Järjekordsed õppetunnid

Jalgpall on lihtne mäng – võistkond, kes on 90 minuti (või noorte puhul lühema mänguaja) jooksul parem, võidab. Küll aga on ilmselt kõik kogenud, et harva kulgevad need minutid mängu tasakaalu mõttes lineaarselt.

Esindusmeeskond käis viimase nelja päeva jooksul kahel korral Tallinnas. Reedel Nõmme Unitedi U21 vastu leidsime õiged käigud alles teiseks poolajaks, kuid avapoolaja 0:3 allajäämine seadis meid sundseisu. Lõpuks näitas tabloo hooaja suurimat ehk 0:5 kaotust.

Esmaspäeval kohtusime väikeste karikavõistluste raames Eston Villaga. Tegime vastase elu ebamugavaks, juhtisime Joonas Einfeldti väravatest 2:1 ja võinuks mängu ära otsustada, kuid lubasime võõrustajatel viigistada. Vastavalt väikese karika juhendile tähendas 2:2 seis penaltiseeriat, kus hoolimata väravavaht Argo Linnaste kahest tõrjest 2:3 alla jäime. Sellega sai meie teekond ühes karikasarjas lõpu.

Mõlemas kohtumises võistkonda juhendanud Ivar Lepik: “Aitäh meestele, kes mängudes endast kõik väljakule jätsid. Väga sarnased, aga vastandlikud emotsioonid – reedel oleksime saanud hulga paremini, esmaspäeval otsustasid pisiasjad. See on jalgpall. Juba laupäeval on kuttidel võimalus uuesti võidelda ja pettumused unustada.”

Sarnaselt esindusele koges karusselli-emotsioone U16 võistkond. Selle vanuseklassi valitseva Eesti meistri Nõmme Unitedi vastu haarati võõrsil 21 minutiga 3:0 eduseis … millest sai lõpuks valus 3:4 kaotus. Kaks väravat lõid vastased penaltist.

U14 I võistkond jätkas head hoogu, kui Põltsamaa Sport alistati kodus 3:0; U14 II võistkond tunnistas Pärnu JK 0:4 paremust. Veel väiksemad olid seevastu võidukad: U12 alistas Pärnu Vapruse 6:0 (neli väravat kirjutati Joosep Tootsi nimele), U10 aga alistas turniiripäeval PJK (7:0), Vapruse (4:0), Vändra Vapruse (3:1) ja saarlaste SEPPS-i (4:3).

Uuel nädalal saab esindusmeeskonda taas näha Raekülas, kui laupäeval kell 16.00 võõrustatakse Harju JK Laagri U21 võistkonda. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.