Häädemeestel toimus EJLi ja Rimi suvelaager

8.-12. juunini astus Häädemeeste täielikus jalgpallirütmis, kui kohalikul spordiväljakul peeti jalgpalli suvelaager. Suurest üritusest võttis osa ligi kolmekümmend last ning kolm treenerit, lisaks veel mitmed ja mitmed lapsevanemad. Tulemuseks oli uhke ja korralik vutipidu.

JK Poseidoni eestvedamisel läbi viidud laager oli mõeldud 2003 kuni 2008 sündinud poistele ja tüdrukutele, kusjuures varasem kokkupuude jalgpalliga ei mänginud mingit rolli. Igal päeval toimus pidev õppimine ja harjutamine, mille käigus mängiti erinevaid mänge ning peeti maha mitmeid turniire. Tühja kõhtu kosutati sooja söögi ja külma jäätisega, mis andis jõudu veelgi vägevamalt edasi panna. Lisaks käidi ühel päeval ka Tallinnas A le Coq Arenal, kus oli võimalik mängida Eesti mees- ja naiskoondislaste vastu ning hiljem neilt autogramme küsida. Põnevus säilis kogu laagri vältel, sest viimasel päeval kuulutati välja laagri kuningas ja kuninganna, kelleks osutusid Kaspar Kaskla ja Maria-Lota Kool.

Häädemeeste jalgpallilaagri peatreener Martin Kuldmägi jäi toimunuga vägagi rahule: “Teadsime ammu, et Häädemeeste on väga sobiv paik, kus sellist laagrit pidada, mistõttu oli ainult loogiline, et Eesti Jalgpalli Liidu ja kohalike inimestega koostööd tehes sel aastal sellise laagri korraldasime. Kui olime treeneritega kätte saanud laagrisse registreerunute nimekirja, oli kohe selge, et vägev nädal on ees ootamas. Esiteks – meid oli väga suur hulk (28 last + 3 treenerit), mis annab julgust järgmisel aastal veelgi suurem laager korraldada. Teiseks – esindatud olid tervelt nelja erineva klubi lapsed, nimelt Pärnu JK Poseidoni, Lynx Aurumi, Pärnu SS Kalevi ning Pärnu Jalgpalliklubi kasvandikud. Kolmandaks – 28st lapsest koguni 8 olid tüdrukud, kes väga vapralt poistega koos madistasid. Usun, et kõik lapsed said põneva ja eelkõige just mängulise kogemuse osaliseks. Treeneritega seadsime alati oma eesmärgiks jalgpalli kui mängu, mitte jalgpalli kui kohustuse või töö. See võimaldas lastel laagrist maksimaalselt rõõmu tunda, sest neil oli võimalus jääda loominguliseks ning lisaks mõistsid nad, et jalgpalli saab mängida ainult naeratus näol.”

JK Poseidon soovib kindlasti tänada Eesti Jalgpalli Liitu eesotsas Teet Allase ja Martti Pukkiga, Häädemeeste Keskkooli eesotsas Raimu Pruuli ja Tõnis Joarannaga, ning kahtlemata tublisid lapsevanemaid, kes pisikesi vutifänne alati õigeaegselt staadionile sõidutasid. Kõige suurem tänu läheb aga ilma kahtluseta igale lapsele, kes laagrist osa võtsid, sest ilma nendeta poleks sellist üritust eales olnud võimalik pidada. Aitäh ja kohtumiseni juba järgmistes laagrites!

Pärnu JK Poseidon
Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad