Pärnu JK Poseidoni esindusmeeskond viigistas hooajaeelses sõpruskohtumises Pärnu JK Vaprusega

29. märtsil toimus Pärnu Mai tänava kunstmuruväljakul mäng meie ja Vapruse vahel, kelle näol on tegu peagi algava liigahooaja ühe suurima rivaalklubiga. Pärnakate omavahelised mõõduvõtud on alati pingelised ning seda oli ka eelmisel pühapäeval toimunud mäng. Kuni mängu lõpuvileni oli veel kõik lahtine, sest 1:1 viigiga ei tahtnud kumbki pool leppida. Seekord siiski jäi võitja selgitamata ja arvukatest võimalustest hoolimata tuli leppida sõbralikult viiki.

Esimene poolaeg algas meile kurvalt, kui juba mängu algfaasis suutis vastaste ääreründaja Oliver Vaabel ilusa läbisöödu järel karistada ära meie kaitsjate peataoleku ning lüüa värava. Pärast seda hakkasime iga minutiga palli üle üha rohkem kontrolli saavutama ning pärast mõningasi ebaõnnestumisi viigistada, suutis seda teha meie eelmise hooaja suurim väravakütt Lauri Lilleste.  Pärast seda jätkasime ka esimesel poolajal võiduvärava jahtimist, aga selleni me ei küündinud. Momente oli mitmeid: üritasime läbisööte, olime ohtlikud nurgalöökide ajal ning proovisime ka kaugemalt väravat lüüa. Mitmel korral oli Vaprusel õnne, mitmel korral tegutsesid ka nende kaitsjad otsustaval hetkel piisavalt hästi.

Poolajal pidasime aru, peatreener Martin Kuldmägi tegi ka kaks vahetust. Mängu sekkusid Karl Jonatan Valk ja Romet Mihkels, neile pidid ruumi tegema Tanel Pihelgas ning Kert Pulst. Teisel poolajal olid vastased taas mängus rohkem sees, aga mida minutid edasi, seda rohkem suutsime me ohtlikke olukordasid luua. Samas tuleb nentida, et see mäng näitas ära väga hästi meie veel lihvimist vajavad kohad. Olukordi tuleb hakata paremini realiseerima ning selle kallal me oleme juba ka trennis tööd teinud.

Ka peatreener Martin Kuldmägi andis omapoolse kommentaari: „Vaprus on oma meeskonda kahe hooaja vahel korralikult täiendanud ning treener Taavi Midenbritt teeb poistega head tööd, seda kõike on selgelt näha. Algavatel meistrivõistlustel on nad kindlasti keeruliseks vastaseks igale meeskonnale. Seda kõike arvestades teeb head meelt, et suutsime nendega igati võrdselt mängida. Jätsime küll kahjuks mitmedki momendid löömata, kuid halb realiseerimine ja nii mõni teinegi osa mängust areneb kõige paremini just hulgaliselt mängides, mitte ilmtingimata trenni tehes. Loodan, et mängupraktika suurenedes hakkab meie mäng üsna ladusamalt tööle. Treeningutel näeme vaeva ja õpime erinevaid olukordi lahendama – kui punkte jagama hakatakse, oleme valmis neid võtma.“

Mängus Pärnu JK Vapruse vastu kuulusid algrivistusse järgmised mehed: Taavi Tamm, Tanel Pihelgas, Kert Pulst, Andrus Stimmer, Marti Mägi, Kristo Laarmann, Aron Tanel Niin, Henry Hoolma, Ott Kangur, Joonas Einfeldt ja väravaautor Lauri Lilleste.

Pingilt said teisel poolajal mänguaega lisaks eelmainitud poolajal tehtud vahetustele ka Silver Lulla, Carl-Richard Saks, Peeter Laur, Nils Grün ja Reimo Madissoo. Kasutamata vahetustena jälgisid mängu pingsa pilguga Kaspar Vihmaru, Rando Aljaste ja Argo Linnaste.

Järgmine ja ühtlasi ka viimane hooajaettevalmistusmäng toimub juba sel pühapäeval, 5. aprillil kell 11.00 Pärnu Mai tänava kunstmurustaadionil. Staadionil näeme!