Meistrivõistlused täies hoos

Et läinud nädalavahetusel alustasid uue Eesti meistrivõistluste hooajaga ka noored, võime rahumeeli öelda – kodune jalgpallihooaeg on täiega alanud!

Alustame aga hoopis sellest, millega tegelesime möödunud nädala sees ehk koolivaheajal. Puhkamise asemel võtsime natuke vabamast ajast maksimumi ja kutsusime taaskord külla sõbra Hollandist, endise Amsterdami Ajaxi noorteakadeemia treeneri ja tehnilise direktori Eddie van Schaicki.

Esimest korda käis Eddie siin 2021. aasta suvel, kui aitasime korraldada Hollandi jalgpallilaagrit. Aasta hiljem kutsusime ta tagasi ainult meie klubi laste huvides.

Nüüd, kaks aastat hiljem, otsustasime protsessi korrata – tänavu võttis Eddie kaasa Rotterdami Feyenoordi endise noortetreeneri Roland van Wayenburgi, koos viidi läbi treeninguid U17, U15, U13, U11 ja U9 vanusegruppidele ning teoreetiline koolitus treeneritele.

Klubi noortetöö juht Hendrik Toots: “Arengule aitab kaasa, kui iga mingi teatud aja tagant asjale uut perspektiivi anda. Saime rohkete kogemustega ja töökatelt treeneritelt kindlasti taas väärt mõtteainet nii treeningute kui klubi üldisema struktuuri osas, samuti said lapsed treeningutel teistsuguse vaatenurga ja kogemuse, mis kindlasti mööda külgi maha ei jookse. Suur aitäh Eddiele ja Rolandile!”

Aga nüüd meistrivõistlustest. Esindusmeeskond jätkas hooaega Tallinnas, kui külla sõideti Tallinna Kalev Juuniorile. Lõpuni pinevas mängus õnnestus meil Andri Ruuli väravast 19. minutil juhtima minna, aga vastased viigistasid tunni möödudes ja 1:1 seisul punktid jagamisele läksidki.

Esimest korda sel hooajal algkoosseisu kuulunud raudvara Sven Saar: “Kiitus poistele ja eriti kaitselõvidele ning väravavahile, et suutsid vastaste tugevale survele vastu pidada ja väärt viigipunkti taskusse panna. Ründefaasis jäid jalakesed veidi töntsiks selle kera veelkord võrku virutamiseks, aga kõik poisid andsid endast maksimumi! Nii jätkata ja küll need võrgud põlema lähevad!”

Esimese võidu kirjutas tabelisse duubel, kui kodus alistati Rumori Calcio II koguni 6:1. Richard Kiviselg vormistas 33 minutiga kübaratriki, ühe värava lisasid Henri Sireli, Eerik Kaupmees ja Reijo Türnpuu, kellele see oli meesteklassis debüütväravaks – palju õnne!

Aga meistrivõistluste hooajaga alustasid ka noored. 2010 sündinute esimene võistkond, mis märkamatult jõudnud U15 liigasse, alustas kodus 4:4 viigiga Raplamaa JK vastu. Seejuures käis mäng käest kätte: läksime 2:0 ette, jäime 2:3 taha, aga võitlesime end tagasi eduseisu 4:3 … aga leppida tuli punktiga. 2012 ehk nüüd U13 võistkond alustas seevastu hooaega võidukalt, Pärnu Vaprus alistati 6:2.

Uuel nädalal läheb aga veel tihedamaks. Esindusmeeskond tuleb (seekord veel kunst)murule kahel korral – esmalt juba teisipäeval, 30. aprillil, kui kell 19.30 võõrustatakse väikeste karikavõistluste raames Keila JK-d ning siis uuesti laupäeval, 5. mail, kui kell 13.00 on liigas vastaseks Kristiine JK. Sinna vahele on pikitud ka duubli mäng – ikka Mai kunstmurul reede õhtul kell 19.00, külla tuleb Tabasalu Ulasabat II. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, FYSIOwell stuudio, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad