Merejumalad kodusel Summer Cupil seekord ei hiilanud

27.-30.06 leidis Pärnus aset traditsiooniline noorteturniir Summer Cup, millest võttis osa ka JK Poseidon 7 võistkonna ja pea 100 mängijaga. Baltikumi suurim noorteturniir tõi tänavu suvepealinna kokku sadu võistkondi, tuhandeid jalgpallureid ja palju-palju huvilisi, luues sel moel tõelise jalkafestivali meeleolu terves linnas!

Summer Cupi näol leiavad iga-aastaselt tee Pärnusse erineva rahvusvahelise taseme ja taustaga noortevõistkonnad, mistõttu avanes meie mängijatel hea võimalus kodustes tingimustes mitmekesiseid vastaseid kohata ning üksteisega mõõtu võtta. Igas vanuseklassis saime mitu tugeva tasemega mängu ning võimaluse madistada erinevaid mängustiile viljelavate võistkondade vastu. Kuigi oli ka positiivseid erandeid, jäid üldiselt meie poiste tulemused tänavu tagasihoidlikuks. Järgnevalt võtavad klubi noortetreenerid meie jalkapoiste esitused põgusalt kokku.

Treener Nils ja 2006 võistkond: “Turniiri alguses saime kohe tugeva vastase Poolast. Olime valmis ja eeldasime, et vastane on tehniliselt ja mänguliselt väga hea. Richardi naasmine vigastuspausilt oli meie jaoks väga tugev täiendus. Lõpptulemuseks küll 0:3 kaotus, aga esimese poolaja teine pool ja teine poolaeg olid paljulubavad ja vastastel oli õnne, et me neile väravat ei löönud. Järgmisel mängul iganädalaselt esiliigas palliva JK Tartu Tammeka vastu tegime väga korraliku esituse ning teenisime 1:1 viigi. Kolmas mäng soomlastega kujunes juba lõbusaks, kus võitsime 8:1, aga parema esituse korral oleksime pidanud lööma rohkem. Järgmine mäng kujunes jällegi edukaks ning saime 7:2 võidu ja harjutada rohkem ründamist. Esimeses play-off kohtumises Leedu võistkonnaga oli esimese poolaja järel oli seis veel 0:0, aga vastased tegid poolaja järel koheselt seitse vahetust, kes kõik olid väga head ja meil väga suurt võimalust teisel poolajal enam ei olnudki. Vastane lõi meile neli väravat ja seisuga 0:4 mäng ka lõppeski. Viimases kohtumises soomlaste FC Kontu vastu mängisid meie poisid ründavat jalgpalli ning tulemuseks 3:0 võit. Olen kokkuvõttes poiste esitusega turniiril väga rahul ja leidsime erinevate mängijate näol väga häid positsioonilisi lahendusi. Väravate vahe lõpuks 20:11 ehk +9.”

Treener Joonas ja 2008 I võistkond: “Tuleb tunnistada, et turniir hakkas viltu vedama juba turniireelsel õhtul, kui kapten Riston jäi haigeks. Turniiri käigus sai vigastada või jäi haigeks veel paar mängijat, mistõttu maksimaalset tulemust me näidata ei suutnud. Viiest mängust kahega saab rahul olla, ülejäänud kolmega paraku üldse mitte. Loodan, et suudame oma tegevust analüüsida ja oma tegevuse/tegevusetuse eest ka vastutust võtta. Jalgpall on mäng, kus loevad väravad, mitte kui palju väravalöömisolukordi sa tekitada suudad ja see turniir oli hea tõestus sellest. Mängudes Vapruse, Auda, Orimattilani ja Pakri vastu suutsime suurepäraseid väravalöömisvõimalusi tekitada rohkem kui piisavalt, aga peaaegu kõik jäid löömata. Kui puhtalt faktiliselt ja emotsioonitult turniir kokku võtta, siis saime 2 viiki ja 3 kaotust. Mitte piisavalt hea.”

Treener Martin Kuldmägi ja 2008 II võistkond: “Turniiril mängitud kuuest mängust neli olid meie võistkonda arvestades igati korralikul tasemel, üks mäng jättis kahetised tunded ning üks kohtumine ebaõnnestus kahjuks täielikult. Positiivse poole pealt näitasid poisid, et sajaprotsendilise pingutuse korral on neis sisu küllaga, negatiivse poole pealt aga seda, et sajaprotsendiline pingutus on nii mõnelegi mängijale endiselt kahjuks võõras. Peame õppima mugavustsoonist välja tulema ning mõistma, et selleks, et võistkond oleks edukas, peab iga mängija andma oma panuse. Nagu ütleb meile jalgpalliklišee, on iga võistkond on täpselt nii tugev, kui tugev on tema nõrgim lüli.”

Treener Martin Kaskla 2010 I ja II võistkonna esitustest: “Positiivse poole pealt: mina treenerina puutusin kokku ja nägin päris palju neid mängijaid, keda ma muidu igapäevaselt ei näe. Õppisin kindlasti rohkem mängijaid tundma meie mõlemast 2010 võistkonnast. Samuti lapsed eri kohtadest said jälle mitu päeva järjest kokku, et mängida jalgpalli. Oli mängijaid, kelles avastasime mõne uue külje, mõned asjad, mis olid teada said kinnitust.

Negatiivse poole pealt: nägime, et meie mängijate ilma pallita mäng jätab soovida nii kaitsefaasis kui ka palli vallates. Kiputakse jälgima ainult palli, joostakse mitmekesi sama palli peale ning ei hoomata veel ruumi väljakul. Samuti hakkas silma mängijate vähene otsustavus palli eest võideldes, mis küll turniiri edenedes paranes, ja kohati liigne tormakus. Seega on piisavalt mõtteainet puhkuse sisustamiseks.”

Treener Joonas 2010 I ja II võistkonna esitustest: “Kui üldiselt on 2010 vanuse mängijad olnud alati esirinnas, siis seekord mindi lati alt läbi. Suur probleem on ilma pallita mäng ja see tuli Summer Cupil selgelt välja. Tegemist on küll noorte lastega, aga jalgpalli ei saa mängida vaid palliga. See on juba pikemat aega püsinud probleem, mida on näha ka trennides, kuid mida ma pole suutnud lahendada. Kergelt kumab läbi laiskus. Samas – I võistkonna turniiri viimased kolm mängu (1:1; 1:1; 1:2) olid ilma pallita mängu osas juba väga korralikud ja nendes mängudes tegutsesid enamik mängijad igati eeskujulikult.”

Treener Nils võtab kokku 2011 I võistkonna – kes jäi muuseas napilt pronksmedalitest ilma – esituse turniiril: “Ei osanud sellist edu turniiril oodata, aga iga kohtumisega mõistsid poisid mängu aina paremini ja tulemused ilmselt innustasid neid veel rohkemakski. Lõime palju väravaid, kuid lasime ka omale palju väravaid lüüa, mistõttu saime arutada ja mõtiskleda, miks jalgpalliväljakul midagi juhtub. Poisid olid tublid ja saavutasid lõpuks 4. koha. Viimases mängus JK Tabasaluga oleks hea õnne korral võimud mäng pöörduda ka teistpidi, aga pidime tunnistama siiski 1:4 vastaste paremust. Saime selle mänguga eriti hästi aru, et peame treenima löögitehnikat, sest paljud võimalused jäid just selle tõttu kasutamata. Kaotasime küll kolmanda koha mängu, aga kokkuvõttes võitsime turniirilt väga palju ja usun, et poisid teevad nüüd trenne hoopis innukamalt.”

Treener Priidu kommentaarid 2011 II võistkonna kohta: “Väga äge turniir, kus suutsime nii võita suurelt kui ka kaotada suurelt. Väravaid lõime väga palju ja lasime väga palju. Selles mõttes nagu 2011 turniir olema peabki – lõbus ja väravaterohke. ”

Täname korraldajaid hästi tehtud töö eest ja järgmisel aastal juba uuesti!

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad