Kolmanda tehnikatrenni lugemine

Üldist

Kolmas tehnikatrenn toimus 3. märtsil Sindis, mille algus viibis umbes 30 minutit, kuna administraator ei tulnud õigeks ajaks kohale. Tegime trenni vähemalt samavõrra pikemalt, aga loodetavasti tulevikus sellist jama enam ei juhtu. Järgmine tehnikatrenn toimub laupäeval, 17. märtsil kell 11-12.30 Uulus. Loodan, et paljud teist saavad ka sinna tulla.

Meeldetuletuseks ja teadmiseks

Esimesed kaks trenni olid vastasest möödamängimise ja niiöelda pette sügavuse peale, kolmas ja neljas toimuvad veidi teistsuguse nurga alt – palliga järsemad suunamuutused (ja sellele eelnevad korralikud söödud).

Millega tegelesime kolmandas tehnikatrennis?

Kolmanda trenni põhiteema oli söödutehnika ja palliga ümber pööramine. Palliga täispöörde sooritamine on oluline element jalgpallist, seda hästi vallates saavad poolkaitsjad viia mängu kaitsefaasist ründefaasi ning ründajad saavad hea pööramise korral hakata ründama vastase väravat.

Mulle väga meeldis, et kavandatud trenn tuli silmnähtavalt kõigile kasuks. Varasemates trennides olin näinud, et tihti satute raskustesse oma värava alt vastase värava alla minemisega, see tähendab rünnaku ülesehitusega, just seetõttu, et palliga pööramistehnika ja pöörde sooritamise julgus olid kehvavõitu. Kui aga treenisime pööramist, ebamugavate pallide töötlemist ja muud säärast, siis kolmanda tehnikatrenni lõpetanud mängus tulid pöörded oluliselt paremini välja ja sattusite järjest vähem paanikasse, kui tuli ise rünnakut rahulikult ehitada.

Mis edasi?

Kindlasti harjutage pööramist ja loomulikult söötmist ka oma vabal ajal. Palliga vastasest möödamängimisest on vähe kasu, kui te ei tunne end mugavalt pööramisel, sest tihti pole ilma pööret sooritamata võimalik vastasest mööda mängida, kuna olete seljaga värava poole.

Järgmises tehnikatrennis (nagu öeldud – 17. märtsil Uulus kell 11) jätkame pööramistehnika lihvimisega, aga seda jälle natuke teise nurga alt. Kui viimases trennis söötsime ja pöörasime selleks, et harjutada kaitsest tulevat palli viia edasi või ründest tulevat palli tagasi, siis järgmine kord proovime harjutada pööramistehnikat küljelt küljele – kui pall tuleb paremalt, kuidas viia see kiiresti vasakule, kui vasakult, siis kuidas viia kiiresti paremale.

Lisan ka video ühest parimast palliga ümberpöörajast, keda endal õnnestunud televiisori vahendusel näha – Xavist. Ammutage sealt inspiratsiooni, kuidas mingites olukordades käituda ja mille jaoks see pööramine ikkagi niivõrd oluline on.

Näeme järgmis(t)es trenni(de)s!

P.S. Ahjaa, lisaks pööramisele proovime järgmine kord võrreldes eelmistega veidi rohkem lööke väravale ka sooritada, nii et paljude meelistrenn on tulemas! 🙂

Tehnikatrenner Aron

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=GK-e55Ymoyc[/embedyt]

Arhiiv

Kategooriad