Täiskasvanute jalgpall


Pilt Poseidoni esindusmeeskonnast mängujärgselt Lihulas 2017. aastal

Esindusmeeskond pärast Kolmanda liiga võidukarika matemaatilist kindlustamist (2017. aastal). Foto: Triin Keller.

Meie klubil on täiskasvanute liigasüsteemis kaks meeskonda – Pärnu JK Poseidon ja Pärnu JK Poseidon II. Samuti mängivad rahvaliigas meie toetajad – JK Merejumalad. Naistele meil hetkel veel täiskasvanute võistkonda ei ole, kuid ala populaarsemaks muutudes, ei saa selle tekkimist tulevikus välistada, vaid vastupidi, see oleks väga suur rõõm meile kõigile.

Eesti meeste klubijalgpall on jaotatud väga mitme liiga vahele. Profiliigadeks (kõigis kümme klubi) peetakse Premium liigat, Esiliigat ja Esiliiga B-d. Meie oleme täpselt nö profiliigade ukse taga – esindusvõistkond mängib Teise liiga lõuna-lääne tsoonis. Teine liiga on tugevaim liiga, kus on tsoonid – lisaks lõuna-lääne tsoonile on ka olemas põhi-ida tsoon. Mõlemas tsoonis mängib 14 klubi, kusjuures meie oleme esimest aastat Teises liigas (mullu võitsime Kolmanda liiga) ja oleme seadnud oma sihiks püsimajäämise. Selleks tuleks vältida viimast kolme tabelirida, mis on täiesti tehtav. Liigatabel on nähtav siit.

Duubelvõistkond mängib Kolmanda liiga lääne tsoonis. Kolmandas liigas on omakorda neli tsooni, kusjuures kõikides mängib 12 võistkonda. Duubli eesmärk on samuti püsimajäämine, kuivõrd mängiti mullu omakorda Neljandas liigas. Duublis mängivad suuresti kaht tüüpi mängumehed – kunagised esindusvõistkonna pallurid, kes on “vanaks jäänud” ja võtavad asja rahulikumalt ning verinoored meie oma kasvandikud, kes peavad veel duublis liha luudele kasvatama, et varsti esinduses tegusid tegema hakata. Liigatabel on nähtav siit.

Meeste treeningud toimuvad ühe mütsi all, neid viib läbi Martin Kuldmägi. Treeningutega liitumiseks palun kontakteeruge meestejalgpalli mänedžeriga, kelleks on Silver Lulla (+372 5919 1225, silver@jkposeidon.ee)