Esindusvõistkonna tegemistest: esimene rahvusvaheline mäng

Pühapäeval lõpetasime Pärnu JK Poseidon Nirvaana hooajaeelsete sõpruskohtumistega. Viimane treeningmäng oli meile märgilise tähendusega – pidasime maha esimese mõõduvõtu rahvusvahelisel tasandil. Raske treeningmäng Helsingist pärit tugeva noortevõistkonnaga lõppes 5:2 kaotusega.

Pärnusse treeninglaagrisse sõitnud põhjanaabrite alla 17-aastaste võistkond oli tõepoolest kõva pähkel. Päev varem olid nad skooriga 7:3 võitnud kolmandasse liigasse kuuluvat JK Vändra Vapruse duubelvõistkonda ning meid ootas tõsiselt raske mõõduvõtt. Kui tavaliselt koguneme reedel, laupäeval ja pühapäeval, siis sel nädalal tegime lisatrenni ka neljapäeval. Sellega riskisime küll liigse kurnatuse tekkimisega, kuid saime üle käia hooajaks valmistumisel vajalikke taktikalisi nüansse.

Treeningmäng algas pühapäeval kell 11, mis tähendas, et kõik esindusvõistkonna liikmed pidid kell 10 hommikul juba Mai tänava kunstmuruväljakul olema ning soojendusega alustama. Nii varajaste mängudega ei ole küll kõik võib-olla harjunud, aga see on ka üks hooajaks valmistumise osa – tahame luua võimalikult palju uusi ja raskeid situatsioone, et olla kõigeks valmis algaval hooajal. Selge siht on silme ees olemas, tahame tõusta kolmandasse liigasse ning see vajab väga head kohanemisvõimet kõigeks – nii kehvaks ilmaks, halvaks murukatteks, varajasel kellajal mängimiseks, vastaste erinevateks mängustiilideks ning paljuks muuks.

Kohtumine kulges põnevalt. Soomlaste parem valmisolek mänguks väljendus kiires avaväravas, millele me suutsime kiirelt vastata – esimese poolaja keskel avas meie poolt skoori Karl Jonatan Valk, kellele tegid eeltöö Joonas Einfeldt ja Ott Kangur. Pärast seda väravat kahjuks hakkas meie mäng järjest enam lagunema. Vigastada said Kaspar Põldemaa ja Ott Kangur. Soomlased lõid veel 3 väravat, millele suutis vastata vahetusest sekkunud paremkaitsja Marti Mägi, kes siirdus meie ridadesse alles paar kuud tagasi. Palusime kommentaari ka Martilt endalt, kes kommenteeris väravaolukorda ja sellega kaasnevat järgnevalt: „Karl [Jonatan Valk] oli äärelt läbi murdmas, küsisin söötu tagasi ja sain palli. Edasi lükkasin Henryle [Henry Hoolma], mõeldes, et saan selle seinasööduga tagasi. Henryl oli kolm vastast peal ning ta suutis selle kuidagi tänu õnnelikule juhusele vastase põrkest minule tagasi toimetada. Pärast söötu jäin üks-ühele väravavahiga ning virutasin palli paremale posti kõrvale võrku. Eks väravate löömine tekita alati hea tunde, pärast seda meeskonnakaaslased toetavad enamgi minu mängu ja tuleb rohkem „tuhhi“ juurde. Oleks see olnud liigamäng, oleks võib-olla ka emotsioon võimsam olnud. Samas uues võistkonnas väravat lüüa ning seda rahvusvahelisel tasandil on alati hea.“

Mängu lõpus skoorisid veel korra soomlased ning vorpisid seisuks 5:2, mis jääb tähistama kui meie esimest karastust rahvusvahelisel tasemel.

Mängujärgselt kiitis soomlaste peatreener, kuulsate kaksikvendade Eino ja Sander Puri onu Peep Puri meid visaduse ja füüsilisuse eest. Meie peatreener Martin Kuldmägi kommenteeris mängu nii: „Eks kaotusega ole muidugi halb hooajale vastu minna. Mäng oli meie jaoks väga õpetlik, näidates uusi probleeme, mis lahendamist vajavad, ning tuues esile ka neid kitsaskohti, millega juba pikemat aega edutult tegelenud oleme. Peame nüüd väga lühikese ajaga väga efektiivset tööd tegema, et hooajal sellist mängupilti vältida.“

Lisaks uurisime Marti Mägilt, kuidas on endine JK Pärnu-Jaagupi jalgpallur kohanenud eluga Pärnu JK Poseidoni võistkonnas: „Treeningutega näeb Martin [Kuldmägi] väga palju vaeva ja mulle see meeldib. Samuti meeldib mulle, kuidas ta arvestab treeningintensiivsusega. Kui ma võistkonda tulin, siis esialgu veel oma tulevikuplaane ei teadnud, aga nüüd on selgeks saanud, et esindan tuleval hooajal Poseidonit. Kahjuks mitte kõikides mängudes, kuna asun tööle välismaale.“

Juba 19. aprillil algab Pärnu JK Poseidon Nirvaana hooaeg, kui läheme külla Männiku kunstmurustaadionil mängivale FC Toompea võistkonnale. Loodame, et enne seda on veel piisavalt aega, et oma mängu parandada ning tuleme Tallinnast tagasi kolme võidupunktiga.

Pühapäevases mängus kuulusid Pärnu JK Poseidoni võistkonda järgmised mehed: Silver Lulla, Peeter Laur, Tanel Pihelgas, Kaspar Vihmaru, Rando Aljaste, Ott Kangur, Kert Pulst, Andrus Stimmer, Henry Hoolma, Joonas Einfeldt, Romet Mihkels, Ivar Lepik, Kristo Laarmann, Marti Mägi, Karl Jonatan Valk, Kaspar Põldemaa, Kevin Lilleleht, Nils Grün, Aron Tanel Niin ja Sten Vili.

Arhiiv

Kategooriad