Ette võeti mõnuga!

Möödunud nädalal pidasime Raekülas maha juba neljanda järjestikuse Võta ette! vutiturniiri, samuti olid võistlustules mitmed meistrivõistluste võistkonnad.

Ettevõtjate turniiri puhuks oli meie poolt taaskord tellitud suvepealinnale omane päike ja kõik muu, mis ühe kõigile jõukohase jalgpallivõistlusega kaasas käib. Viimast kinnitab fakt, et kümne osalenud võistkonna seas ei jäänud nullile keegi ja ka hilisemad finalistid pidid alagrupis tundma kaotusekibedust.

Lõpuks läks aga nii nagu ikka: päeva viimases mängus alistas AQ Pärnu napilt Scanfili ja kindlustas endale turniirivõidu kolmandat aastat järjest! Pronksile madistasid kaks võistkonda, kes alagrupi täiseduga läbisid – kolmas oli lõpuvile kõlades MTÜ Spin-programm, neljandana lõpetas Sportradar.

Kniks ja kummardus ka vägevatele võitlejatele võistkondadest Põhuplaat.ee/A-profiil, Gren, Nord Homes/7element, Windres Fassaadid ja Oskari Veod/Konsi Ehitus ning topeltaplaus Scanfilile, kes oli esindatud lausa kahe võistkonnaga. Kui maa ära ei külmu, kohtume kindlasti ka järgmisel aastal! Tänavu aitasid turniiri läbi viia Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit ja Raeküla Vanakooli Keskus. Aitäh!

Lahingutes olid möödunud nädalal ka mitmed meie noored. Pausilt naasid U14 liigad, kus hooaja esimese poole järel jagati meeskonnad vastavalt senistele tulemustele uutesse alagruppidesse; meie U14 I võistkond alustas hooaja teist poolt A-tasandil vahvalt, kui FC Flora vastu eduseis haarati, lõpuks aga lahkusid pealinlased 3:1 võiduga. U14 II seevastu alistas D-tasandil Saku Sportingu koguni 7:0, jala sai valgeks viis erinevat mängumeest.

U12 võistkond juhtis võõrsil Kohila Püsivuse vastu 2:0, kuid kaotas lõpuks 2:4. U16 aga külastas Tartut, kus tuli tunnistada FA Tartu Kalevi paremust skooriga 1:3. Omavaheline mäng Pärnus oli lõppenud 1:1 viigiga.

Esindusmeeskond pidi samuti alla neelama mõru pilli – tabelinaabri FC Kose vastu mindi võidumõtetega, aga vastasel õnnestus 33. minutil eduseis haarata. Mida rohkem riske võtsime, seda avatumaks jäi tagala: 74., 81., 83. ja 90. minuti väravad tegid kurvaks lõppskooriks 0:5.

Poolkaitses 90 minutit rassinud Eerik Kaupmees: “Läksime mängule suure tahtmise ja duhhi pealt, et need 3 punkti koju kaasa võtta. Mäng oli võitluslik ja võrdne. Teisel poolajal läksime kogu jõuga rünnakule ning kontrate pealt karistati meid korduvalt ära. Arvestades, kuidas meie mehed võitlesid ja tahtsid seda mängu võita, on tulemus väga valus. Peame tõsiselt peeglisse vaatama ja ennast kokku võtma, et edaspidi mängud enda kasuks pöörata.”

Uuel nädalal avaneb selleks võimalus pühapäeval, 20. augustil, kui kell 17.00 võõrustame Raeküla staadionil kohalikku rivaali Pärnu Vaprus U21 võistkonda. Hooaja esimene omavaheline mäng lõppes noorte napi 1:0 võiduga. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.