Naasime platsile mõnusa tundega

Väikese suvepuhkuse järel algas möödunud nädalal taas kibe treeningtöö ja nädalavahetusel ootasid ees juba võistlused, kus vormi testida. Edukad olid nii noored kui ka esindusmeeskond.

Eesti meistrivõistlustel jätkas hooaega neli võistkonda, tulemuseks kaks võitu, viik ja kaotus. U17 võttis derbis Pärnu Vapruse vastu magusa revanši: kui juunis jäädi 0:1 alla, siis nüüd kirjutati tabelisse magus 3:2 võit. Noortest oli tules ka U15, kes läks FC Tallinna vastu kahel korral ette, ent leppis 2:2 viigiga.

Esindusmeeskond sõitis külla FC Flora IV-le, kellest kevadel hooaja avamängus 2:1 jagu saadi. Seekord tüüris skoor rohkem ühte sadamasse: Artur Šalda (Fermid.ee) jõudis eksida penaltil, kuid skoorida ikkagi neljal korral; 5:0 seisu vormistas Ülari Tohver, debüüdi tegi esinduse särgis 16-aastane Henri Pärn. Duubel tunnistas aga reedel Jõgeva Nooruse 6:0 paremust.

Esinduse eest Flora vastu skoori avanud Ülari Tohver: “Mäng Flora kasvandikega oli huvitav väljakutse: mängupildi põhjal võiks öelda, et Flora oli distsiplineeritud ja liigutas palli üpriski hästi, jõudes mitmel korral ka ohtlike olukordadeni, kuid võimalusi nad ära ei kasutanud. Meie enda mäng ei olnud just parimate päevade tasemel, kuid võitlesime näljaselt lõpuni, mis kajastus ka tulemuses.”

Koguni kaheksa võistkonnaga olime aga esindatud Pärnu Cupil, kust toodi ära kaks medalikomplekti: 2010 sai kaela kuldsed ja 2014 hõbedased medalid. Esimene alistas finaalis Tartu Merkuuri, teine jäi finaalgrupis alla vaid Merkuurile, edestades Keilat.

2010 võistkonna treener Martin Kuldmägi: “Turniirivõit oli poiste jaoks kindlasti väga tähtis, kuid treenerina jäin eelkõige rahule mängupildi ja poiste suhtumisega. Suutsime igas mängus vastaste jaoks väravalöömise keeruliseks teha, mängides kaitses väga kindlalt ja organiseeritult. Hea kaitsemäng oligi see vundament, mille peale saime ehitada resultatiivset ründemängu.”

2014 võistkonna treener Joonas Einfeldt: “Osalesime kahe võrdse võistkonnaga ja mõlemad läksid alagrupist väga kindlalt edasi. Play-offis paraku kohtusime omavahel ja tulise andmise tulemusena võitis valge võistkond 2:1, mis aitas nemad lõpuks teisele kohale. Rõõmu teeb ka 2015 suurepärane turniir, kes jäi medalitest ilma väravate vahe tõttu. Kõigi mängijate areng on olnud silmaga nähtav!”

Teistel jäi puudu mõnel rohkem, mõnel vähem: 2012, 2013 ja 2015 olid neljandad, 2014 teine võistkond viies, 2011 kuues, 2010 teine võistkond kaheksas ja 2012 teine võistkond kümnes.

Uuel nädalal on esindusmeeskond tagasi kodus, kui laupäeval kell 14.00 võõrustatakse Raekülas tugevat FC Maksatransporti, tule ja toeta omasid! Mitmed noortevõistkonnad sõidavad aga Lätti, et end Liepajas toimuval Dobrecova Cupil proovile panna.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad