Noored päästsid nädala

Jalgpallis on juba kord nii, et soovitud või isegi vääritud tulemust alati ei saavuta. Möödunud nädala päästsid meie jaoks noored, aga pead ei tasu norgu lasta kellelgi, sest võitlus oli väärikas.

Noortest alustamegi: U15 I võistkond oli hooaja teises voorus külas Eesti tippmeeskonna Nõmme Kalju eakaaslastel, aga tõi pealinnast ära tubli 3:0 võidu. U15 II võistkond alustas meistrivõistluseid 1:5 allajäämisega Vändra Vaprusele.

Samuti käis noortest merejumalatest platsil U13, kes alistas teises voorus võõrsil 6:3 Läänemaa JK ja jätkab hooaega täiseduga, kusjuures mõlemas mängus on löödud kuus väravat.

Esindusmeeskond mängis möödunud nädalal kaks korda: väikeste karikavõistluste raames võõrustati esmalt teisipäeval vana tuttavat Keila JK-d, kes talvel märkimisväärseid täiendusi saanud. Võitlesime isukalt, aga avapoolaja 0:1 kaotuse järel läksid teisel poolajal luugid mõlemal pool lahti ja lõpuks kaotasime 2:5. Meie kasuks skooriti omavärav ja sihile jõudis ka vanameister Sven Saar.

Ka nädalavahetuse liigamängust võis oodata keerulist lahingut, sest külla sõitnud Kristiine JK oli eelnevalt tunnistanud vaid võite. Henri Sireli viis meid juba neljandal minutil ette, aga vastane pööras järgneva kümne minutiga seisu enda kasuks 2:1. 75. minutil jäi Kristiine vähemusse ja pinget jätkus viimase vileni, aga meie pingutused vilja ei kandnud (välja arvatud suluseisust …).

Esindusmeeskonna kapten, mõlemas mängus 90 minutit rassinud Marti Mägi: “Mõlemale mängule vastu minnes teadsime, et tulevad rasked lahingud – mõlemad olid hooaega edukalt alustanud. Osade mängijate puudus ja mängudes tekkinud vigastused lõid meil kaardid natukene segamini. Kuigi mõlemad mängud kuulusid lõpuvile kõlades vastasele, olen positiivselt meelestatud, sest meeskond võitleb viimaste sekunditeni.

Õnneks on alles hooaja algus ja on aega parandusteks, et ka meie saaksime võidurõõmus väljakult lahkuda. Tänan fänne, et nad suutsid mõlemal mängupäeval väljaku ääres häälekalt toetada!”

Duubli käsi käis mõnes mõttes sarnaselt: külla tulnud Tabasalu Ulasabati vastu haarati juba teisel minutil läbi Eerik Kaupmehe eduseis, aga nooremad vastased mängisid meid lõpuks üle seisuga 5:1 ehk eelkõige peame tegema parandusi kaitsemängus. Küll tasub välja tuua fännide vägeva kaasaelamise, mis tegi mängust mängu!

Uuel nädalal mängivad mõlemad meeskonnad “võõrsil”. Esindust ootab laupäeval sõit Haapsallu, külla sealsele Läänemaa JK meeskonnale, duubel aga käib esmalt teisipäeva õhtul Lasnamäel karikamängul ja siis kohtutakse pühapäeval kell 17.00 Mai kunstmurul kohalikus derbis FCP Pärnuga – tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, FYSIOwell stuudio, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.