Poseidon teenis vabatahtlikult EJLilt tippliiga litsentsi uueks hooajaks!

Täna hommikul külastas Poseidoni juhtkond Eesti Jalgpalli Liitu, kus toimusid klubide litsentseerimisprotsessi kaitsmised. Kuigi litsentsi saamine oleks klubile kohustuslik alates Esiliiga B tasemest, siis otsustati juhtkonna poolt protsess vabatahtlikult läbida juba ennetavalt. 

Igal aastal kahe hooaja vahel on Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B klubid sunnitud läbima EJLi litsentseerimise. Litsentseerimine aitab klubidel enda jaoks läbi mõelda, milline peaks olema jätkusuutlik ning elujõuline noortetöö, klubi juhtimine ja organiseeritus, infrastruktuuri arendamine ja klubi mõistlik majandamine. Litsentseerimisprotsessis osalevad Eesti Jalgpalli Liidu poolt erialaspetsialistid, kes oskavad oma nõuga aidata juriidilistes, finantsilistes, sportlikes ning taristu- ja personalialastes küsimustes. Lisaks neile on oluline roll tippjalgpalli komisjonil. Sportlikes küsimustes on kaasatud EJLi tehniline osakond. Litsentsi saamine eeldab klubi poolt vastavust erinevatele EJL-i poolt kehtestatud kriteeriumitele: juriidilised-, sportlikud-, infrastruktuuri-, personali- ja administratiiv- ja finantskriteeriumid. Möödunud hooajal väljastati litsents 24 klubile.

Poseidoni jaoks oli taolise kadalipu läbimine esmakordne. Kuivõrd Poseidoni esindusmeeskond mängib tuleval hooajal II liigas, siis litsentsi taotlemine ei olnud meie jaoks kohustuslik. Protsessi vabatahtliku läbimise eesmärgiks oli saada olulist tagasisidet, milliste kriteeriumite täitmine on juba praegu klubile jõukohane ning veel olulisemalt just millistega tuleb lähiaastate perspektiivis kindlasti tööd teha. Kaitsmiseks oli ette valmistatud Poseidoni klubi ja noortetöö arengukavad aastateks 2018-2024 ning põhjalik mängufilosoofia ülevaade. Komisjoni poolt saadud tagasiside oli väga positiivne ning kaitsmine läks peaaegu et liigagi sujuvalt. Hinnaline oli kindlasti saadud info noortetöö parendamiseks, noorte arengu ja heaolu tagamiseks klubis ning Poseidoni kogukonna ühendamise teemal jagatud mõtted.

Litsentseerimisprotsessi Poseidoni poolt eestvedanud Silver Lulla: “Olen varasemalt töötanud EJLis ning veel aasta tagasi istusin neil samadel kohtumistel teisel pool lauda, mistõttu minu jaoks väga suuri üllatusi kogu kaitsmise protsess ei sisaldanud. Teisalt aga pole ma kunagi varem olnud klubi positsioonis, kes kõikidele nõuetele vastamiseks ja litsentsi saamiseks peab üksjagu dokumente ette valmistama ning jooksvaid küsimusi lahendama. Olen veendunud, et selle protsessi läbimine arendas meie klubi tohutult. Kuigi võime igapäevaselt mõelda, et teame mida teeme, siis reaalsuses jääb sellest väheks. Kogu klubi arendamine peab toimima süstemaatiliselt ning põhjalikult läbi mõeldud arengukava alusel, kus juhusteks pole ruumi. Mida detailsemalt oleme klubisiseselt kokku leppinud klubi toimimise kõikides pisikestes nüanssides, seda kindlamad saame olla, et püsime õigel rajal. Oma arengus tuleb pidevalt endalt küsida, kas see, mida teeme, viib meid lähemale sellele eesmärgile, mille oleme endale püstitanud. Vaid sedasi saame klubina areneda selles tihedas konkurentsis teistest kiiremini ja paremini. Nüüd, kus niiöelda sisemine audit edukalt läbitud, saame minna rahus uuele hooajale vastu teadmisega, et teeme asju õigesti.”

Täna õhtul saabus klubile ka litsentsikomisjoni otsus, mille kohaselt väljastati Pärnu JK Poseidonile hooajaks 2018 Esiliiga B litsents.

Tark mäng, tark klubi!

Pildil: Martin Kuldmägi, Joonas Einfeldt, Joonas Mengel, Silver Lulla ja Aivar Pohlak.

Arhiiv

Kategooriad