Esindusmeeskonna tegemistest ja võidust FC Peedu üle

Pärnu JK Poseidon võitis 25. jaanuaril sõpruskohtumises Pärnu kunstmuruväljakul FC Peedut seisuga 2:0.

Esindusmeeskonna treeningprotsess valmistumaks Eesti Meistrivõistlusteks 2015. aastal jätkus nädalavahetusel kahe intensiivse treeninguga, mis kulmineerus pühapäeval toimunud sõpruskohtumisega. Trennides harjutatud mängusituatsioone suutis Poseidoni meeskond edukalt ellu viia ka treeningmängus.

Esimese poolaja uinutav taktika ja selge üleolek palliga mängus ei toonud küll loodetud väravat, aga selleni ei jõudnud ka vastasmeeskond. Treener Martin Kuldmägi oli esimesel poolajal nähtuga rahul. „Esimesed 45 minutit oli mäng ja selle kulg kenasti meie kontrolli all. Suutsime mängida palliga, kaitsefaasis ei andnud vastastele eriti ruumi, mistõttu nende ainsad väravavõimalused tekkisid kiiretest vasturünnakutest. Lisaks täitsime mängu eel kokkulepitud eesmärke. Domineerisime mängu ning mängutempot. Mängijad liigutasid palli kiirelt jalalt jalale, tegid vähe puuteid, olid mobiilsed ning toetasid palliga mängijat.“

Teise poolaja esimene pool ei läinud nii hästi kui oleksime soovinud, aga midagi katastroofilist see endaga kaasa ei toonud. Esialgne peataolek ja pallihoidmise langus lõppes teise poolaja keskel, kui hakkasime taas mängu domineerima. Võrreldes esimese poolajaga oli teise poolaja teine pool ehitatud rohkem kiirrünnakutele – näitasime, et võime ka lihtsalt füüsiliselt vastasest paremad olla. Seda igas elemendis – kiiruses, vastupidavuses, tugevuses, kõiges. Füüsiline üleolek tõi meile ka oodatud väravad: esmalt skooris 78. minutil ilusa läbimurde järel Ott Kangur, 2 minutit hiljem sai võimsa kauglöögiga hakkama Andrias Niklus.

Kuldmägi võttis teise poolaja kokku järgmiselt: „Teise poolaja algus oli natuke liiga rabe meie poolt. Me ei otsinud piisavalt põhjalikult parimaid lahendusi, mistõttu suruti palli sinna, kus ei olnud ruumi või meie mängijaid. Sel moel andsime mõneks ajaks initsiatiivi ära, kuid tänu meie pikemale pingile ja paremale füüsilisele valmisolekule suutsime selle aegsasti tagasi võita. Kui hakkasime jälle palli kontrollima ning seeläbi ka vastast kontrollima, lõime kenad väravad – mõlemad kauglöökidest. Lisaks oli veel teisigi momente, mis tulnuks tegelikkuses lahendada, aga pole viga.“

Veel leidis peatreener, et kokkuvõttes oli tegu üsnagi hea mänguga meie poolt. Eriti arvestades fakti, et hetkel on alles jaanuarikuu. Ta pidas vastaseid samuti headeks, rahvaliiga meeskonna kohta isegi üllatavalt headeks. Tõdes, et seetõttu pidime pingutama, et hästi mängida, ja pidas treeningmängu igati õnnestunud sõpruskohtumiseks.

Lisaks kommenteeris mängu ja oma ilusat läbiminekut ning väravat kapten Ott Kangur: „Ma jäin mänguga väga rahule, suutsime üllatuslikult palju domineerida ning teha seda, mida peatreener meilt ootas. Värava olukorras avastasin ennast karistusala lähistel üsna vaba olevat ning otsustasin peale lüüa – õnneks tulemuslikult!“

Teise värava lõi Niklus, kes ei ole veel oma jah-sõna öelnud järgmisel hooajal Poseidoni eest mängimise kohta. Selleks kommenteeris olukorda tiimi komplekteerimisega tegev Silver Lulla: „Meeskond on uueks hooajaks praktiliselt komplekteeritud. On mitmeid lahkujaid ja uusi nägusid. Mullu meie eest võidelnud paremkaitsja Alo Rand on võtnud jalgpallist vaheaasta ning avastab Austraaliat. Joosep Raudsepp siirdub II liigasse JK Tõrva ridadesse. Samuti otsivad omale uut klubi Tartust meie eelmine varuväravavaht Raul Ojassaar, poolkaitsja Erki Tarro ja ründaja Sander Tuisk.

Uutest meestest oleme seni ametlikult tutvustanud vaid meie väravavahti Alex Scheperinit. Samas teevad meiega veel trenni mitmed uued näod, kelle puhul pole veel täiesti selge, kas nad meie eest mängivad või mis positsioonil nad meie eest mängivad. Nende hulgas on JK Pärnu-Jaagupi lagunemise järel uut klubi otsivad Tanel Pihelgas ning Peeter Laur. Samuti meie eest Rahvaliigas tegusid teinud ja klubi 2013. aasta parima mängija tiitli võitnud Andrias Niklus, kes eelmisel aastal mängis Tallinnas. Lisaks temale ka äärekaitsja Kaspar Vihmaru, kes on samuti tugeva jalgpallitaustaga ning esindas viimati Rahvaliigas FC Audrut.

Loodetavasti mängivad kõik need neli meest 2015. aastal meie eest. Sellega on sisuliselt meeskond ka komplekteeritud. Veel paarile-kolmele nimele on meeskonnas ruumi, aga võimaluse korral täidame need oma noortega.“

Esimese nullimänguga Poseidoni eest sai hakkama täismängu kirja saanud väravavaht Alex Scheperin, kes andis samuti pikema omapoolse nägemuse enda olukorrast tiimis: „Kindlasti on nullimäng rõõmus sündmus, mis annab mulle palju enesekindlust ja motivatsiooni juurde. Mul on väga hea meel, et sain tõrjuda kõik, mis tõrjuma pidin, kuid au teistele andes – kaitse mängis väga hästi ning tööd mul eriti palju ei olnud. Loodan, et jätkan samas vaimus ka liigas.

Tiimiga olen kohanenud väga hästi ja tunnen ennast õnnelikult ja koduselt. Minu tiimikaaslased on väga head ja sõbralikud inimesed, meie treener usaldab mind ning ma ei või neid oma halva mänguga alt vedada. Kindlasti olen ma oma tippvormist kaugel, aga sellised mängud, nagu tänane, ja partnerite suhtumine ei anna mulle teist teed kui vaid trenni teha ja ennast vormi viia.“

Üldiselt on hea meel teatada, et Poseidoni esindusmeeskond on võitnud mõlemad treeningmängud hooajaks ettevalmistumisel ning meeste moraal on kõrge. Seda, kas jätkame neljandas liigas või õnnestub välja rääkida koht kolmandasse, meil veel 100% kindlalt teada ei ole. Igal juhul valmistume täie tõsidusega uueks hooajaks, paremini, kui seda kunagi teinud oleme.

Poseidoni koosseisus lõid pühapäeval kaasa järgmised mehed: Alari Linnaste, Alex Scheperin, Andrias Niklus, Andrus Stimmer, Argo Linnaste, Aron Tanel Niin, Egon Norden, Henry Hoolma, Joonas Einfeldt, Karl Jonatan Valk, Kaspar Põldemaa, Kert Pulst, Kevin Lilleleht, Kristjan Õunpuu, Kristo Laarmann, Ott Kangur, Reimo Madissoo ja Tanel Pihelgas. Treener: Martin Kuldmägi.