Esindusele kodus kuuest kuus!

JK Poseidoni esindusmeeskond on saanud sisse suurepärase hoo, võites käesoleva hooaja kõik senipeetud mängud: kodusele Mai kunstmuru staadionile on meile külla sõitnud kuus vastast ning oleme nad kõik tühjade kätega koduteele saatnud.

Poseidon VS Castovanni Eagles 7:3 – Alustasime liigahooaega kahe kindla võiduga JK Kernu ja FC Kose üle (vastavalt 2:0 ning 3:0), kuid hooaja esimene tõeline proovikivi oli kohtumine Castovanniga. Teadsime ette, et tuleb keeruline mäng, sest vastane on võimeline mängima väga head ja ründavat jalgpalli. Kohtusime algus oli meie jaoks suurepärane, kui juba 6. minutil suutsime kiire kontrarünnaku lõpetada väravaga ning asuda 1:0 ette. Seejärel sai vastane paremini mängu sisse ning suutis avapoolaega domineerida, kuid poolaja lõpul suutsime standardolukorrast uuesti paugutada ning 2:0 juhtima minna. Teisel poolaja algul lõid Castovanni mehed kiire värava, mis hetkeks meie poisse tasakaalust natuke välja lõi, kuid õnneks näitasime piisavalt sisu ning suutsime vastata: 3:1. Seejärel teenis Castovanni mängija punase kaardi, misjärel haarasime juba selgelt mängu üle kontrolli. Mõlemad võistkonnad näitasid kohtumise lõppfaasis head realiseerimisoskust, kuid magusa 7:3 võidu teenisid siiski merejumalad. Skoori tegid Lilleste (x3), Tammsaar, Kangur, Klein, Tohver.

Poseidon VS Viimsi Lõvid 4:0 – Selle mänguga avasime ka oma Väikese Karika hooaja. Külla sõitnud Viimsi poisid mängivad küll Rahvaliigas, kuid esitasid meie vastu väga südika partii. Avapoolaeg lõppes seisul 0:0 ning kuigi kontrollisime mängu käiku, ei suutnud me sisuliselt ühtegi sajaprotsendilist väravavõimalust tekitada. Vastane seisis kaitses kindlalt ning oli tahtmist täis. Teise poolaja algul saime aga kiirelt pinged maha, mil nurgalöögist 1:0 juhtima läksime. Seejärel muutus meie mäng juba märksa ladusamaks ning suutsime üha rohkem palliga vastase 16-kastis tegutseda. Lõpptulemuseks 4:0 ning edenemine järgmisse ringi. Vastaseid kostitasid väravatega Saar, Tohver, Niklus ning Tammsaar.

Poseidon VS Rummu Dünamo 1:0 – Külla sõitnud Rummu võistkond mängis eelmisel hooajal II liigas, kust paraku aga välja langeti. Oli selge, et tegu on järjekordselt keerulise kohtumisega, mille muutis veelgi raskemaks äärmiselt heitlik ilm mängupäeval: mängijad pidid tulema toime tugevas vihma-, lörtsi-, lume-, ning rahesajus, millele lisas vunki veel tugev tuul. Sellistes tingimustes peetud mäng ei pakkunud erilist silmailu, pigem oli tegu kompromissitu heitlusega, kus kumbki meeskond punkte kaotada ei soovinud. Vastane surus meid pidevalt ja kõrgelt, mistõttu olime raskustes oma mängu leidmisega. Avapoolaeg lõppes jällegi 0:0 seisul ning meie palliga mäng ei olnud piisavalt efektiivne. Teisel poolajal suutsime aga tempot tõsta, mistõttu õnnestus aina rohkem väravavõimalusi tekitada. Luhtasime küll mõned sajaprotsendilised olukorrad, kuid suutsime ühe siiski realiseerida ning kaitses kindlad olla. Võiduvärava tagas meile Einfeldti tabamus.

Poseidon VS Läänemaa JK 4:1 – Läänemaaga kohtusime eelmisel aastal kahel korral ning kaotasime mõlemad mängud kindlalt: 0:2 ja 0:3. Ka seekordne heitlus algas meie jaoks kurjakuulutavalt, kui mängu algul 0:1 kaotusseisu jäime. Vastasime küll teravate rünnakute ja ohtlike olukordadega Läänemaa värava all, kuid meie finišeerimine jättis soovida. Poolaja keskel suutsime siiski teenida penalti, mille edukalt realiseerisime. Kuigi viigistasime seisu, ei olnud meie mängupilt kiita: aeglane otsustusvõime ning suutmatus väljakul ruumi leida päädis rohkete pallikaotustega. Teisel poolajal ei läinud asjad kahjuks palju paremini, pigem oli just Läänemaa kohati lähemal eduseisu haaramisele. Õnneks suutsime siiski kaitses tugevalt ees seista ega lubanud vastastel skoori teha. Kohtumise normaalaja lõpp kujunes aga tõeliseks thrilleriks: mängitud oli 88 minutit, mil kiire kontrarünnaku teel vastase kasti  jõudsime ning 2:1 paugutada suutsime! Vägeva emotsiooniga kaasnesid aga järgmised väravad ning mängu lõppedes oli 4:1 võit tõsiasi. Tegu oli meie poolt üsnagi ilmetu mänguga, kuid seda magusamad need 3 punkti tundusid. Väravaid kõmmutasid Einfeldt, Tohver x2 ning Niklus. Kusjuures tasub lisada, et Niklus andis mängus kaks assisti (mõlemad Tohvrile), olles nüüdseks kuue kohtumisega andnud kokku koguni 7 (!!!) resultatiivset söötu.

Poseidoni kodumängud on nüüd mõneks ajaks peetud. Järgmine kohtumine Mai staadionil toimub 30. mail, mil Väikese Karika tõelises põnevusheitluses kohtume JK Retroga. Vastaste koosseis on aga tõeliselt muljeltavaldav: Retro nimekirjast võib leida selliseid mehi nagu Tarmo Rüütli, Jevgeni Novikov, Andrei Stepanov, Toomas Tohver, Dimitri Skiperski jpt. Tule kindlasti merejumalate heitlust staaride armaadaga tribüünidele jälgima ning omadele kaasa elama!