Keilast kurbust, Pärnu-Jaagupist rõõmu

Möödunud isadepäeva nädalavahetus oli taas tavapäraselt võistlusterohke, kui hooaja lõpetas esindusmeeskond ja mitu noorte võistkonda oli tules traditsioonilisel Pärnu-Jaagupi Karikal.

Esindusmeeskond sõitis Keilasse, olles avamängu 1:1 viigistanud, kuid võõrsil ei suutnud me oma taset välja mängida. Vastane avas 26. minutil skoori tõelisest iluväravast ja duubeldas eduseisu 34. minutil. Teisel poolajal meie mängupilt paranes, kuid pidime võtma üha rohkem riske ja lõpuks vormistas vastane koos lõpuvilega seisuks 5:0.

Esindusmeeskonna peatreener Martin Kuldmägi: “Võitis see võistkond, kes rohkem tahtis. Me ei suutnud paraku end emotsionaalselt õigesti häälestada ega leida vajalikku tahtejõudu, et vastane alistada. Jalgpallis on treener ilmselgelt see inimene, kes vastutab riietusruumis oleva õhkkonna eest – kahjuks ei suutnud ma seekord leida õigeid sõnu, et kõnetada mängijaid ning motiveerida neid piisavalt, et minna väljakule võitlema. Minu läbikukkumine, mis kajastus võistkonna mängupildis.”

Kaotus Keilale tähendab, et esindusmeeskond jätkab ka 2023. aastal mängimist III liigas. Tänavuse hooaja võtame kirjasõnas põhjalikumalt kokku detsembris.

Noored olid Pärnu-Jaagupis aga väga edukad. 2010 I võistkond ei kaotanud mängugi, lubas endale viies matšis lüüa vaid ühe värava ja tõi koju kuldsed medalid, 2014/15 võistkondadele jäi 2014 vanuse turniiril saagiks esimene ja kolmas koht. Märkimata on veel ka 2013 võistkonna tubli neljas koht üks nädalavahetus varasemast.

2010 I peatreener Martin Kuldmägi: “Turniiril pidas paika klassikaline jalgpallitõde – kui lööd rohkem väravaid kui vastane, siis kipud mänge võitma. Saime väga head ja tugevad mängud ning pidime igas kohtumises endast maksimumi andma, kuid poisid olid tõesti tublid, mängides kaitses kindlalt ning rünnakul resultatiivselt. Kuigi saalijalgpall ei ole meie jaoks esmatähtis, oli mängupilt igati kvaliteetne. Mängijad väärivad kiitust!”

2014/15 peatreener Joonas Einfeldt: “Osalesime turniiril kahe võrdse võistkonnaga. Sinine oli kindel algusest lõpuni; Valge võistkond mängis võib-olla isegi ilusamat jalgpalli, aga oli hädas realiseerimisega. Sellest tulenevalt sai Sinine alagrupis esimese ja Valge omas grupis teise koha, mistõttu poolfinaalis kohtuti omavahel. Seal võitis Sinine napilt 1:0 ja finaalis juba palju kindlamalt Puhja Barcat 4:0. Valge võistkond alistas kolmanda koha mängus Keila ja kindlustas meile kaks auhinnalist kohta. Mängijad jätkavad kindlalt arenguteel ja lähinädalatel ootavad meid mitmed võistlused Tallinna sisehallides, kus saame mängida Eesti parimatega.”

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.