Neljast mängust kolm võitu!

Pärnu JK Poseidon kirjutas tabelisse järjekordsed kolm võidupunkti, kui kodupubliku silme all alistati põnevuskohtumises Pakri SK Alexela tulemusega 1:0.

Eile kohtus Pärnu JK Poseidon väga tasavägises mängus Pakri SK Alexela klubiga. Statistiliselt olid enne mängu mõlemad võistkonnad väga võrdsed, seega oli oodata väga pingelist ning võitluslikku mängu. Vastased olid teada kui väga füüsilist mängu armastavad mängijad, mille kohta andis aimu ka kogutud kollaste kaartide arv.  Mäng toimus Pärnu kunstmuru staadionil ja ilm soosis seekord nii publikut kui mängijaid.

Mäng algas peale avavilet kohe JK Poseidoni dikteerimisel. Oli selgelt näha, et mehed olid motiveeritud ning mänguks eeskujulikult valmistunud. Meie mehed tegid head survet vastase kaitsjatele ning keskvälja meestele sundides neid mitmetel kordadel kergeid pallikaotusi tegema. Selle töö tulemusena lõid meie mehed ka kohe algul mitmeid ärevaid olukordi, millel jäi puudu vaid lõppviimistlusest. 14. minutil pääses Joonas Einfeldt väravavahiga praktiliselt üks-ühele kui keskkaitsja viimasel hetkel suutis löögi blokeerida, rikošetist tulnud palli suutis tõrjuda näpuotstega vastaste väravavaht. Jätkuolukorras pääses löögile Artur Klein, kes palli jõuga posti lajatas nii et väravaraam ragises. Juba minut hiljem oli väravale lähedal ründaja Ülari Tohver, kelle pealöök napilt väravast mööda läks.

Vastased SK Pakri ei saanud esimesel poolajal vabalt hingamiseks üldse ruumi. Kui vastaste mängijad saidki meie väljakupoolele purjetama, siis lõpetasid kaitsjad nende teekonna kiirelt. Seetõttu said vastased teha esimesel poolajal väravale ainult ühe löögi, mis ei kujutanud endast mingit ohtu. Samas hoidsid meie ründajad pidevalt vastastel närvi pingul oma välkkiirete sööstudega kaitsjate selja taha. Ühe sellise tulemusena õnnestus meie meestel mängida üle vastaste väravavaht, kes hindas palli kiirust valesti ning liikus pallile liiga hilja vastu. Meie ääreründajal Kleinil õnnestus küll pall väravavahist mööda lükata, kuid liiga kaugele tipuründajast. Oleks pall tulnud natuke paremini ründajale ette oleks seis võinud olla juba 1-0.

Värav aga lõpuks siiski tuli. Pärast mitmeid ebaõnnestunud katseid ning väravast mööda lööke või palli halvasti tabamisi õnnestus meie meestel teha esimese poolaja lõpus läbimurre. Olukord tekkis peale viga, mille tegid keskväljal Pakri mehed. Standardolukorda asus lahti mängima Marko Oja, kes saatis paremalt äärelt kaarpalli otse vasakusse viiekasti nurka. Seal meeste summas tekkinud segaduses jäi pall ette Joonas Einfeldtile, kellel ei jäänud muud üle, kui vormistada seisuks 1-0 JK Poseidoni kasuks. Selle seisuga ka poolaeg lõppes.

Teisel poolajal oli tunda, et JK Poseidoni mehed olid peale esimese poolaja lõpus löödud väravat mõtetega juba võidus kinni. Pakri SK haaras kohe poolaja alguses initsiatiivi ning oli tunda, et poolajal oli treener meestesse süstinud motivatsiooni. Meie mehed suudeti panna kohe kerge surve alla ning selle tulemusena ka luua mõningaid mitte eriti ohtlikke olukordi. Õnneks meie meeskond toibus kiiresti ning edasi jätkus juba mäng võrdselt kummalgi väljakupoolel, mille tulemusena olid ka mõlemal meeskonnal omad võimalused. 51. minutil teenis Pakri võistkonna Sarman kollase kaardi. Näha oli, et Pakri võistkond hakkas väsima ning olukordadesse hakati sisenema jõulisemalt ning kontrollimatult. Selle tulemusena said teisel poolajal veel kolm Pakri meest kollased kaardid, mis on selle meeskonna tunnuseks, olles teeninud kollaseid kaarte hooaja jooksul rohkem kui väravaid löönud.

Teisel poolajal tekkis Poseidonil mitu head võimalust, kuid eksimused vastaste trahvikastis maksid seekord suuremate numbritega võidu. Tänase mängu kangelaseks oli JK Poseidoni kaitseliin, esimese mängu sellel hooajal teinud Andrus Stimmer ning väravavaht Taavi Tamm suutsid hea kaitsetöö tulemusena hoida selja taga 0. Vastaste ründajates oli näha selget frustratsiooni, mis tekkis suutmatusest meie kaitsest läbi murda. Selle tulemusena saime tabelisse juurde väga vajalikud kolm punkti, kokku oleme sel hooajal kogunud 9 punkti ning hoiame hetkel neljandat positsiooni.

„Mängu kulg oli kummaline, aga millegi pärast meile omane, et me ei suuda mängida tervet mängu. Esimene poolaeg oli kõik kontrolli all, ainult ei suutnud ära lüüa,“ kommenteeris mängu kulgu kaitseliini tugitala ning kolmanda liiga debüüdi teinud Andrus Stimmer, „teine poolaeg ja eduseisus lasime vastase mängu. Nad ei suutnud küll midagi ohtlikku korraldada, aga mäng muutus ja pidime hakkame ilma pallita mängima,“ lisas ta. „Enda mäng kaitses oli ok, aga palliga toimetamist annab parandada. Aga tuleb rahul olla et debüüt kolmandas liigas tehtud ja siit saab ainult paremaks minna,“ oli Andrus enda esituse suhtes positiivne.

Mänguga üldjoontes jäi rahule ka peatreenr Martin Kuldmägi, kes sõnas: „Mäng Pakri vastu oli meie jaoks olulise tähtsusega, sest viimases kohtumises Haapsaluga tegutsesime väljakul loiult ja emotsioonitult – nüüd oli aeg vigade paranduseks. Võib öelda, et saime ülesandega hakkama ning pakkusime juba märksa positiivsemat mängupilti. Eriti hea oli esimene poolaeg, mil valdasime palli ning kontrollisime vastast, tekitades ohtralt väravavõimalusi, millest ühe suutsime ka realiseerida.“ Teise poolaja madalseisu kohta sõnas peatreener: „Teisel poolajal andsime aga natuke tempos järele ja lubasime vastase mängu tagasi, mistõttu tuleb tõdeda, et tegelikkuses ei suutnud me 90 minutit mängu tasakaalus hoida. Sellegipoolest usun, et üldises plaanis oli tegu korraliku mänguga, mille pealt on hea järgmisele kohtumisele Lasnamäe Ajaxiga vastu minna.“