Pärnu JK Poseidoni esindusmeeskonna võidukast kodumängust ja teistest tegemistest

Pühapäeval leidis aset tänavuse hooaja esimene kodumäng. Meile olid külla sõitnud vastased Tallinnast, kes kandsid nimekaimudest Peterburi klubi rõivastust. Rahvast oli meeldivalt palju, mäng oli meie poolt üllatavalt hea ja järgmisel pühapäeval ootab Poseidonit juba ees järjekordne mäng Tallinnas Hiiul kohaliku Trumm Spordiklubiga, kes muuseas jagavad meiega hetkel tabeliliidri positsiooni. Nüüd aga kõigest lähemalt.

Möödunud nädal oli Poseidoni jaoks märgiline mitmes mõttes. Esmalt saime neljapäeval tunda, kui palju jõulisem ja kiirem on mängutempo teises liigas, kui kaotasime karikavõistlustel Türile. Sellest tegime omad korrektuurid, treenisime laupäeval ning pidasime maha ühise võistkonna koosoleku, kus arutasime läbi kõik olulisemad jalgpalli puudutavad küsimused. Kambavaim sai sellega üles kruvitud ning olime kindlad, et pühapäevasest liigamängust teenime kolm punkti.

Mängupäeval kogunesime seekord tund aega varem, kui tavaliselt. Kõik said kätte uued vormid ning toimus pildistamine. Varsti on oodata kodulehel uuendust – iga esindus- ja duubelmeeskonna mängijast ilmuvad profiilid koos pildi ja mängijat tutvustava ankeediga. Lisaks pildistamisele vaatasime ka Poseidoni noortevõistkonna mängu Pärnu Kalevi Spordiklubiga, mille meie noored küll kahjuks napilt kaotasid. Meeldiv tendents on see, et kogukonna kasvatamine läheb järjest edukamalt – esindusmeeskonna mängijad vaatavad noorte mänge ja noored esindusmeeskonna mänge. Selle jäädvustamiseks tegime ka ühise pildi, mida on samuti lähiajal kodulehele oodata. Samuti on meeldiv, et nii noorte- kui ka esindusmeeskonna mängul oli pealtvaatajate hulgas lapsevanemaid ja teisi asjaarmastajaid. Poseidon tänab kõiki selle eest!

Võistlusmäng Zenitiga algas meie jaoks suurepäraselt. Juba 6. minutil tegi skoori võistkonna staarründaja Lauri Lilleste, 23. minutil kindlustas eduseisu vigastatud kapten Ott Kangurit asendanud Nils Grün. Kusjuures tuleb mainida, et mõlema puhul oli tegemist tõeliselt ilusate väravatega. Pärast teist väravat hakkas meie mängupilt natuke turtsuma, oli näha, et meestel oli liiga suur soov rünnata ja veelgi väravaid lüüa. Selle märgiks suutis 78. minutil Zenit ka Johannes Tarma väravast mängu tagasi tulla. Kuigi nii mõnelegi tundus, et vastaste kaks mängijat takistasid selgelt reeglitevastaselt meie väravavahti, siis värav jäi jõusse ja tuli edasi mängida. Kõigest viis minutit hiljem tegi aga taas meie poolt skoori Nils Grün, lüües kauni pealöögiga palli üle väravavahi. See kindlustas meie jaoks kolm punkti tabelisse ning andis võimaluse treener Martin Kuldmägile tuua väljakule puhanud ning ennast tõestada soovivaid mängijaid.

Sedapuhku sai tehtud kaks intervjuud vigastatud mängijatega, kes käisid loomulikult ka staadionil kohal võistkonna tegemisi jälgimas. Esimene neist on võistkonna kapten ja talisman Ott Kangur, teine välkkiire ääreründaja ning noortetreener Joonas Einfeldt.

Intervjuu Ott Kanguriga.

Tere, Ott, kuidas tervis on?

Tervis on hea hetkel.

Väga hea! Millal naased palliplatsile?

Loodan, et kahe nädala pärast olen piisavalt terve treeningute jaoks. Mängukõlbulik loodan olla hiljemalt kolme nädala pärast.

Käisid vaatamas ka  oma võistkonna viimast kodumängu Zenitiga. Mis mulje jäi?

Oli näha, et kutid on arenenud ja kohati juba suudeti täita treeneri ette antud mängujoonist. Kuid üsna tihti siiski tormati rünnakule. Seega pikk tee on veel minna…

Sinu positsioonil tegutses Poseidoni uus täiendus Nils Grün. Kas kardad ka põhikoosseisukoha pärast?

Nils tegi väga hea mängu. Loodan, et olen tagasi tulles piisavalt heas vormis, et ei peaks selle pärast muretsema. Aga lõpuks teeb otsuse siiski peatreener! [naerab]

Oled alati olnud meie põhimees ja seetõttu näinud üsna vähe mänge väljaku kõrvalt. Kas leiad, et vigastus võib seetõttu olla ka mõnes mõttes kasulik?

Mingis mõttes küll. Eriti kasulik on enda positsioonil olevaid mängijaid jälgida, et nende headest ja vigadest õppida. Veel parem oleks enda mängu kõrvalt näha.

Seega pooldad mõtet, et meie mängud tuleks üles filmida?

Jah!

Tore! Loodame sellega ka lähiajal tegeleda. Viimane kiire küsimus: Poseidon sai uued koduvormid ja viis läbi pildistamise. Kuidas uued hilbud meeldivad?

Jõudsin selga proovida vaid särki. Tundus, et oli õige suurus. Arvan, et näeme nendes särkides isikupärased välja. [naerab]

Aitäh ja kiiret paranemist!

Intervjuu Joonas Einfeldtiga

Tere, Joonas! Möödunud neljapäeval toimunud mängus Türi Ganvixiga teenisid küll vastaste väravavaht Sergei Lepmetsale punase kaardi, aga said seejuures õnnetult vigastada. Kuidas praegu tervis on ja kui tõenäoliseks pead osalemist järgmises liigamängus Trummiga?

Iga päevaga läheb paremaks. Hetkel küll annab veel päris palju tunda, aga usun, et nädalavahetuseks saab siiski piisavalt korda, et mängida saaks. Väljaku kõrvalt on ikka raske mängu jälgida.

Käisid ka staadionil viimast kodumängu Zenitiga vaatamas. Ütlesid juba, et kõrvalt on raske vaadata, aga mis mulje jäi?

Kindlasti hooaja parim mäng seni ning olen arvamusel, et ka eelmine hooaeg polnud meil ühtegi nii asjalikku mängu. 90 minutit stabiilselt mängida on veel raske, aga Zeniti vastu enamiku ajast seda siiski suutsime. Seekord oli juba rohkem näha seda filosoofiat, mida mängides järgida tahame.

Rääkides filosoofiast, siis millised on põhilised korrektuurid, mida Poseidon on teinud kahe hooaja vahel?

Rõhku oleme pannud just sellele, et väljakul tegutsemine oleks teadlikum ning mõtestatum. See tähendab, et kõik, mis väljakul toimub, on põhjusega ning loogiliselt selgitatav.

Selge. Kas arvad, et järgmisel hooajal näeme Poseidoni esindusmeeskonda kolmandas liigas?

Selle hooaja eesmärk kindlasti on III liigasse tõusmine. Ma usun, et selle ka saavutame.

Ott Kangur mainis, et kõrvalt on mänge põnev jälgida ja ta tahaks ka enda tegutsemist väljakul näha. Kas sinagi toetad mängude jäädvustamist videokujul?

Jah, kindlasti. Kuigi ka praegu, kui teen vale otsuse või jätan mõne ülesande täitmata, siis tean seda isegi. Sellegipoolest annaks video mängust lisaanalüüsi võimalusi.

Poseidoni esindusmeeskonna eesmärk on muuhulgas ka olla teerajaja noortele. Kuidas edenevad treeningud noortega ning millal on oodata esimest noormängijat esindusmeeskonda?

Sellel aastal osaleb Posedonil noorte meistrivõistlustel neli poiste tiimi ning üks tüdrukute võistkond. Nendest vanimad on 2000. aastal sündinud, seega esimesi täiendusi esindusmeeskonnale võib vast oodata 2-3 aasta pärast. Lisaks lisandub järgmine aasta ENMV veel 2-3 võistkonda. Seega üldiselt liigume ikka paremuse poole.

Hüva! Mida loodad näha tulevases võõrsilmängus Trummiga ?

Esiteks loodan, et saan ise mängida.  [naerab] Peamine muidugi on see, et meeskondlik mäng veelgi paraneks, küll siis tulevad tulemused ka. Ja kõigile Poseidoniga seotud inimestele: ootame teid väga 24. mail teisele kodumängule!

Joonase mainitud kodumäng toimub tõepoolest 24. mail, vastaseks FC Haiba. Kindlasti anname sellest üritusest ka aegsasti Facebooki teel teada!

Lõpetuseks veel meiepoolne viimase mängu protokoll EJL koduleheküljelt.

12-Tamm, 28-Lilleleht (67. minutil 35-Õunpuu), 6-Stimmer, 25-Mihkels, 5-Lepik, 8-Laarmann, 9-Niin (85. minutil 4-Nauts), 75-Valk (88. minutil 7-Laur), 78-Grün (90. minutil 11-Lulla), 32-Hoolma, 10-Lilleste (76. minutil 77-Saks).

Kasutamata vahetused: 55-Saar, 66-Norden.

Aitäh veelkord kõigile poolehoidjatele ja peatse jällenägemiseni!