Esindusvõistkonna võidukad mängud

Pärnu JK Poseidoni esindusvõistkond on vahepeal pidanud kaks võidukat lahingut. Esmalt alistati liigamängus koduväljakul FC Lelle võistkond skooriga 6:0, hiljem oldi võõrsil üle 2:0 skooriga karikavõistluste mängus FC Kose võistkonnast.

Poseidon 6:0 Lelle

Lelle tuli Pärnusse vaid kümne mehega, mis ei tõotanud tabeli selgele punasele laternale head. Oma paremuse panimegi maksma juba teisel minutil, kui skoori tegi Ülari Tohver. Kaheksandal minutil duubeldas mänguseisu penaltist Joonas Einfeldt. Esimese poolaja lõpetasime seisul 5:0, nii Tohver kui ka Einfeldt lisasid veel ühe värava oma saldosse, samuti sai väravaga hakkama Lauri Lilleste.

Teisel poolajal võtsime juba rahulikumalt ja lustisime väljakul, otsides kannatlikult väravamomente. Ühe korra suutsime ka sahistada, kui täpne oli Hannes ‘Nuki’ Kivilo. Peatreener Martin Kuldmägi jäi nähtuga enam-vähem rahule: “Mängu eel rääkisime rünnakutegevuse parandamisest ja selle efektiivsemaks muutmisest. Eesmärgiks oli palliga olla ohtlik ning leida võimalikult kiire tee väravani. Suutsime esimesel poolajal ohtralt momente tekitada ning päris mitmed neist ka väravaks realiseerida. Teisel poolajal andsime mängutempos ning -distsipliinis kahjuks liiga palju järele, millest on muidugi natuke kahju. Kokkuvõttes on aga siiski hea meel kindla võidu ning rohkete väravate üle.”

Omapoolse nägemuse lisas ka kahe väravaga silma paistnud Tohver: “Lellega mäng oli minu jaoks ootuspärane. Kuna vastane oli tuttav, ei olnud üllatusi ja suutsime hästi toime tulla. Võimalusi tekkis meil rohkem, selle tulemusena suutsime oma väravad realiseerida ja võidu ära vormistada. Oli päris huvitav mäng!”

Kose 0:2 Poseidon

Kosega mäng toimus nädala sees, teisipäeval. Vastane on tegelikult pärit aste liigatasemel kõrgemalt, aga nagu karikamängud sageli näitavad, siis ka väiksematel on võimalus. See mäng näitas meile ka tiimina selgelt ära, et võime mõelda lähiajal liigatõusule, sest saaksime Teises liigas hakkama küll. Mäng möödus suuresti meie domineerimise all, vastasvõistkonnal väga ohtlikud väravavõimalused puudusid. Meie poolt olid täpsed taaskord Tohver ja Einfeldt, kellest viimaselt võtsime ka kommentaari. Niisiis, Einfeldt: “Mäng kulges üldiselt meie kontrolli all. Teisel poolajal, seisul 1:0, küll mõned ärevamad hetked olid, aga väga ohtlikuks nad meie väravale ei saanudki. Meil oli aga mitmeid häid võimalusi ja tõenäoliselt oleks pidanud varem mängu ära otsustama. Igaljuhul suurepärane emotsioon liigatase kõrgemal asuva võistkonna vastu võit võtta!”

Omapoolse nägemuse mängust ja Poseidoni tegevustest lisas ka Kuldmägi: “Kose vastu alustasime kaitsvalt ja ettevaatlikult, kuid üsna kiiresti muutsime oma mängujoonist ründavamaks ja agressiivsemaks, sest nägime, et oleme võimelised mängukäiku kontrollima. Lõime esimese poolaja keskel avavärava, mis andis kõvasti julgust ja eneseusku, sellise emotsiooni pealt oli hea ülejäänud 70 minutit mängida. Teisel poolajal jäime kohati surve alla, kuid tegutsesime paanikavabalt ega lubanud vastastele reaalseid väravavõimalusi. Suutsime edukalt ühel vasturünnakult nõelata, mis võttis juba pinged maha. Oli hea, distsiplineeritud mäng, kutid võitlesid täiega ning olid võitu väärt. Edenemine karikasarjas ning nullimäng kaitses on muidugi hea põhi, mille pealt Vapruse mängule vastu minna. Tuleb kindlasti raske kohtumine, kus noored Vapruse poisid tahavad nii mõndagi tõestada, kuid ega meiegi pole veel oma viimast sõna öelnud.”

Vaprusega mäng toimub Pärnu kunstmurustaadionil täna kell 18:00. Ootame kõiki staadionile omasid toetama!