Poseidoni esindusvõistkonna hooaja kokkuvõte

Pärnu JK Poseidoni hooaeg lõppes kuu aega tagasi ning nüüd on paras aeg kokkuvõteteks pärast seda, kui kõikide noorte võistkondade kokkuvõtted on juba ilmunud. Traditsiooniliselt jagas merejumal välja ka mitmeid auhindu, tunnustamaks mängijaid ja meenutamaks ilusamaid-intrigeerivamaid hetki hooajast.

Kõigepealt hooajast üldiselt. Mängisime esimest hooaega III liigas, olles varasemalt mänginud IV liigas ja JK Nirvaana nime all ka Rahvaliigas. Seega oleme tasa ja targu roninud mööda püramiidi üles ning kindlasti plaanime seda tegevust ka jätkata. Tänavune hooaeg oli kogemuste saamise ja õppimise hooaeg – vajalik kohanemiseks, et järgmine hooaeg püüda juba edasipääsu Teise liigasse.

Mänguliselt ja mängijatevaliku mõttes tegime kindlasti edasi suure sammu. Tegemist oli esimese hooajaga klubi ajaloos, kus oli tegemist ühtse ja tugeva löögirusikaga. Saavutasime selle, et meie võistkonnas on reaalne konkurents igale positsioonile, mängijate tasemevahed on võimalikult väikesed ja igaühel on anda oma panus võistkonna edukasse toimimisse. Seejuures suutsime vältida õnnetute mängumeeste teket, kuna kõik, kes nimekirjas olid ja trennides-mängudel kohal käisid, said ka oma võimaluse tõestada. See kõik on kindlasti hea väetis tulevaseks hooajaks, kus plaanime välja tuua duubelvõistkonna Neljandasse liigasse ning jahtida esindusvõistkonnaga pääsu Teise liigasse.

Kui vaadata otsa statistikale, siis liiga tabelist midagi väga erakordset ei paista. Positsioneerisime kuuendale kohale kaheteistkümnest, saime 22 mänguga 32 punkti. Võtsime kümme võitu, jäime kaks korda viiki ning kümnel korral pidime tundma kaotusekibedust. Lõime 47 väravat, lasime endale lüüa 49. Numbrid räägivad väga selgelt üht keelt – olime kindlad keskmikud ja järgmisel hooajal tuleb lüüa rohkem väravaid ning endale lasta vähem. Jalgpall on lihtne mäng, nagu öeldakse.

Hooaja algus oli väga paljulubav. Esimeses mängus alistasime FC Lelle võistkonna, teises mängus aga juba linnarivaali ja eeldatava liiga favoriidi Pärnu JK Vapruse. Tagantjärele mõeldes oleks võib-olla olnud parem, kui see mäng oleks jäänud viiki – ehk oleks meestel olnud rohkem soovi end tõestada järgnevates mängudes. Kolmandas mängus mängisime lumises Haapsalus, kus pidime väljakuperemeestele alla vanduma. Edasi võtsime paar võitu, kuni vastu tuli Nõmme Unitedi duubelvõistkond.

See oli mäng, kus ka kõige optimistlikumad mängijad, fännid jt klubiga seotud inimesed said aru, et see hooaeg on edasipääsule mängimine sisuliselt välistatud ning tuleb jääda hooaja eel seatud eesmärkide – mängu parandamine, arenemine, kogemuste hankimine – juurde. Noored Nõmme pallivõlurid lõid meile üheksa ja tuleb vastasele au anda – sellise klassiga vastast poleks oodanud Kolmandast liigast. Loodame, et nii mõnigi neist jõuab välja Eesti A-koondisesse, kuhu vanemaks kasvades neist nii mõnelgi kindlasti potentsiaali järgi vaadates asja võib olla.

Ja nii see vormikõver ka lõpuni käis – mõned võidud, mõned kaotused, üksikud viigid, kuid siiski oli kevadvoor pigem parem kui sügisvoor. Tähelepanuväärsem oli ehk ka esimene mäng FC Zeniti vastu, kus vastasvõistkonnas mängis möödunud hooaja väravakuningas Premium liigast – Ingemar Teever isiklikult! See oli üks selle hooaja põnevamaid mänge, sest väljakul oli pidev tulevärk ning lõpuminutiteni polnud kindel, kumb võistkond võidab või mis on lõpptulemus.

Sarnaselt varasematele hooaegadele, võtsime ka seekord osa Evald Tipneri Karikasarja mängudest ja Väikesest Karikast. Mõlemas lõppes meie teekond selge favoriidi vastu, kusjuures suures karikasarjas suutsime alistada endast liigaaste kõrgemal mängiva Kose võistkonna, mis vast oligi koos võidetud Vapruse mänguga hooaja tipphetkeks. Lõpuks langesime karikatest välja vastavalt Nõmme Kalju FC ja JK Tõrva vastu. Nõmme Kaljult saadud 10:0 kaotusmäng oli ka mõnes mõttes märgiline – nii tugeva võistkonna vastu pole me varem mänginud. Käesoleva hooaja lõppedes sai see sama Nõmme Kalju endale kaela ka Eesti meistrivõistluste pronksmedalid, kuigi kuni viimaste hetkedeni oli neil võimalus võita ka hõbe või kuld.

Poseidoni hooaja võttis kokku peatreener Martin Kuldmägi. Kuna meie eesmärk on alati olnud pidev areng, siis küsisime selgitusi, miks ei läinud hooaja teine pool nii hästi, kui oleks võinud. Kuldmägi: “Tõsi ta on, sügisvoorus lootsime selgelt suuremat punktisaaki. Suvel liitusid meiega kõrge klassiga mängumehed (Kašulin ja Mägi, kes veenvate esitustega end kiirelt ka põhikoosseisu murdsid), tegime mitmeid häid esitusi (näiteks 0:2 kaotusmäng Vaprusele oli mänguliselt ja jalgpallialaselt vaat et meie parim mäng sel hooajal), ka füüsilist ärakukkumist polnud, kuid punktid jäid tulemata.”

“Kindlasti ei ole mul mängijatele midagi ette heita, sest poisid tegid tööd isuga ning treeningutest ja mängudest osavõtmise protsent püsis hooaja lõpuni meeldivalt kõrgel. Pigem pean siinkohal endale tuhka pähe raputama ning vastutust kehvade tulemuste eest võtma. Meeskond vajas uusi, värskeid ning selgeid ideid, kuidas vastastest üle olla. Tuleb tõdeda, et jäin nende ideede mängijatele edasiviimisega selgelt hätta, mistõttu muutus meie mäng märksa ümmargusemaks ning vastastele lihtsasti läbi hammustatavaks.”

“Probleem ei lasunud mitte mängujoonise elluviimises, vaid mängujoonises endas. Puudulik mängujoonis on aga selgelt minu kui treeneri tegemata töö, mistõttu sooviksin kindlasti meeskonna, klubi ning kõigi poolehoidjate ees vabandada ebaprofessionaalse tegutsemise eest. Järgmisel hooajal sellist lohakust ma enesele kindlasti ei luba.”

Loodame, et vahepealne paus on piisavalt pikk, et Kuldmägi jõuaks oma akud korralikult ära laadida ning uuel hooajal täita oma unistus tõusta järjest kõrgemale ja kõrgemale.

Lõpetuseks hooaja parimad. Nagu ikka, valivad neid sündmusi ja mängijaid meie enda esindusvõistkonna mängijad anonüümsel hääletusel, seega siin kajastuvad tulemused on heaks orientiiriks, mida võistkond ise asjast arvab.

Aasta värav: Kaspar Vihmaru 2:0 värav (7:0 lõppseis) vs Enamasti Pealekata (KV) 31.05.2016
Aasta mäng: Pärnu JK Poseidon 2:1 Pärnu JK Vaprus (III) 17.04.2016
Aasta üllataja: Argo Linnaste
Parim väravavaht: Antti Luigemaa
Parim kaitsja: Kert Pulst
Parim poolkaitsja: Ott Kangur
Parim ründaja: Joonas Einfeldt
Parim algkoosseis: Luigemaa; Niklus, Kašulin, Pulst, Mägi; Kivilo, Kangur (c), Niin; Tohver, Lilleste, Einfeldt

Parim mängija: Joonas Einfeldt

Tark mäng, tark klubi!

Arhiiv

Kategooriad