Oodatud paus piilub üle jaanipäeva õla

Aasta esimesel poolel oleme näinud rohkelt vaeva, nüüd tuleb suvepuhkusele jõudmiseks läbida veel vaid finišisirge. Möödunud nädalalgi pingutasime kõvasti ja käisime üle aastate välismaal.

Juba on meistrivõistlustest paus kätte jõudnud noorteliigades. U17 lõpetas hooaja esimese poole võõrsil Eesti tippu kuuluva FC Flora vastu ja kaotas 2:8, mis hooaja keskpunktiks tähendab tosina meeskonna konkurentsis kümnendat kohta. Vahed ei ole siiski suured ja nüüd, kui tabel pooleks jagatakse, on täiesti reaalne võidelda alumise poole parima ehk seitsmenda koha nimel.

U15 võistkond alistas kolmapäeval võõrsil FC Elva kaotusseisust 2:1 ja ronis tabelis hetkel kolmandaks, kuid sõltuvalt konkurentide tulemusest võivad mängud juuli lõpus jätkuda ka neljandalt kohalt. Sellega aga jalgpallitihe nädal ei piirdunud, sest juba neljapäeval sõitsid samad poisid meie esimesele koroona-järgsele välisreisile Lätti, Liepajasse, kus ootas Dobrecova Cup.

Lõunanaabrite juures tuli alagrupis tunnistada vastaste 1:3, 1:2 ja 0:2 paremust, kuid kvaliteedist annab märku see, et kaks alagrupikaaslast kohtusid hiljem ka turniiri finaalis! Kohamängudelt läksid meie poistele kirja 0:1 ja 0:4 kaotused ning 4:0 võit.

Aga tagasi Eesti meistrivõistluste juurde. U13 I leppis kevadringi viimases alagrupimängus Põhja-Tallinna Voltaga 1:1 viiki ja jätkab pärast pausi Eesti omaealiste 18 tugevama võistkonna seas. U13 II aga alistas võõrsil FC Kuressaare lausa 8:1 ja püsib oma alagrupis kenasti konkurentsis.

Noorte viimaseks suuremaks väljakutseks enne suvepuhkust on Summer Cup, kus parimad selgitatakse juuli esimesel nädalavahetusel. Veel ei saa aga puhata esindusmeeskond, kes pidas möödunud nädalal murede kiuste lausa kaks kohtumist.

Kolmapäeval madistati kohalikus derbis Pärnu JK II-ga ja kui vastased esimesel minutil juhtima asusid, võis ennustada pikka õhtut. Mäng aga võrdsustus ja teisel poolajal tõi Artur Šalda (Fermid.ee) tabloole 1:1 viigi, mis ilmselt kenal suveõhtul ka aus tulemus oli.

Kui juba tolles mängus oli pingilt võtta vaid kaks täie tervise juures mängijat, siis laupäevaseks väikese karika kaheksandikfinaaliks tiitlikaitsja FC Zapoosi vastu jäid read veel hõredamaks. Et üldse 11 mängijat kokku saada, tuli appi kutsuda 43-aastane klubi legend Sven Saar ja kaks Tallinna võistkonna leegionäri, kes ühtlasi ka esinduses debüteerisid: Uchechukwu Edwin Ukeje ja Isreal Adeniyi Dawodu. Kõik pingutasid võimetekohaselt, ent vastane näitas klassi ja võitis mõlemad poolajad 4:0.

Esinduse mänedžer, olude sunnil mõlemas mängus algrivistusse kuulunud Ivar Lepik: “Kurb sel moel karikatee lõpetada, aga viimastel nädalatel oleme vigastuse tõttu ilma jäänud seitsmest olulisest mängumehest – selline olukord tekitaks tuska igale võistkonnale. Eeldatavasti on vähemalt mõned neist järgmisteks mängudeks tagasi, et liigas Tabasalule ja karikas Zenitile korralik lahing anda ning siis hea emotsiooni pealt teenitud puhkusele minna!”

Uuel nädalal ootab esmalt muidugi jaanipäev, aga esindust ka pühapäeval reis Tabasallu, kus kohaliku Ulasabatiga kl 17.00 mõõtu võetakse.

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, Presto bussid, Teamsport.ee, FIFAA, Fermid.ee, Nord Homes, 7element, Saku Läte, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad