Meie filosoofia ehk miks Pärnu Jalgpalliklubi Poseidon?

Me usume, et jalgpalliklubi edu võti on iseenda standardite tõstmine. Niisiis püüame alati olla täna paremad kui eile ja homme paremad kui täna.

Kõige tähtsam jalgpalliklubi tegevuse juures on anda noorele trenni tulevale poisile või tüdrukule oskused olemaks edukas inimene. Seetõttu õpetame läbi treenerite noortele lisaks jalgpallimängule ka mitmeid teisi distsipliine, teisisõnu püüame juurutada mõtlemist “õppimine on lahe!” ning anname poseidonlastele laialdase võrgustiku kogu eluks, mis tagab meie klubi inimeste võimalikult murevaba elu. On selge, et kõigist ei tule profisportlasi ega peagi tulema. Sellegipoolest oleme väga noore jalgpalliklubina – meie sünd oli 2013. aastal! – suutnud juba esimesed mängijad noortekoondiste piirimaile mängida ning ilmselt pole kaugel päevgi, mil esimene meie oma kasvandik mängib Eesti täiskasvanute jalgpallikoondises.

Meie ajaloost

Enne Poseidonit

Meie juured ulatuvad 2011. aastasse, mil klubi praegune esindusmeeskonna manager Silver Lulla otsustas sõpradega luua meeskonna JK Nirvaana, kellega esialgu Rahvaliigas mängida. 2013. aasta kevadel otsustasid Joonas Einfeldt ja Martin Kuldmägi teha sammu edasi ning luua ametlikult Pärnu Jalgpalliklubi Poseidon, kellega Pärnumaa jalgpalli arendamine tõsisemalt ette võtta. Esialgselt alustati Surju, Sauga ja Tahkuranna vallas. Sama aasta lõpus sai JK Nirvaanast Pärnu JK Poseidoni osa ning 2014. aastat alustati Neljandas liigas juba ühiselt.

2014-2016

2014. aasta alguses laieneti Sindi linna. 2014. aastal osales klubil Eesti Noorte Meistrivõistlustel kaks võistkonda (2002 ja 2004 sündinud) ja esindusmeeskond saavutas IV liigas kolmanda koha. Sellest sai platvorm tulevikuks ja 2015. aastal suutis esindusmeeskond IV liiga oma tsooni võita ja tõusta III liigasse. Klubi laienes Häädemeeste valda ja Kilingi-Nõmme linna, paraku lõpetati tegevus Saugas. Noorte meistrivõistlustel osales juba viis võistkonda, kes saavutasid juba esimesed suuremad võidud. Aastal 2016 alustas esindusmeeskond mängimist III liigas, kus esimesel hooajal saavutati 6. koht. Selle hooaja mälestusväärseim hetk oli kindlasti võit liigarivaal Vapruse üle. Noorte meistrivõistlustel osales rekordilised 10 võistkonda. Sügisel laieneti Are ka valda.

2017

2017. aastal moodustati ENMV-ks 7 noorte võistkonda, muutes võistkonnad suuremaks ja konkurentsivõimelisemaks. Esindusmeeskond sai talveperioodil tugevaid täiendusi ja asuti taga ajama III liiga võitu, mis ka õnnestus. Nii esindus- kui ka duubelvõistkond tõusid 2018. aastaks sammu edasi, vastavalt asutakse mängima Teises ja Kolmandas liigas (varasema Kolmanda ja Neljanda asemel). Treeningud noortele laienesid taas – nüüd tegutseme ka Audrus ja Koongas.

2018-2019

2018 ja 2019 mängis ENMV-l üle 10 võistkonna, lisaks liitus 2019. aastal klubiga kaks uut inimest: Janar Larin ja Hendrik Toots. 2019 töötas esindusmeeskonna treenerina Taavi Tamm, kes tüüris võistkonna 12. kohale. U16 noorte rahvaliiga võistkond suutis Noorte rahvaliiga ära võita.

2020

Noorte meistrivõistlustel alustab 11 võistkonda, sh taaskord ka üks tüdrukute võistkond. Meeste jalgpallis jätkab vaid esindusmeeskond II liigas. Esindusmeeskonna treeneriteks on Joonas Einfeldt ja Janar Larin.

Poseidoni nimelugu

Klubi nimetus Poseidon tuleneb vanakreeka mütoloogiast. Nimelt oli Poseidon ammuste kreeklaste jaoks üks kaheteistkümnest peajumalast, täpsemalt merejumal. Poseidonit kujutati tihti kui jumalust, kes sõitis oma kuldsete merihobustega üle vetesügavuste. Lisaks kandis ta võimast kolmharki, mis suutis mere hetkega möllama panna. Sellest muistsest ajast ning võõrast maast ei jää ka pisike Pärnu ilmtingimata väga kaugele. On ju Pärnu tuntud merelinn, olles sajandite jooksul olnud meremeestele tähtsaks sihtpunktiks või armsaks kodusadamaks. Võib loota ja uskuda, et vetevalitseja Poseidon tuleb oma väe ja kavalusega ka pärnakatele appi.

Tark mäng, tark klubi!
Pärnu JK Poseidon