Esinduse poolaja vile

Esindusmeeskonna hooaeg on poole peal. Mõnenädalane puhkepaus on nüüdseks möödanik ning mehed on naasenud kodusele Raeküla staadionile, et hakata valmistuma hooaja teiseks pooleks.

Põhjust tööd teha jagub küllaga, sest seni pole võistkond veel täistuuridel end käima saanud. Selleks aga, et hooaja lõpuks korralik tulemus turniiritabelis saavutada, merejumalatel motivatsiooni ja tahet jagub! Veel eelmisel hooajal oli esindusvõistkonna eesmärgiks III liiga võit ning tõus II liigasse: need eesmärgid ning teatud favoriidirolli täideti edukalt.

Nüüd aga, mil iganädalased vastased on liigataseme võrra tugevamad ning meie meeskond kahe hooaja vahel mitmest olulisest lülist ilma jäänud on, on olukord natuke keerulisem. Paikneme praegu 12. võistkonna seas 14 punktiga 10. kohal. Peaeesmärgiks on loomulikult tagada koht II liigas ka järgmiseks hooajaks, kuid ideaalis tahaks natuke kõrgemale tõusta.

Senise hooaja üle arutleb treener Martin: “Hooaeg on olnud keeruline, kuid see ei tule üllatusena. Olime valmis raskemateks mängudeks ja mõistsime väga hästi, et eelmise hooaja minekut selle hooaja kontekstis on keeruline korrata. Kaotasime möödunud aasta lõpus ränkade vigastuste tõttu 2-3 mängijat terveks käesolevaks hooajaks, lisaks lahkusid veel mõned mängijad töökohustuste ja klubivahetuste tõttu.

Õnneks liitusid meiega ka väga hea klassiga mängumehed Ivo Kiviselja ja Hendrik Vainu näol, kuid sellegipoolest olime hooaja alguses märksa kehvemini komplekteeritud kui aasta tagasi. Talvine ettevalmistusperiood kulges üle kivide ja kändude ning ei saa sellega kuidagi rahule jääda, mistõttu olemegi seni suurtes raskustes olnud. Alustasime küll heade tulemustega, kuid pärast kolme mängu toimus päris suur lagunemine. Õnneks suutsime end õige pea ikkagi enam-vähem koguda.

Praeguste mängude põhjal võib tõdeda, et suurimaks murekohaks on just ründetegevus. Kui kaitses saame võrdlemisi viisakalt hakkama, siis vastase värava ees oleme kahjuks tihtipeale olnud hambutud. Õnneks (taas)liitusid meiega suvel Albert Anissimov ja Anton Issakov ning loodan kindlasti, et nende abiga hakkame maakeeli öeldes rohkem kolle taguma. Eks hooaja lõppedes oleme targemad, mis sel aastal toimis ja mis mitte. Praegu on aga eesmärk hooaja teises pooles tagada liigakoht ilma üleminekumängudeta.

Meeskonna mänedžer Silver annab omapoolse hinnangu: “Olen Martini kommentaaridega suures osas nõus ning praegu käib töö selle nimel, et meeskond oleks hooaja teiseks pooleks paremini komplekteeritud ja meeste vaim värske. Oleme saanud kolm kvaliteetset meest Anissimovi, Issakovi ja Volteini näol hooaja teiseks pooleks juurde ning loodame, et need ei jää ainsateks täiendusteks. Lisaks on veel variant ka mõni seni vigastatud mees terveks ravida.

Kindlasti tahame hooaja teises pooles järgmise käigu sisse lükata ning näidata oma poolehoidjatele, et suudame neile rohkem positiivseid emotsioone tuua kui hooaja esimeses pooles. Vaatamata esindusmeeskonna mõnevõrra kehvemale minekule tuleb olla rahul duubelmeeskonna tegutsemisega III liigas, kes on tegemas tublit debüüthooaega III liigas ning on turvaliselt tabeli keskosas 8. kohal. Neljas koht jääb vaid nelja punkti kaugusele.

Meeskonnas saavad järjest enam kandvat rolli kanda noormängijad ning rõõm on ka näha, et vanemad olijad innustavad ja inspireerivad neid igal käigul. Möödunud hooajal kimbutanud lühikese pingi probleem on vähemalt hooaja esimest poolt arvestades möödanik. Kuigi esindusmeeskonnas on koosseisuga erinevatel põhjustel probleeme, siis saame olla rahul sellega, et duubelmeeskonnas neid probleeme pole.”

 

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad