Laste rõõm jalgpallist toob naeratuse suule

Oktoobrikuu keskpaik on toonud esimesed külmad, aga jalgpalli jätkub veel vähemalt mõneks nädalaks. Koolidesse ja lasteaedadesse on selleks sügiseks aga jalgpallirõõm suuresti viidud.

Külastasime septembris-oktoobris koole ja lasteaedu Sindis, Uulus ja Häädemeestel ning Paikuse kooli. Sel aastal keskendusime värsketele koolijütsidele ja tüdrukutele, kokku jõudsime jalgpalli tutvustada sadadele lastele.

Noortetöö juht Hendrik Toots: “Kõik läks ootuspäraselt toredalt! Väga meeldiv oli koostöö kooliperedega, kes meid entusiastlikult vastu võtsid. Eriti loodame, et võimalus teha esimesed sammud jalgpallis naisjuhendaja käe all toob treeningutele palju uusi tüdrukuid!”

Muidugi jätkusid ka mängud Eesti meistrivõistlustel. U14 I võistkond alistas kodus Raplamaa JK kindlalt 4:1, nende hooaeg jätkub viimase vooruga järgmisel nädalavahetusel. Sama vanuse II võistkonna jaoks lõppes hooaeg kodus 0:3 kaotusega Rakvere Tarvale, kes lõpuks alagrupi võitis. Merejumalate saagiks jäi kümne võistkonna konkurentsis seitsmes koht kolme võidu, ühe viigi ja viie kaotusega.

Meistrivõistlused juba lõpetanud U12 käis hooaega pikendamas Saku Cupil, kus väga tasavägises alagrupis alistati FC Flora (2:1), viigistati Tallinna Kaleviga (0:0) ja kaotati soomlaste FC Honkale (0:1). Kahjuks tähendas see väravate vahe võrdluses kolmandat kohta; kohamängudel jäädi alla Saku Sportingule (2:4), kuid alistati TJK Legion (4:2). Samas Kalev, kellega viiki mängisime, võitis lõpuks pronksmedalid.

Esindusmeeskonna kurb sügis jätkus Laagris, kus liiga liidri, mitmeid Eesti kõrgliigast appi tulnud mängijaid kasutanud Harju JK Laagri U21 vastu reaalset šanssi ei olnud. Vältisime suurt krahhi ja andsime endast parima, aga 0:8 oli lõpuvileks tõsiasi.

Kaptenikohuseid täitnud poolkaitsja Martin Kaskla: “Kuigi meil oli olulisi puudujaid, läksime siiski liiga liidri vastu võitlema. Mängu algus oli lubav, suutsime vastase rünnakuid peatada ning isegi nende värava all teatavat ärevust tekitada. Ühel hetkel pani vastane siiski oma kvaliteedi ja paremuse maksma ning läks oma teed. Sõltumata seisust oli mängus siiski julgustavaid momente, mida viimastesse mängudesse kaasa võtta. Kiitus meestele, kes kohale tulid ja mängisid ning võitlesid lõpuni!”

Uuel nädalal lõpetab oma hooaja U16 võistkond, kes võõrustab kolmapäeval, 18. oktoobril kell 18.00 Mai kunstmurul Raasiku Jokeri ja Rae SK ÜM-i. Esindus sõidab pühapäeval, 22. oktoobril võõrsile, kui kell 15.00 kohtutakse Vändra kunstmurul kohaliku Vaprusega. Ja muidugi ootab ees järjekordne Väikelinna Cup, mängud laupäeval-pühapäeval!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad