Intervjuu Joonas Einfeldtiga

Nüüd, kui hooaeg on jõudnud poole peale ja pea kõik Poseidoni liikmed on väljateenitud suvepuhkusel, on paslik ette võtta treenerite intervjueerimine, et uurida neilt, kuidas noortel ja vanadel merejumalatel kevadvooru mängud-trennid läinud on. Esimene küsitletav on mõistagi noortetöö juht Joonas Einfeldt.

Tere, Joonas! Räägi Poseidoni fännidele, kuidas Sinu hoolealustel on esimene hooaja pool läinud.

Hea meelega alustaks klubi üldisest käekäigust kevadhooajal. Läksime sellele hooajale vastu 7 noorte võistkonnaga, st U14, U12 I, U12 II, U10 I, U10 II ja U16 rahvaliiga. Kuigi eelmine hooaeg osalesime 10 võistkonnaga ja justkui oleks tegemist kerge tagasiminekuga, siis tegelikult võtsime eesmärgiks selle, et igas võistkonnas oleks nii kvantiteeti kui kvaliteeti varasemast rohkem. Seetõttu sai ka teatud ümberkorraldused tehtud. Järgmisel aastal, koos uute vanustega, osaleme ENMV-l tõenäoliselt taas ca 10 võistkonnaga. Lisaks on sellel hooajal klubil väljas lisaks esindusmeeskonnale ka duubelmeeskond, kus on esimesed mängud teinud ka 15-16 aastased klubi noored. Näiteks Markus-Mikk Vainula ja Farid Boubadaz on ka väravaid löönud. Pärast klubi vaid 4-aastast eksisteerimist on see kindlasti hea näitaja ja teeb head meelt.

Konkreetsemalt aga minu treenitavatest võistkondadest rääkides, siis:

U12 I võistkond teenis esimese kuue mänguga 4 võitu ehk 12 punkti, mis on igati korralik tulemus. Väravaid oleme seni löönud 25 ja endale lasknud 12. Kevadhooaja suurim areng on tulnud palliga mängus, kus kohati suudame üsna hästi palli vallata ja seda ka ohtlikes tsoonides, mitte vaid omal väljakupoolel. Negatiivsema poole pealt peab välja tooma mängu Suure-Jaani vastu ja esimese poolaja võõrsil Põltsamaa vastu. Nendes mängudes ei suutnud me kuidagi mängu sisse saada, samas on teatav ebastabiilsus laste puhul igati loomulik. Väravaid on enim löönud Kerot (6), Annes (5) ja Henri (4). Kokku on jala valgeks saanud 10 mängijat

U10 II võistkond areneb väga jõudsalt edasi. Kui esimesel ENMV turniiril oli veel näha teatavaid ebakõlasid, mis tulenesid hilisest muruväljakule kolimisest, siis teisel etapil mängisime märkimisväärselt hästi. 7 mänguga oleme löönud 37 väravat ja endale lasknud 7. Nagu U12 võistkondki, oleme teinud arenguhüppe palliga mängus ja paaris mängus oleme suutnud terve võistkonnaga vastase väljakupoolel palli vallata. Eriti head meelt teeb see, et värava on löönud 11 erinevat mängijat. Pingutame, et kiire areng jätkuks terve hooaja vältel. Suurem osa mänge ja turniire on alles ees. Juulis toimub Saaremaa Cup ja Pärnu Cup, augustis jätkuvad Eesti Noorte Meistrivõistlused ja septembris läheme Leetu. On, mida oodata!

Pisut teeb murelikuks suvine trenniskäimine, mis juunikuus oli pigem nigel. Kuna nüüd on ka puhkus, siis võib sügisringide algus veidi keeruline olla. Panen ikkagi lastele ja lapsevanematele südamele, et järjepidevus on kõige alus.

 

Mida ootad hooaja teisest poolest?

Hooaja teine pool on tihti otsustajaks, mida ja kuidas järgmine aasta samamoodi või teisiti teha. Ootan seda, et areng jätkuks ja hooaja lõppedes saaksime öelda, et oleme teinud õigeid valikuid. Ootan seda, et kui lapsed tulevikus aastale 2017 tagasi vaatavad, saavad nad öelda, et üks väga vinge aasta ja suvi oli.

Juuli lõpus läheme 2006 ja 2008 võistkonnaga Saaremaale turniirile. Kui 2006 võistkonnas tegime juba hooaja eel teatavaid ümberkorraldusi, siis 2008 võistkonnaga proovime esmakordselt ühe võistkonnaga turniiri mängida, et lapsed tulevikus tunneksid üksteist paremini. Võtame samm korraga.

Ei saa mainimata jätta ka seda, et hooaja teisest poolest ootaks ka esindusmeeskonna II liigasse tõusmist…

 

Milliseid mängijaid või võistkondi tahaksid esile tõsta?

Esile tõstmist väärivad kõik võistkonnad, sest ebaõnnestunud pole keegi. U14 võistkonnal on olnud raske ülesanne harjuda 11 v 11 mängimisega suurel väljakul, aga minu arvamusel on nad sellega väga hästi hakkama saanud. Siin on muidugi suur osa ka treener Martini heal tööl. U9 võistkond Nilsi juhtimisel on mänginud väga resultatiivselt ja lõbusalt. Argo ja Kert on rahvaliiga võistkonna juhtimisel teinud tublit tööd, sest ega see lihtne pole olnud. U10 mõlemad võistkonnad on olnud head, väravaid on löödud väga palju. U12 ümberkorraldused on samuti õiged olnud, sest võistkonnasisesed jõuvahekorrad on muutunud, mis on võimaldanud uute liidrite esiletulekut. Konkreetseid mängijaid ei hakka välja tooma, aga suurepärase suhtumisega mängijad õnneks jagub ja see ongi eeldus tulevaseks eduks.

 

Millal teeb esimene sinu treenitud noor esindusvõistkonnas debüüdi?

Väga hea küsimus. Mängijate vanust arvestades mitte enne 5 aastat. Samas, kui esimesed neist debüteerivad, siis peaks mängijaid hakkama esindusmeeskonnale stabiilselt lisanduma. Aga juba varem peaksid esindusmeeskonda jõudma treener Nilsi ja Martini treenitavad, kes võivad jõuda sinna juba isegi 3 aasta pärast.

 

Aitäh vastuste eest!

Kasutan antud võimalust taaskord üles kutsuda lapsi ja lapsevanemaid külastama klubi esindusmeeskonna mänge ja aitama meid kõrgemale. Vaid kogukond koos suudab saavutada midagi suurt.

Lisaks kutsun ülesse lapsevanemaid tegema omale LHV jalgpallikaarti, kus iga ostu pealt toetab LHV pank Poseidonit 10 sendiga.

Mõnusat suvepuhkust kõigile!

 

Intervjuud järgmiste treeneritega on tulekul lähipäevil!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad