Meeste legendaarsed mängud

Juulikuu paus on läbi ning meie meestel esindusmeeskonnas on tulnud maha pidada kolm kohtumist, mida kõiki võib omal moel legendaarseteks pidada. Kui karikasarjas mindi vastu meist palju kõrgemal [esiliigas] mängiva Tartu FC Santose vastu, siis liigamängudes võtsime kaks magusat võitu.

Nüüd aga kõigest kronoloogilises järjekorras. Esmalt kohtuti 25. juulil Pärnu derbis meie peamise rivaali Pärnu Vaprusega. Äärmiselt pingelises kohtumises õnnestus meil võit võtta alles lisaminutitel. Kohtumist alustas teravamalt Pärnu JK Vaprus, kuid 15. minutil olime just meie need, kes Lauri Lilleste suurepärase tõstega üle väravavavahi võrku sahistasime. Pärast eduseisu saavutamist kulges mäng jätkuvalt pigem Vapruse taktikepi all, kuid rohkem väravd esimesel poolajal ei sündinud.

Teisel poolajal jätkasime sealt, kus esimesel jäime pooleli. Asekapten Joonas Einfeldt tsenderdas kontrarünnaku ajal 56. minutil vasakult äärelt 25 meetri kauguselt palli kasti. Paraku ei tulnud tsenderdus kõige paremini välja ning oma mängijaid Joonasel leida ei õnnestunud, küll aga leidis antud üle jala läinud tsenderdus oma koha Vapruse väravavõrgus – 2:0! Seejärel tundus, et Vaprus on murtud ning ka meie saime mängu paremini sisse. Mäng kulges kuni viimase viieteistkümne minutini küllaltki rahulikult, kuid siis tundus, et Poseidoni mehed hakkavad ära väsima. Esmalt lõi 78. minutil Vaprus 2:1 ning vaid kuus minutit hiljem saadi kahtlasevõitu penalti abil kirja 2:2 viik.

Poseidoni fännidele võis juba tunduda, et võitu sellest mängust on võimatu unistada ning tuleb tänada õnne, kui viigipunktki kätte saadakse. Õnneks oli reaalsus aga risti vastupidine. Lisaminutitel õnnestus Poseidonil teenida nurgalöök, mida läks andma Sten Vili. Ideaalselt teele saadetud pallile sai pea vahele Vapruse kaitsemängijate vahelt kõige kõrgemale tõusnud vahetusest sekkunud Silver Lulla, kes põrutas palli latipõrkega võrku – 3:2! Pärast tormilist väravatähistust vastasfännide ees tuli Poseidonil veel minutiks end kokkuvõtta ning ülimalt magus võit kodu tuua. Me saime sellega hakkama!

Meeskonna suurim väravakütt Lauri Lilleste: “Vapruse mäng oli derby, mida me olime aasta otsa oodanud. Vaadates hooaja eelset sõprusmängu ja hooaja käiku, saabusid väljakule liiga kaks peamist favoriiti. Mäng algas võitluslikult, mida oli ka oodata, kellegile ruumi ei antud ja keha panti korralikult. Mängu sai siiski paremini käima Vaprus, hoides palli ning tekitades esimesi võimalusi. Mängu esimene hea võimalus tuli meil mängu 15. minutil, kui sain keskelt peaga söödu ja korraks kaitse unustas mind. Nägin, et väravavaht tuli väravast välja ning mõtlesin, et tõstan palli ca 20 m kauguselt üle väravahi ja see õnnestus filigraanselt lati alla. Pärast seda hakkas vastane rohkem suruma ja poolaja lõpp oli meile väga raske aga hoidsime edust kinni. Teine poolaeg vastane tuli hooga peale, aga taas õnnestus meil üks hea kiire kontra teha, kus meie Jonn vasakust äärest tahtis sööta mulle, aga läks nii õnnelikult üle jala, täiesti värava tahanurka! Tundus, et mäng on läbi, kuna selliseid surmkindlaid võimalusi vastane ei suutnud tekitada. Tegime vahetusi ja võib-olla ka sellest kadus meie rütm ja tundsime end liiga mugavalt kaitses. Rünnakud läksid hoogsamaks vastastel kuni 78. minutini, kui tuli õnnetu värav meile. Seejärel tekkis kerge paanika ja lõpuks kohtunik määras Vapruse kasuks penalti, mida vastased olid 3-4 korda mängu jooksul küsinud. Igaljuhul 84. minutil oli seis 2-2 ja pigem tundus, et viigiga võiksime juba rahul olla, kuna vastane otsis maruliselt ka võiduväravat. See tekitas meile kontrarünnaku võimalusi ja mängu lisaminutitel suutsimegi tekitada nurgalöögi, mille vahetusest sekkudes meie staarründaja Lulla väravasse lükkas ja tõmbas publiku, kes terve mäng oli noorte Vapruse poiste poolt, haudvaikseks. Ilus mäng, meeletu emotsioon, magus võit! Super tiim ja kõik võitlesime üksteise eest!”

Peatreener Martin Kuldmägi: “Selle mängu tähtsus oli kõigile juba ette teada, mistõttu ei olnud erilist vajadust mängijaid eraldi motiveerida. Kutid teadsid väga hästi, mis on kaalul ning andsid endast kõik, et vajalik tulemus koju ära tuua. Lähtusime kaitsest, võtsime eesmärgiks hoida liinid kompkatsed, julgestada üksteist ning üritasime vasturünnakutel oma kiirust ära kasutada. Kuigi tavaliselt oleme harjunud mänge domineerima, siis Vapruse vastu näitasime edukalt, et vajadusel suudame ka kindlalt kaitses mängida. Niivõrd tähtis võit niivõrd põnevas thrilleris annab loodetavasti kõvasti lisaenergiat, et ka hooaja teine pool korralikult edasi panna.”

Pärnu JK Poseidon Nirvaana koosseis: Grün; Lilleleht (77. min Norden), Stimmer, Mihkels, Pulst (27. min Lepik); Laarmann (90. min Pihelgas), Saks; Hoolma, Kangur, Einfeldt (65. min Vili); Lilleste (74. min Lulla).

Teises liigakohtumises läksime 8. augustil külla Läänemaa JK Haapsalu duubelmeeskonnale, keda nüpeldasime 8:4. Vaatamata asjaolule, et vastasmeeskond käitus äärmiselt ebasportlikult ning andis meile tund enne mängu teada, et kohtumine on murustaadionilt üle viidud kunstmurule, siis võtsime kindla võidu. Antud kohtumises lõi Lauri Lilleste koguni viis väravat!

Kuigi kohtumist läks 9. minutil juhtima Haapsalu meeskond, siis juba minut hiljem suutsime seisu tänu Carl-Richard Saksa tabamusele viigistada. Järgmise 20 minuti jooksul lisas Lauri Lilleste sellele kolm väravat ning vormistas sellega endale varajase kübaratriki. 6 minutit enne poolajale minekut suutis vastasmeeskond õnnetul kombel siiski ühe värava tagasi lüüa. Teisel poolajal lõi Lauri veel ühe värava. Värava sai kirja ka Haapsalu meeskond, pärast mida meie veel kolm lisasime. Esmalt tulistas vasakult äärelt peale vahetusest sekkunud Ivar Lepik, kelle löök võttis enne väravasse rikošeti Haapsalu mängijast, seejärel sai Lauri endale kirja viienda tabamuse ning Carl-Richard teise tabamuse. 10 minutit enne kohtumise lõppu sai Haapsalu kirja ka oma neljanda värava.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mängisime küllaltki keerulistes oludes. Mängisime ootamatult vale varustusega kivikõval kunstmuruväljakul, mille laius on parimal juhul pool õigetes mõõtmetes väljakust. Ka ilm oli tapvalt palav ning võõrsilmängule omaselt puudusid meil ka suurem hulk toetajaid tribüünidel. Vaatamata sellele suutsime rünnakuid suurepäraselt realiseerida ning ei jätnud midagi juhuse hooleks. Paraku olime kaitses ebakindlad ning pigem võib Haapsalu väravad kirjutada meie meeste lohakuse, kui vastasmeeskonna andekuse arvele.

Pärnu JK Poseidon Nirvaana koosseis: Grün; Lilleleht, Stimmer, Mihkels (55. min Laarmann), Pulst (46. min Pihelgas); Saks, Niin; Lulla (61. min Lepik), Kangur (66. min Nauts), Einfeldt; Lilleste.

Antud kohtumistega on meie liigahooaeg ületanud ekvaatori. Kõikide vastastega on korra mängitud. Tabeliseis ütleb meile seda, et üheksast vastasest kaheksat oleme võitnud. Vaid SK Trummile jäime võõrsilkohtumises alla. Järgmine kohtumine juba sel pühapäeval FC Toompeaga meie kodustaadinil. Teatavasti õnnestus meil nendega võõrsil mängides 2:1 võit võtta. Tule toeta meid tribüünidel, et kordaksime oma võitu ning suurendaksime oma edu tabeliliidritena!