Koondisekutsed ja väärt pronksid

Läinud nädalasse mahtus hulgaliselt jalgpalli nii noorematele kui ka vanematele. Rõõmu pakkusid neli koondisekutset ja kaks edukat esinemist rahvusvahelisel noorteturniiril.

Alustame koondisest: U16 treeningkogunemise valikusse mahtusid sel korral Johann Gregor Allas, Rasmus Kadak ja Magnus Hartwich, kellest viimane küll kahjuks vigastuse tõttu kõrvale pidi jääma. U15 kutse edastati aga Kaarel Kahrole.

Kõik neli nimetatut mängivad meie U16 ehk 2008 võistkonnas, mis oli sel nädalal võistlustules kahel rindel: nädalavahetusel võõrustati liigas kõik senised kohtumised võitnud Nõmme Unitedit ja nii nagu võõrsil, läks ka nüüd kodus, sest eduseisust sai napp kaotus. Kui võõrsil näitas tabloo lõpuks 3:4, siis nüüd 1:2. Küll aga õnnestus poistel nädala sees Pärnus toimunud Champions Tournamendil välja teenida pronksmedalid. Selja taha jäid ka Harkivi Metallisti ja Hispaania tippklubi Malaga eakaaslased.

U16 võistkonna peatreener Joonas Einfeldt: “Esimene karikas päriselt rahvusvaheliselt ja kõrgetasemeliselt turniirilt. See ütleb kõik. Algus oli raske, kuna mängijad olid noortekoondistega, aga nende naastes saime üha enam mängu sisse. Oleme igati rahul.”

Samal turniiril esindasid meid ka U14 ja U12 võistkonnad. U14 viigistas alagrupis lätlaste Super Nova ja soomlaste Tampere Ilvesega, kuid kaotus FC Florale jättis nad poolfinaali ukse taha. Kohamängudel läks lätlaste vastu kirja võit ja kaotus, lõppkohaks kuues. U12 aga oli väljas kahe võistkonnaga, kohad kolmas ja kuues: kõik ülejäänud vastased olid samuti Soome või Läti klubid. Võitis PK-35, teine oli Riia Dinamo.

U12 võistkonna peatreener Janar Larin: “Lastele oli see kindlasti tore kogemus, mängida võõrast keelt rääkivate omaealistega. Oli samas näha, et mõni oli suvise pausi ajal tõesti ainult puhanud, rääkimata palliga omal käel tegutsemisest – arenemisruumi on küll ja veel.”

Nädalavahetus ei vääri meenutamist esinduse jaoks – Vändra Vapruse vastu loodeti selgelt enamat kaotusest ja vabandusi otsida ei tasu. Poolaeg 0:3, lõppseis 0:6. Vastane oli sel korral tugevam ja targem.

Esindusmeeskonna kapten Marti Mägi: “Ilusat suveilma ja jalkat nautima tulnud fännidele kahjuks pettumustvalmistav tulemus. Vastased suutsid palavat ilma trotsides paremini kohe mängu sisse saada ja meid ka teravalt nõelata. Meie kahjuks olid energiavarud vist eelnevalt kuumale rannaliivale jäetud. Siit ja ka eelnevast mängust tuleb kõvasti õppida ja veel rohkem väljakul juurde panna.”

Vägevat jalgpallilahingut pakuti laupäeval Sindis – meie Harrastajate võistkond kolis Rahvaliigas koju ehk Kesk tänava staadionile, kus rohkearvulise publiku rõõmuks alistati igipõline konkurent Tori Põrgulised hokiskooriga 6:5. Kui minna jääb veel kolm vooru, ollakse konkurentsis, et alagrupist edasi pääseda.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad