Esinduselt võeti võimalus võidelda

Eesti Jalgpalli Liidu otsus lõpetada madalamates liigades meistrivõistluste hooaeg enneaegselt tähendab, et Poseidoni esindusmeeskond peaks langema liigataseme võrra madalamale.

Alustades lugu algusest: möödunud nädala esmaspäeval, 25. oktoobril teatas Eesti Jalgpalli Liit harrastajate meistrivõistluste ajutisest peatamisest ja lubas töönädala lõpuks otsustada, kas mängudega on võimalik jätkata või mitte.

Kui kõrgematel tasemetel leiti lahendus ja hooaeg mängitakse lõpuni, siis II, III ja IV liigale otsustas EJL reedel joone alla tõmmata põhjendusega, et “võistkondadele ei ole pika hooaja lõpusirgel võimalik tagada sportlikult võrdset olukorda”. Lisati, et “lõpetatud liigade võistkondade osalusel üleminekumänge ei toimu, kohtade vahetus nende liigadega seoses toimub läbi otse tõusvate ja välja kukkuvate võistkondade”.

Poseidoni esindusmeeskonnal jääb seega pidamata viimase vooru kohtumine võõrsil Läänemaa JK Haapsaluga, kelle kodus 1:0 alistasime; ja kellelt võtsid tänavu punkte mõlemad meie otsesed rivaalid ehk Märjamaa ja Legion III.

Viimase voorule eelnenud, kuid nüüd lõplikuks kuulutatud tabeliseis (Märjamaa 18, Legion III 18, Poseidon 17 punkti) aga ütleb, et Haapsalus võitmise korral saanuks me kindlasti võimaluse võidelda oma koha eest vähemalt üleminekumängudel ja vastaste viigi korral ka lihtsalt püsima jääda – Märjamaa ja Legion pidid kohtuma omavahel.

Nüüd jääb lahing Haapsaluga pidamata ja tabeliseis just selliseks. Poseidon “lõpetas” hooaja eelviimasena, mis vastavalt meistrivõistluste juhendile tähendab langemist liigataseme võrra allapoole. See on teadmine, millega talvele vastu lähme.

Esindusmeeskonna juhendaja Ivar Lepik: “Kui otsust hooaeg lõppenuks kuulutada võiks praegusel keerulisel perioodil veel mõista, siis põhjendus, millega seda üritatakse selgitada, on täiesti meelevaldne. Ja kui samal ajal otsustati, et vaid harrastajatest koosneva saalijalgpalli (!) esiliiga hooaeg ikkagi algab, siis on ilmselge, et vastutustunne ühiskonna või meditsiinisüsteemi ees ei ole siinkohal üldse küsimuseks …

Kus oli sportlik võrdsus siis, kui mängijad olid vigastusega audis? Töökohustuste tõttu eemal? Eraeluga hõivatud? Positiivse koroonaproovi andnud?

Sel tasemel ei ole sportlik võrdsus olnud ega pidanudki kunagi olema esmatähtis. Küll aga peavad nüüd need mehed, kes alustasid ettevalmistusega 14. jaanuaril ehk üle kümne kuu tagasi, elama teadmises, et kõik nende pingutused ja pere, töö või vaba aja arvelt tehtud ohverdused ei kandnud vilja. Ja mitte sellepärast, et nad ei olnud piisavalt head. Viimane võimalus, viimane õlekõrs võeti neil käest. Ebaõiglaselt ja põhjendamatult.

Meidki esindas mängijaid, kes värskete piirangute tõttu ei oleks saanud enam platsile joosta. Ligi kolmandik esindusmeeskonna nimekirjast oli viimase mängu eel vigastusega audis. Aga me olime täis tahtmist võidelda. Oma koha eest. Poseidoni eest. Viik või kaotus Haapsalus andnuks sama lõpptulemuse, aga vähemalt teadmise, et andsime endast kõik.

Lugu on seda kurvem, et mitme meie legendi või lihtsalt tubli mängumehe jaoks pidi see hooaeg jääma viimaseks. Nende karjäärid harrastusjalgpallurina otsustati lõpetada kellegi kabinetis, mitte väljakul …

Tahaksin omaltpoolt siiralt tänada kõiki, kes meile sel hooajal kaasa elasid; tänada mängijaid, kes “sportlikult võrdses olukorras” seadsid nii mõnigi kord isikliku elu kaugele tagaplaanile, et meeskonda aidata; tänada toetajaid, kes uskusid, et ajame õiget asja. Aitäh teile!”

Kui esindusmeeskonna hooaeg lõppes suure pettumusega, siis U16 võistkond alistas möödunud nädalal koduplatsil 3:0 Kohtla-Järve Stormi ja kindlustas kaks vooru enne hooaja lõppu U16 II liiga võidu. Palju õnne treener Gert Oleskile, poistele ja lapsevanematele!

Nooremad jätkasid turniiridega Pärnu-Jaagupis. U12 võistkond hoidis elus traditsioone, kui teenis pronksikarva medalid – kolmas nädal järjest, kui mõni meie võistkond sealsel saaliturniiril III koha saavutas – ja kaugele ei jäänud ka U9, kelle lõppkohaks märgiti viies.

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Hevo Tehnika, SportAeg, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad