Poseidoni esindusmeeskond võttis ebakindla, kuid rutiinse võidu

Pärnu JK Poseidoni esindusmeeskond sõitis möödunud reedel külla Tallinna Depoole. Kuigi Poseidonil oli mõningaid puudujaid eesotsas peatreener Martin Kuldmägiga, kes oli samal ajal noortevõistkonnaga hõivatud, ei tekkinud korrakski kahtlust, kes selle mängu võidab.

Avapoolajal oli meestel kindel siht silmade ees – lüüa võimalikult kiiresti paar väravat, et vastasel ei tekiks isegi tunnet, nagu neil oleks sellest mängust punktilisa loota. Plaan õnnestus. Kuna Depoo pressing oli mängu algfaasis sisuliselt olematu, siis oli ka meie esimese värava löömine vaid vormistamise küsimus. Sellega sai hakkama 12. minutil staarründaja Lauri Lilleste, kellele see ei jäänud antud mängus viimaseks tabamuseks. Ainult 11 minutit hiljem tegi skoori taas Lilleste, kes pani võrku väga ilusa söödukombinatsiooni. Mida minut edasi, seda rohkem sai mängu ka Depoo, kuid poolajale läksime 2:0 eduseisul.

Teine poolaeg tõotas tulla raske, sest päike oli vajunud nii madalale, et isegi nokamütsiga väravasuul seisnud Taavi Tammel polnud olukordade nägemine lihtne. Rääkimata siis kaitsjatest, kes pidid ohjeis hoidma Depoo pikki palle. Tuleb tõdeda, et lõpuni välja see meil ei õnnestunud. 63. minutil tegi vastaste leerist skoori Deniss Demko. Pärast seda sekkus meie poolt mängu vigastuspausilt naasnud Ott Kangur, kes teenis ilusa läbimurde järel penalti. 11 meetri karistuslööki asus lööma väravasuul seisnud Tamm, kes selle kindlalt alla nurka virutas. Seisult 3:1 oli minna veel 7 minutit normaalaega – mäng oli sisuliselt tehtud. Siiski suutis vastaste fänne rõõmustada 87. minutil meie räme eksimus kaitsefaasis, mida ei jäetud karistamata. Oli selles süüdi päike, uskumatu kommunikatsioonihäire, tugev väsimus, miski muu või mõne asja kombinatsioon, vahet tänaseks väga ei ole. Edaspidi loodame selliseid kalu vältida ning tüürida ka järgnevais mängudes võidusadamasse.

Käimasoleval nädalal esindusmeeskonnal mängu ei ole, aga järgmise nädala laupäeval võõrustame Pärnu Mai kunstmuruväljakul Märjamaa võistkonda, kuhu ootame ka hulganisti kaasaelajaid! Lähiajal on oodata ka Facebooki üritust, kus anname teada täpse toimumisaja.

Depoo vastu mängisid algkoosseisus Taavi Tamm, Kert Pulst, Andrus Stimmer, Romet Mihkels, Ivar Lepik, Kristo Laarmann, Aron Tanel Niin, Henry Hoolma, Nils Grün, Sten Vili ja Lauri Lilleste. Vahetusest sekkusid Ott Nauts, Ott Kangur, Karl Valk ja Silver Lulla.