Pildil väravavaht Taavi Tamm

Intervjuu: rannajalgpalli ja Poseidoni staar Taavi Tamm

Tänavuse hooaja eel Pärnu JK Poseidoniga liitunud Taavi Tamm on oma suuremat karjääri tegemas hoopis rannaliival. Nimelt jõudis Taavi Tamm sel aastal Eesti rannajalgpalli koondisesse ning samuti leidis Taavi endale tööandja Venemaa FC City St. Peterburgi näol. 

Esimeste eestlastena tugevasse Peterburi rannaliigasse pääsenud Tamme debüüt septembri alguses osutus edukaks – väravavaht valiti 3:1 võidus koguni mängu parimaks. Tasuks teenisid tema ja samuti meeskonna nimekirja arvatud, kuid sellest mängust eemale jäänud Aleksei Galkin kutse meeskonnaga 12.-13. septembriks treenima. Ülemöödunud nädalavahetusel Venemaa rannajalgpallimeeskonna FC City St. Petersburgi treeningutel osalenud Taavi Tamm ja Aleksei Galkin kutsuti meeskonda esindama Venemaa karikavõistlustele.

“Olid rasked trennid, aga arvan, et me saime hakkama, kuna pühapäeval õhtul meile öeldi, et me sõdame koos City meeskonnaga Sotši,” rääkis Galkin soccernet.ee-le, et ihaldatud kutse olümpialinna õnnestus teenida. “Seal algavad 24. septembril Venemaa karikavõistlused, kus osalevad Venemaa kõige tugevamad meeskonnad.” Sotšis tuleb eestlastel vastamisi astuda juba maailma tippudega, eesotsas viimasel kahel aastal Euroopa meistriks kroonitud BSC Kristalli, Dinamo, Lokomotivi, Krõlja Sovetovi ja teistega. “Nendes meeskondades mängivad leegionärid Hispaania, Itaalia, Valgevene, Ukraina, Portugali ja Brasiilia koondistest,” selgitas Galkin. “Läbi karika on võimalus jõuda Venemaa superliigasse, mis kuulutati tugevaimaks liigaks Euroopas. City juhtkond usub meisse.”

 

Siinkohal tegi Pärnu JK Poseidon Taaviga lühikese intervjuu:

Silver: Mida see üleminek sinule kui rannajalgpallurile tähendab?

Taavi: “Minul isiklikult on selle üle ainult hea meel, kui saan mängida ka väljaspool Eestit. Kõik kogemused tulevad kasuks, eriti väga tugevate vastaste vastu. Nagu ka päris murul – kui keegi suudab teha sammu kõrgemale, on alati väga hea, aga see veel ei tähenda midagi. Olen noor ja pean andma endast maksimumi, et mängudel kõik õnnestuks, kuna soovin ka tulevikus sellise tasemega mängudest osa võtta.”

Silver: Kuidas leidsid antud klubiga kontakti?

Taavi: “Kuna see aasta minu rannajalgpalli meeskond FC ValiceCar tõi endale täiendusi Venemaalt ja Lätist, siis õnnestus nendele silma jääda. Lisaks tulid abiks ka Aleksei Galkini tutvused, misläbi õnnestuski minna sellisesse liigasse proovima.”

Silver: Kas jalgpall muru peal on nüüdseks läbi? Kui tihti sind veel Eestis ja JK Poseidoni särgis näha võib?

Taavi: “Kahjuks ei ole pärast suve algust jõudnud mängudele, kuna alles nüüd lõppesid Eesti meistrivõistlused. Lisaks selgitati 5. septembril välja Eesti karikavõitja, mis meil ValiceCariga õnnestus ka võita! Prioriteet number 1 on hetkel rannajalgpall. Hooaja alguses lubasin Poseidoni treener Martinile, et katsun ikka aidata, kui vähegi saan. Kolm mängu on veel jäänud, loodame, et pühapäevane võidumäng RJK Märjamaa üle ei jäänud minu viimaseks mänguks sel hooajal. Tahaks veel väga mängida Poseidoni eest ja jätta IV liiga võit Pärnusse!”

Silver: Ehk on midagi, mida soovid JK Poseidoni toetajateles soovida?

Taavi: “Olge mõnusad ja toetage ikka alati oma meeskonda! Toome selle IV liiga võidu lõpuks ka Poseidoni õuele! Järgmisel aastal III liigas tuleb veel põnevam hooaeg. Hoidke kokku, sinised!”

Arhiiv

Kategooriad