Meestejalgpalli nukker aasta

Lõppenud hooaeg kulges Poseidoni esindus- ja duubelmeeskonnale üle suurte kivide ja kändude. Kui duubelmeeskond suutis tubli lõpuspurdiga koguda piisavalt punkte, et ka järgmisel hooajal mängida endiselt III liigas, siis esindusmeeskond kahjuks põrus ja kukkus astme võrra alla, nimelt teisest liigast kolmandasse.

Tänavuse aasta eel liitusid meiega mitmed uued ja hea kvaliteediga mängumehed, andes sel moel usku, et võiksime mõlemal tasandil teha korraliku aasta. Lisaks suutsime talvega säilitada suure osa senisest võistkonnast, mistõttu ei saa öelda, et mängijate valik oleks olnud halb. Küll aga jäi üht-teist puudu ning tuleb tõdeda, et hooaja lõpptulemus valmistab pettumust kõigile. Kahjuks ei saanud me rünnakut käima ega kaitset pidama ning sel moel ei olegi võimalik head punktisaaki oodata. Esindusmeeskond saavutas aasta lõpuks 14 võistkonna seas 12. koha (26 punktiga) ning kaotas ülemineku mängud Tartu FC Heliosele kindlalt, duubel aga 12 võistkonna seas 10. koha (19 punktiga). Kuna esindusmeeskond langes teisest liigas välja, tähendab see omakorda, et ka duubel kukub järgmiseks aastaks liigataseme võrra allapoole, sest ühe klubi esindus- ja duubelmeeskond ei tohi samas liigas osaleda.

Klubi esindusmeeskonna peatreener Taavi Tamm võtab hooaja kokku järgnevalt: “2019. aasta oli Poseidoni esindusmeeskonna jaoks väga raske. Oli rõõmsaid hetki ja oli ka pettumusi. Kahjuks ei õnnestunud meil regulaarset koosseisu saada mängudeks (igal mängul oli kuni 3 kindlat meest läbi aasta, kuid teised vahetusid koguaeg), mille tingib see, et mängijad tulevad üle terve Eesti kokku. Muidugi tekitas probleeme ka trennides kohal käimine ja füüsiliselt selgelt alla jäämine vastastele. Sellegipoolest oli ka helgemaid hetki, nagu näiteks klubi ajaloos esimest korda jõudmine Eesti Väikese Karika veerandfinaali, kus pidime alla vanduma II liiga valitsejale Paide LM III võistkonnale. Kokkuvõttes ei saa kahjuks selle hooajaga rahule jääda, kuid ma sooviks tänada kõiki, kes leidsdid aega tõmmata Poseidoni särk selga ja võidelda selle klubi eest. Tänaksin klubi juhtkonda, kes andis mulle sellise võimalusi ja ka teisi, kes olid mulle jõu ja nõuga abiks. Minu üheaastane periood sai selle hooajaga läbi ja minu jaoks oli see väga õpetlik aasta – mida ja kuidas tulevikus teisti teha.”

JK Poseidoni tegevjuht Martin annab aastale lakoonilise hinnangu: “Hooaega saab kokku võtta väga lihtsalt ja kahe sõnaga: täielik läbikukkumine. Kõik muud ilustused ja tikutulega positiivse otsimine on põhjendamatu. Põrusime klubina ja meeskonnana täielikult.”

Usume ja loodame, et suudame talvisel perioodil vigadest õppida ja järgmiseks aastaks õiged muudatused teha.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad