Lätis kergitasime karikat

Välisturniiridel käimine näitab ära, kus tegelikult võrreldes maailmaga paikneme – ja sel korral pakkus U14 I võistkond Ventspilsis põhjust rõõmustamiseks küll.

Alagrupis tuli kahest võidust hoolimata leppida kolmanda kohaga FS Metta (2:4) ja Klaipeda (1:0) järel ning Ventspilsi (2:0) ees. Omapärases süsteemis löödi iga mängu järel ka penalteid, võit väljakul andis kaks ja penaltiseerias ühe punkti. Tõsi, ka traditsioonilisema turniirisüsteemi puhul olnuks kohaks kolmas.

Järgnesid mängud tabelipooles, mis kandis “Euroopa liiga” nime. Viik Jelgavaga (2:2) ning võidud Daugava (4:0), Riia FS-i (3:0) ja Klaipeda II võistkonna (3:0) üle tähendasid meie poistele lõpuks võimalust võitjakarikas taeva poole lennutada.

U14 I võistkonna peatreener Martin Kuldmägi: “Võita on alati tore ning seda eriti välismaal, sest rahvusvaheline konkurents on väga tugev. Rõõmu teeb, et teatud elemendid, millega oleme trennis palju tööd teinud, tõid meile Lätis edu. Mida rohkem suutsime oma mängumudelit ellu viia, seda keerulisem vastastel meiega oli. Poisid hakkavad mõistma, et jalgpallis kehtib lihtne põhimõte “you play as you train“, seega töötame veel edasi, et jätkuvalt edukad olla.”

Mängud jätkusid omasoodu ka Eesti meistrivõistluste raames. U12 alistas kodus Raplamaa koguni 10:2, kusjuures kübaratrikini ei jõudnud keegi ja skoori tegid koguni kuus erinevat mängijat.

U16 aga leppis hooaja eelviimases mängus koduplatsil Tallinna Kaleviga 0:0 viiki, mis tähendab, et suure tõenäosusega lõpetatakse debüüthooaeg Eesti tippseltskonnas kaheksanda kohaga. Viimane kohtumine ootab ees 18. oktoobril, kui võõrustatakse Raasiku Joker/Rae Spordikooli.

Uuel nädalal esindab Johann Gregor Allas Põhja-Iirimaal toimuval kontrollturniiril Eesti U16 koondist – esmaspäevases kohtumises Soomega, mis 3:4 kaotati, sekkus Allas teiseks poolajaks. Ees ootavad matšid Iirimaa (teisipäev) ja võõrustajaga (neljapäev). Samuti naaseb võistlustulle esindus, seda samuti saarel, aga hoopis Hiiumaal – pühapäeval kell 13.00 läheme vastamisi kohalikega.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad