Esindus sai kaitse pidama, tasuks kolm punkti

Esindusmeeskonnale jäi tihedast nädalast saagiks kolm punkti kuuest võimalikust, 180 minutiga löödi kaks ja lubati endale lüüa vaid üks värav.

Kui esindusmeeskonna hooaja avamängus Kose vastu toimus vähemuses lagunemine ja võrgust tuli välja noppida neli palli, siis teisipäevases teises voorus Pärnu Vaprus U21 vastu seisime kaitses visalt ja tänu väravas hiilgemängu teinud Argo Linnastele võinuks parema realiseerimise korral ka midagi tabelisse kirjutada – leppida tuli aga 13. minuti väravast saadud 0:1 kaotusega.

Vigade paranduse tegime aga juba pühapäeval. Tuttav rivaal Raplamaa jäi varakult vähemusse ja jõudsime kannatlikult oma momendid ära oodata, tasuks 2:0 võit Joonas Einfeldti ja Jevgeni Novikovi (Fermid.ee) tabamustest vastavalt 60. ja 68. minutil.

180 minutit väravasuul seisnud Argo Linnaste: “Kahemänguline nädal on alati keeruline, aga saime mõlemast mängust postitiivseid mõtteid. Esimene mäng Vapruse vastu lõppes küll napi kaotusega, aga kaitses tegime jällegi suurepärase esituse. Teises mängus Rapla vastu võtsime fännide toel juba kohustuslikud kolm punkti.”

Kahe mänguga sai jõudsasti täiendust ka debütantide nimekiri: kui Vapruse vastu tegid esimese mängu Arko Vall, Herman Pärn ja Kerot Luhaäär, siis Raplamaa vastu sai oma võimaluse Aleksandr Kurman. Kogu nelik on sündinud sel sajandil, Luhaäärest sai aga esimene 2007. aastal sündinud mängija Poseidoni esindusmeeskonnas.

Väljakul käisid nädalavahetusel ka mõlemad U14 võistkonnad. Kui I võistkond jätkas võidukalt ja alistas Pärnu Vapruse 4:0, siis II võistkond pidi võõrsil tunnistama Põltsamaa Spordi paremust seisuga 0:11. Kahe vooruga on selge, et liigasiseselt on võistkondade tase väga erinev ja edasise hooaja suhtes saavad otsustavaks mängud omasugustega.

U16 võistkond küll liigast puhkas, kuid seda põhjusega: kogunesid Eesti noortekoondised. U15 koondise treeningkogunemisel osales meie poistest Kaarel Kahro, U16 koondisesse kutsutud 30 mängija hulka mahtus aga Johann Gregor Allas. Kui U15 koondise edasiste plaanide kohta ei ole suurt avalikustatud, siis U16 poisse ootavad sel aastal traditsioonilised maavõistlused, kus kohtutakse Lõuna-Soome, Saksimaa, Põhja-Iirimaa ning Soome eakaaslastega.

Uuel nädalal kohtume taas Sindi Gümnaasiumi kunstmurul, et maha pidada vahvad lahingud Väikelinna Cupil – 2013, 2014, 2015 ja 2016 poisid-tüdrukud on võistlustules laupäeval ja pühapäeval. Esindusmeeskond sõidab võõrsile, pühapäeval kell 19.00 kohtutakse Saku kunstmurul kohaliku Sportinguga.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.