Õiged järeldused ja rahvusvaheline debüüt koondises

Kaotused õpetavad, ütlesime. Möödunud nädalal suutsidki Poseidoni võistkonnad õppetunnid enda kasuks tööle panna ja nii mõnegi väärt tulemuse tabelisse kirjutada, lisaks tegi esimene meie kasvandik rahvusvahelise debüüdi Eesti koondise särgis.

Alustame sel korral koondisest: Rebeka Nora Jürgens esindas Eesti neidude U17 koondist nädalasel kontrollturniiril Leedus, kus kohtuti lisaks võõrustajatele ka Gruusia ja Bosniaga. Kahes mängus usaldati Rebeka väljakule vahetusest, Bosnia vastu aga algkoosseisus. Väärt kogemus!

Eesti meistrivõistlustel olid lahingutes noored. U16 võistkond pidas sel nädalal lausa kaks kohtumist ja võib kindlasti rahule jääda: kui nädala keskel lepiti kodus 1:1 viiki valitseva Eesti meistri FC Floraga, siis pühapäeval alistati võõrsil Tartu Tammeka 2:1! See oli kahe viigi ja ühe kaotuse kõrvale esimeseks võiduks omavanuste koorekihis.

U14 vanuses pidasime samuti lahinguid tartlastega. Meie I võistkond spurtis WJK Santose vastu 3:0 eduseisu, kuid leppis 3:3 viigiga; II võistkond pidi tunnistama tugeva Tammeka 1:9 paremust, kuid avas hooaja värava-arve. Peagi on ka nende kalendris näha jõukohasemaid vastasseise.

Hooaega alustas pika ootuse järel U12 võistkond, kes kohe avamängus linnarivaaliga kokku läks. Poisid said hästi hakkama, Pärnu JK alistati 3:1.

Ja lõpetuseks esindusmeeskond, kes edenes väikeste karikavõistluste raames järgmisesse ringi ehk 32 parema hulka, alistades võõrsil Tabasalu Ulasabati duubli 2:1. Kohtumise iseloom erines liigamängudest tuntavalt, mistõttu oli meil keeruline kohaneda – tunnustada tuleb ka vastast, kes andis visa lahingu.

Mõlemad meie väravad löönud ründaja Artur Klein: “Teadsime, et vastane tahab kodupublikut rõõmustada. Õnneks suutsime esimese poolaja keskel kaks järjestikust väravat lüüa, mis võtsid meil veidi pingeid maha. Vastane sai aga penaltist ühe tagasi ja nii püsis pinge terve mängu. Jalgpall on lihtne mäng, kes lööb rohkem, see võidab, ja nii läks ka seekord. Kui tahame ka liigas punkte võtta, peame leidma enesekindluse ja mõningaid nüansse lihvima.”

Uuel nädalal sõidab esindusmeeskond taas Tallinna (laupäeval, 13. mail kell 17.30 Sportland Arenal, vastaseks Flora U19), aga kodus näeb mängimas teiste seas U16 võistkonda (pühapäeval kell 18.30 Mai kunstmurul). Oma uue hooaja esimese mängu peavad ka harrastajad Rahvaliigas, kui laupäeval kell 12 mängitakse võõrsil Toriga.

Tuletame veelkord aga meelde, et juba õige pea ootame kõiki Raekülla sünnipäeva tähistama – kuupäevaks pühapäev, 21. mai, täpsem info tulekul!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad