Klubi kasvandikud kodusel Väikelinna Cupil medalitel

Poseidoni poolt korraldatav Väikelinna Cup tõi Kilingi-Nõmme spordihoonesse kahel nädalavahetusel kokku meeldivalt palju osalejaid üle terve Eesti. Kohale sõitsid noormängijad Tartust, Tõrvast, Loolt, Saaremaalt, Tallinnast, Pärnu-Jaagupist, Elvast, Kohilast ja loomulikult Pärnust. Lapsed pakkusid turniiri käigus pealtvaatajatele rohkelt väravaid, meeleolukaid emotsioone ning palju positiivseid elamusi.

Avapäeval osalesid kõige pisemad pallivõlurid sünniaastaga 2010 ja nooremad. Et lapsed saaksid omandada võistluskogemust võimalikult rahulikult ning pingevabalt, ei peetud turniirisüsteemi ega mängitud punktidele. See aga ei tähendanud, et mängudes põnevusest puudu oleks jäänud: vastupidi, laste esituses võis näha tuliseid lahinguid ning ilusat, ründavat jalgpalli!

2006/2007. aastal sündinud laste arvestuses mängiti aga juba karikatele ja medalitele. Mängud kulgesid vägagi tasavägiselt ning turniiri esinelik oli ühtlaselt tugev. Kusjuures saavutas kogu esinelik oma alagrupis 10 punkti ja kohad finaalmängule ning 3.-4. koha mängule jagati vaid väravate vahe alusel.  Finaalis alistas PJK I võistkond PJK II võistkonna, pronksised medalid said aga kaela JK Poseidoni I võistkonna mängijad, kes alistasid otsustavad kohtumises Tõrva JK. Turniiri parima väravavahi ning mängija auhinnad kuulusid Tõrva JK noormängijatele.

Väikelinna Cupi teist nädalavahetust alustasid 2008. aastal sündinud poisid, kes mängisid samuti karikatele. Turniiril näitas väga head minekut JK Poseidoni II võistkond, kes jõudis heade esitustega koguni finaali, kus tuli aga alla vanduda PJK võistkonnale 2:4. Seejuures oli Poseidon I teinud alagrupis PJK-ga 0:0 viigi. Pronksmedalid kuulusid Tallinna JK Legioni mängijatele. Parima mängija auhinnaga pärjati PJK mängija, turniiri parim värvavaht oli Pärnu JK Vaprus II võistkonna kollkiiper.

Turniiri lõpetasid 2009. aastal sündinud lapsed, kes võistlesid mängulusti nimel, mitte medalite peale. Kohaletulnud võistkonnad said mitmete huvitavate vastastega mõõtu võtta, mille käigus oli lastel hea võimalus õppida ja kogeda jalgpalliturniiri melu.

Väikelinna Cupi peakorraldaja Joonas Einfeldt võttis turniiri kokku järgnevalt: “Vaatamata sellele, et ise olin terve teise nädalavahetuse haige ja mängijaid juhendada ei saanud, oli turniir õnneks juba ette korraldatud, mis tähendas, et suuremaid probleeme sellest ei tekkinud. Tänud selle eest Nilsile ja Martinile! Turniiri neli päeva läksid väga hästi. Juba novembri lõpuks olid 90% võistkondades registreerunud, mis on meile heaks tagasisideks eelmiste aastate turniiride eest. Turniiripäevadel sujus kõik hästi ja suuri ning uhkeid karikaid said ka Poseidoni poisid pea kohale tõsta. Mida rohkem tahta kui palju võistkondi üle terve Eesti ja omade edukat esinemist!“

Soovime tänada Kilingi-Nõmme spordihoonet, treenereid, lapsevanemaid ning loomulikult lapsi, kes aitasid meil niivõrd vahva turniiri korraldada! Aitäh ja kohtumiseni juba järgmisel talvel!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad