Võidukas kevadvooru viimane mäng

Esindusmeeskond oli Kernus mängitud tõelises trilleris skooriga 5:4 üle koduvõistkonnast FC Zenit Tallinn. Meie poolt tegid kahel korral skoori Madis Tammsaar ja Ülari Tohver, ühe lisas Aron Tanel Niin.

Taustaks

Tegemist oli edasilükatud kevadvooru mänguga. Nüüdseks on kõik 12 Kolmanda liiga läänetsooni võistkonda mänginud omavahel ühe korra – seega igal võistkonnal on täpselt 11 mängu peetud – ning ees ootavad sügisvooru mängud. Kusjuures: kellega kevadel madistasime koduväljakul, nendega tuleb sügisel jagada maid võõrsil, ja vastupidi.

Zenit on meie jaoks alati üks keeruline vastane olnud. Eelmisel hooajal kaotasime mõlemad omavahelised mängud, üle-eelmisel õnnestus neid korra ka kodumängus võita. Ka seekord ei tulnud midagi lihtsalt.

Mängust

Esimesel poolajal jäime kahel korral kaotusseisu 0:1 ja 1:2, kuid suutsime mõlemal korral kiirelt vastata ja läksime poolajale 2:2 viigiseisul. Väravad lõid Niin ja Tammsaar.

Poolajal olid emotsioonid kahetised – hea, et tulime kahel korral kaotusseisust välja, aga tegelikult poleks tohtinud neil lasta kaht lihtsat väravat lüüa. Kuna Kernu staadionil valitses põrgulik suvekuumus, olime kindlad, et meie parem füüsiline ettevalmistus annab suure eelise.

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene pooleli jäi. Zenit läks kolmandat korda juhtima, mispeale vastas taaskord Tammsaar kiire vastuväravaga. Tõenäoliselt pole Poseidon kunagi varem ühe mängu jooksul kolm korda kaotusseisust välja tulnud, aga sel korral olime selleks võimelised.

Teise poolaja keskel tõi peatreener Martin Kuldmägi pingilt värskust sisse ning see tasus end kohe ära. 63. minutil mängu sekkunud Tohver tegi skoori juba kaks minutit hiljem, viies meid esmakordselt mängu juhtima – 4:3 meie poolt vaadatuna. Siiski suutis Zenit korra veel mängu tulla, viigistades peagi seisu.

Edasi hakkasid mõlemad võistkonnad üsna meeleheitlikult võiduväravat taga ajama, mis tõi meile 78. minuti kiirrünnakul 5:4 eduseisu, kui taaskord oli täpne Tohver. 12 minutit pluss üleminutid olid küll veel ees, aga võit tundus üsna kindel. Vajusime võistkondlikult oma tagalat kindlustama ning Zenit asus pea ees viigiväravat otsima. Meie kaitse pidas kindlalt ja pigem olid paremad väravavõimalused kümnenda löömiseks hoopis meil.

Vahekokkuvõte

Nüüd, kui pooled mängud on peetud, oleme teisel tabelireal. Esikohal olevast Tallinna FC Castovanni Eaglesist lahutab meid neli punkti, kolmandal kohal paiknevast Läänemaa JK-st oleme omakorda ise nelja punkti kaugusel. Tuletame meelde, et võitja tõuseb otse Teise liigasse, teise koha omanik peab esmalt alistama Kolmanda liiga lõunatsooni teise koha omaniku, mille paari võitja mängib omakorda üleminekumänge Teise liiga lääne ja lõuna ühendtsooni 12. ehk eeleelviimase võistkonnaga.

Hetkeseisuga mängiksime esmalt FC Vastseliina ja seejärel Tõrva JK vastu. Viimane küll eelmisel hooajal võitis meid karikavõistlustel 3:0 skooriga, aga meile teadaolevalt on nende võistkond erinevalt meist kahe hooaja vahel kõvasti nõrgenenud. Lisaks on muidugi veel pool hooaega minna, mistõttu võivad tabeliseisud paljuski muutuda.

Esindusvõistkonna esimese hooajapoole mängud 2017

02.04 kodumäng vs. JK Kernu Kadakas 2:0 võit (liiga)
09.04 kodumäng vs. FC Kose 3:0 võit (liiga)
16.04 kodumäng vs. Tallinna FC Castovanni Eagles 7:3 võit (liiga)
26.04 kodumäng vs. Viimsi Lõvid 4:0 võit (väike karikas)
29.04 kodumäng vs. Rummu Dünamo 1:0 võit (liiga)
06.05 kodumäng vs. Läänemaa JK 4:1 võit (liiga)
14.05 võõrsil vs. Pakri SK Alexela 1:2 kaotus (liiga)
17.05 võõrsil vs. Raplamaa JK II 2:1 võit (liiga)
21.05 võõrsil vs. FC Lelle 4:0 võit (liiga)
30.05 kodumäng vs. JK Retro 2:3 kaotus (väike karikas)
03.06 kodumäng vs. Lihula JK 1:1 viik (liiga)
10.06 võõrsil vs. LePa 3:1 võit (Eesti-Soome 100+)
18.06 võõrsil vs. Kärdla LM 1:1 viik (liiga)
16.07 võõrsil vs. FC Zenit Tallinn 5:4 võit (liiga)

Eesootavad mängud 2017

20.07 kl 19:00 võõrsil vs. JK Kernu Kadakas (liiga)
26.07 kl 19:00 kodumäng vs. Raasiku FC Joker (suur karikas)
06.08 kl 18:00 võõrsil vs. FC Kose (liiga)
14.08 kl 20:30 võõrsil vs. Tallinna FC Castovanni Eagles (liiga)
19.08 kl 13:00 kodumäng vs. Raplamaa JK II (liiga)
27.08 kl 14:00 võõrsil vs. Rummu Dünamo (liiga)
02.09 kl 17:00 võõrsil vs. Läänemaa JK (liiga)
11.09 kl 19:00 kodumäng vs. Pakri SK Alexela (liiga)
16.09 kl 13:00 kodumäng vs. FC Lelle (liiga)
23.09 kl 13:00 kodumäng vs. FC Zenit Tallinn (liiga)
01.10 kl 13:00 võõrsil vs. Lihula JK (liiga)
08.10 kl 14:00 kodumäng vs Kärdla LM (liiga)

Niisiis esimene võimalus omasid kodumängule toetama tulla on juba 9 päeva pärast Pärnu Raeküla staadionil, kui lähme selgete autsaideritena vastu Esiliiga B-s (2 liigat meist kõrgemal) pallivale Raasiku FC Jokerile. Juba sel neljapäeval on aga taas esindusvõistkonda ootamas sõit Kernusse, kust loodame võtta kindlad 3 punkti kohaliku JK Kadaka vastu.