Kogemustega Riiast

Taas on põhjust rääkida sellest, et võime kohalikelt turniiridelt korjata kulda-karda kõikide riiulite peale, aga arenguks on vaja näha suuremat pilti ja käia kodust eemal.

Seekord külastas Riiat 2014 võistkond, kes osales Lätimaa pealinnas Riga City Cupil. Et tegu oli ühtlasi kvalifikatsioonivõistlusega Poolas toimuvale tugevale Sokolik Cupile, oli osalejate ring keskmisest veelgi ambitsioonikam, ja mis seal salata, ka tugevam.

Alustasime B-alagrupis kaotusega, mis tõi kindlasti maa peale: 0:8 Marupesilt. Avapäeval olime seejärel täiesti rivist väljas ja Rezeknesi (0:3), FK Atmosfera (0:8) ning Super Nova (0:5) vastu oli raske.

Teine päev möödus juba rõõmsamates toonides. Alistasime Jekabpilsi (5:1) ja hakkasime seejärel mängima kohtadele 7.-12. Seal olid mängud tasavägisemad: napp kaotus Audale (1:2), veidi suurem Marupesile (1:4), kuid lõpetuseks võit Tukumsi (4:3) üle. Järjekordne väärt kogemus!

Eesti meistrivõistlustel oli noortest ainsana võistlustules U15 I võistkond, kes pidi võõrsil tunnistama Kohila Püsivuse 4:3 paremust. Avapoolajal juhiti 1:0 ja 2:1, aga teisel poolajal vastas Kohila esmalt kolme väravaga, millele vastust ei leitud ja tabelisse tuli kirjutada hooaja esimene kaotus.

Esindusmeeskonnal läks mõnevõrra paremini, võõrsil õnnestus Läänemaa JK Haapsalu vastu mängu lõpp enda kasuks kallutada. Kui 1:0 (Magnus Hartwich penaltist) ja 2:1 (Ken Vassilenko penaltist) väravatele oli võõrustajatel vastus olemas, siis Henri Sireli esimene ja Vassilenko teine tabamus tõid meile viimase kümne minutiga 4:2 võidu.

Teist mängu järjest võrku sahistanud Henri Sireli: “Järjekordne keeruline nädalavahetus paljude puudujatega. Mäng algas paljulubavalt ja suutsime kiirelt juhtima minna. Seejärel lasime vastase mängu tagasi, aga õnneks suutsime mängu lõpuga tulemuse enda poole kallutada!”

Duubel pidas emadepäeval vahva lahingu kohaliku rivaali FCP Pärnuga, aga pidi leppima 0:2 kaotusega, meie võrku löödi üks pall mõlemal poolajal. Esimest korda sel hooajal jäime ise nullile.

Uuel nädalal esindusmeeskond puhkab ja ravib vigastusi, duubel võõrustab pühapäeval, 19. mail kell 15.00 Mai kunstmurul Saue JK II võistkonda. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, FYSIOwell stuudio, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.