Pärnu JK Poseidon noortevõistkonnad mängivad sel hooajal Sindi staadionil

Martin Kuldmägi, Pärnu JK Poseidon esindusmeeskonna peatreener ja juhatuse liige, selgitab miks ja kuidas mängivad nende noortevõistkonnad käesoleval hooajal just Sindi staadionil. Osa antud artiklist on kirjutatud Maalehe ajakirjanik Urmas Saard poolt ning on loetav Külauudised portaalis.

„Kuna Pärnus on jalgpalliväljakutega kitsas käes, siis mõtlesime klubisiseselt, et mängime just Sindis oma noortetiimidega Eesti Meistrivõistluste kodumänge. Korraldame seal ka lasteaia ja algklasside lastele jalgpallitreeninguid, mistõttu tundus kogu klubiga Sindi staadionile kolimine igati mõistlik ja loogiline samm,“ rääkis Kuldmägi, kelle hinnangul on nii Sindi gümnaasium kui linn olnud jalgpallurite vastu väga toetavad ja abivalmid. Seetõttu kulges Sindi staadionile tuleku protsess kiirelt ja väga ladusalt.

Kokku mängitakse Sindis üle 20 mängu 3 erineva noortevõistkonnaga: 2003., 2005., ja 2006. a sündinud poistega. Vanemad poisid ning klubi esindus- ja duubelvõistkond staadionile kahjuks ei mahu, sest väljaku mõõtmed jäävad natuke väikeseks. Samuti osaletakse Eesti MV-l tüdrukute võistkonnaga, mistõttu võib juhtuda, et ka tüdrukud saavad aeg-ajalt Sindis mängida.

„Oleme väga rahul, et saame Sindis oma kodumänge pidada ja loodame algaval hooajal seal tuliseid jalgpallilahinguid näha,“ ütles Kuldmägi tänast mängu jälgides. Täna kohtusid omavahel Pärnu JK Poseidoni ning Lõuna-Läänemaa JK 2003. aastal sündinud poisid D1 vanuseklassis. Peale jäid Lõuna-Läänemaa poisid seisuga 7:3. Täpsustuseks lisab treener nii palju, et Poseidoni eest lõi kaks väravat Alex Lepp ning ühe tabamuse sai enda nimele Hardo Kääni.

Hommikul varakult mängisid Poseidoni 2006/2007 sündinud poisid PJK II-ga ning väga põnevas mängus jäädi vastasele alla kõige napimalt 4:5. Meie väravad läksid kõik erinevate laste nimele: Annes, Hannes, Robin ning Taavet!

Nende kahe meeskonna treener Joonas võtab mängud kokku järgnevalt: „Mõlemad mängud läksid ühte ja sama rada pidi. Tõenäoliselt selle tõttu, et teeme veel enamasti saalis trenni ning õues pole saanud mängida. Seetõttu oli mõlema mängu esimene poolaeg üsnagi raske. 06/07 vanuseklassis kaotasime esimese poolaja 1:5 ja 03 vanuseklassis lausa 0:5. Poolajal rääkisime asjad läbi ning oli selgelt näha, et poisid harjusid ka väljas suurel väljakul mängimisega.

06/07 klassi teine poolaeg oli suurepärane. Täiesti meie mäng ning oleksime võinud mängu vabalt ka võita. Esialgu võtame kaasa teise poolaja 3:0 võidu. 03 klassis, nagu öeldud, oli esimene poolaeg väga unine ning poistel puudus nahaalsust. Teise poolaja 25 minutit olid aga suurepärased. Tekitasime võimalusi ning lõime väravaid. Alles viimasel viiel minutil väsisime. Kokkuvõttes 3:7 kaotus, kuid teise poolaja võitsime taas 3:2. Üldiselt aga hea alguspunkt pikale hooajale.“

Reedel mängis ka JK Poseidoni 2001/2002 võistkond, kellele täismõõtmetes väljakul mängimine valmistab veel raskuseid. Vaatamata seisule oli viimane mäng siiski juba areng, seda just pallivaldamise osas ning mäng mängult läheb asi kindlasti paremaks. Treener Martin võttis olukorra kokku lakooniliselt: „Ootame veel väravaid ning võite!“