Õppetunnid elust enesest

Jalgpallihooaeg kogub hoogu, aga esialgu peame tõdema, et kõik päris soovitud moel ei lähe. Lootust samas on.

Esindusmeeskond jätkas hooaega võõrsil. Kui avamängus viigistasime Floraga nõnda, et vastased jõudsid meie vastu sihile päris viimasel hetkel, siis vihmases Keilas olime mõnevõrra suuremates raskustes. Tingimuste ja väljakuga kohanemine võttis aega ning vastased Zealot Sportingust kasutasid oma eelised ära.

Kaotasime lõpuks 1:2, kuid jätsime avapoolaja lõpus jätsime 0:1 seisul kasutamata penalti ning olime 0:2 kaotusseisust lähedal, et viik päästa – eks mängude võitmine on oskus omaette. Oma debüütvärava esindusmeeskonnas lõi 87. minutil Riston Kiviselg, esimese mängu said kirja Richard Johan Sebastian Tori ja Robin Andri Albin.

Esindusmeeskonna kapten, kaitsja Marti Mägi: “Meeskond ei saanud kuidagi mängurütmi sisse. Eksisime lubamatult palju söötudega ja väga palju tuli sisse tehnilist praaki. Kuigi võitlesime lõpuni ja mängu lõpupoole suutis Riston raiopiirojaliku värava lüüa, jäi seekord mänguaeg lühikeseks. Igaüks meist peab kõvasti juurde panema, et esimesed võidupunktid tabelisse saaksime.”

Pärnus jooksis kodumängus ligi viieaastase pausi järel taas väljakule duubel, kes seekord ajas läbi “vanakestega” (kellest mõni endiselt alaealine!). Eerik Kaupmees avas juba kuuendal minutil skoori, aga avapoolaja lõpp kuulus Tallinna Wolvesile ja alustasime teist poolaega 1:4 kaotusseisust. Muutsime plaani ja surusime, kuid ära lõime alles 68. minutil läbi Sven Saare jala. Lõpus riskid ära ei tasunud, kaotasime 2:6.

Pealinnas käisid Saku Spring Cupil väikesed merejumalad. 2017 vanuseklassis kohti välja ei mängitud, 2016 aga küll. Alagrupis jäime Saku Sportingule alla (1:4), viigistasime siis Haapsalu Krattidega (3:3) ja kaotasime lõpetuseks FC Araratile (2:8), mis kahjuks tähendas väravate vahe võrdluses grupi neljandat kohta ja mängimist 9.-12. kohale. Teises faasis kaotasime alustuseks FC Florale (1:5), aga lõpetasime turniiri positiivse noodiga, alistades järjest Paide Linnameeskonna (6:3) ja Tallinna Kalevi (4:2).

Uuel nädalal jõuab esindusmeeskond viimaks koju, kui reedel, 19. aprillil kell 19.00 võõrustame Mai kunstmurul kohalikku rivaali Vändra Vapruse duublit. Nimest ei tasu end eksitada lasta – võistkonnas mängib hulk mehi, kes eelmisel hooajal II liigas Pärnu Tervise eest meie vastu astusid. Tule ja toeta omasid!

* * *

Ütleme aitäh ka toetajatele: Kodu Kuubis, Põhuplaat.ee, Oskari Veod, Hevo Tehnika, SW Energia, Presto bussid, Teamsport.ee, TeamSpirit, FIFAA, Fermid.ee, FYSIOwell stuudio, 7element, Estonian Football Podcast, AV Travel, Pärnu linn, Pärnumaa Spordiliit, Raeküla Vanakooli Keskus ja Eesti Jalgpalli Liit.