Intervjuu: Martin Kuldmägi

Jätkame noortetreenerite kevadvoorujärgsete intervjuudega. Seekord saab sõna Kuldmägi, kes juhendab meie U14 ja U10 järelkasvuvõistkondi.

Mis liigas, kui edukalt ja milliste vastastega on mänginud meie alla 14aastaste võistkond?
Kuldmägi: “U14 võistkond mängib omavanuste II liigas. Seni on peetud 7 kohtumist, mille käigus oleme noppinud 4 punkti, pärast suvepausi on 9 mängu veel ees ootamas. Kuigi turniiritabel ei pruugi praegu veel palju rõõmustavat pakkuda, tuleb pidada silmas, et suur osa meie mängijatest on vastastest 1-2 aastat nooremad. Seitsmest mängust viiel on meie keskmine vanus olnud 5-8 kuud vastastest noorem, mis on tegelikult väga suur vahe. Kahes mängus on meie vanus olnud aga 1 kuu noorem, ning need kohtumised on lõppenud skooridega 14:0 (meie kasuks) ning 1:1. Seega on selge, et poistel on käsil väga keeruline hooaeg, kus neil tuleb saada kiirelt tuttavaks 11v11 jalgpalliga ning samaaegselt võidelda endast pea aasta vanemate mängijatega. Jään aga poiste tegutsemise ja pühendumisega igati rahule, sest nad on selgelt tõestanud, et tahavad õppida ja areneda, mis on tegelikult nende edasise karjääri alguspunkt. Kutid ei karda tööd teha ning seda on näha! Võistkonnal on tegelikult päris hea potentsiaal ning usun, nende senist arengut jälgides, et ühel päeval (miks mitte juba järgmisel hooajal) näitab see sats väga korralikku jalgpalli.”

Kuidas on muutunud meie ja teiste võistkondade võimude vahekord viimase aasta-paari perspektiivis?
“Kuna võistkond on kokku pandud 2004. ja 2005. aastal sündinud poistest ning mina juhendasin eelmisel aastal 2005. aastal sündinuid, siis on mul keeruline seda küsimust analüüsida. 2005 meeskond mängis kahel eelmisel hooajal igati tublilt, jäädes mõlemal aastal turniiritabelis oma alagrupis teiseks. Kuna tänavu on aga uus võistkond, kes mängib koos esimest aastat, siis on ka vastased ning võistlustingimused uued, mistõttu tuleb aasta-kaks veel mängida, et näha paremat pilti meie positsioonist laiemalt. Eks ole selge, et suurklubide nagu Flora, Nõmme United jne vastu on meil keeruline, kuid praegu tundub, et väiksemate klubide järelkasvudega suudame enam-vähem mängida küll.”

Räägime noorematest ka. Milline on nende liigasüsteem ja kuidas nad esinenud on?
“Minu juhendatava U10 võistkonna liigasüsteem käesoleval hooajal on nö turniiripäevade süsteem. Ei mängita stabiilselt nädalast nädalasse, vaid ümaralt korra kuus, mil toimub 4-5 võistkonna osavõtul väike turniiripäev. Praeguseks on toimunud 2 võistluspäeva, üks Sindis ja üks Pärnus. Poisid on esinenud väga tublit ning seitsmest mängust on võidetud neli. Võitudest olulisem on aga mängupilt, mis on üha rohkem muutumas meeskondlikuks. Kutid hakkavad tasapisi juba aru saama, et jalgpall on meeskondlik mäng ning väljakul tuleb olla ühtne löögirusikas. Kuna võistkonnas valitseb väga mõnus ning üksteist toetav sisekliima, siis on positiivne, et selline suhtumine kandub tasapisi edasi ka palliplatsile.”

Millistest treeninggruppidest nende võistkond kokku pandud on? Kuidas on sujunud ühinemine?
“Sisuliselt on tegu Uulu-põhise võistkonnaga, vaid Häädemeestelt on 2-3 poissi lisandunud. Seetõttu pole suuremat ühinemist üldse toimunudki ning ühtesulandumine on kulgenud väga sujuvalt ja kiirelt. Kindlasti on see teatud mõttes eelis, et võistkond saab nädalast nädalasse sisuliselt täies koosseisus ühtselt treenida, mis Poseidoni konteksti arvestades on tegelikult väga haruldane, sest üldiselt on ju meie ENMV’l osalevad võistkonnad sunnitud treenima eraldi.”

Lõbusamat ka. Noorte või täiskasvanute treenimine?
“Noored ja täiskasvanud.”

NBA või NHL?
“Euroopa Meistrite Liiga.”

Bonucci või Barzagli?
“Romek Kašulin.”

Minevik või tulevik?
“Olevik.”

Facebook või surm?
“Instagram.”

Aitäh Kuldmägile järjekordse intervjuu eest ja soovime talle kõike paremat nii noorte kui ka meeste tasandil!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad