda kuulda, aga jään selle juurde -, siis oli punktisaak teine.

Treenituse ja punktitabeli vaheline seos oli üks-ühele. Tulles tagasi küsimuse juurde, kas oleme II liigaks valmis – kui treenime nii nagu suvel-sügisel, siis ei ole. Kui treenime nii nagu kevadel, siis oleme.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad